Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā dibina krājaizdevu sabiedrību ar sākuma kapitālu 5000 eiro 5

 Šodien Valkā tiek dibināta krājaizdevu sabiedrība "Ziemeļvidzeme".Lai dibinātu krājaizdevu sabiedrību, nepieciešami vismaz 20 biedri.Jau ziņots, ka uz 20.jūniju dibināšanas līgumu bija parakstījuši 24 cilvēki, tās kopējais kapitāls bija 5000 eiro, aģentūrai LETA pastāstīja dibināšanas iniciators Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija").

Krauklis lēsa, ka līdz kopsapulcei dibinātāju varētu būt ap 30.Krauklis atklāja, ka tuvākajos mēnešos arī Valkas pašvaldība Finanšu komitejā un domes sēdē lems, vai kļūt par krājaizdevu sabiedrības dalībnieku. "Mēs ar deputātiem esam runājuši, ka šis lēmums būs pozitīvs, līdz ar to arī pašvaldība nedaudz tajā ieguldīs," sacīja Krauklis.

Viņš atzina, ka sākotnējais krājaizdevu sabiedrības kapitāls - 5000 eiro - ir neliela summa, bet esot cerība, ka, aktīvi darbojoties, sabiedrība spēs piesaistīt depozīta noguldījumus un kļūt par vienu nozīmīgu instrumentu Ziemeļvidzemes ekonomikas attīstīšanā.Krājaizdevu sabiedrību vadīs likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" filiāles vadītāja Ināra Lazdiņa.Vajadzību pēc krājaizdevu sabiedrības domes priekšsēdētājs pamato ar Valkas iedzīvotāju un mazo uzņēmumu grūtībām saņemt kredītus bankā. 

"Ir ļoti apgrūtināti un daudziem cilvēkiem neiespējami saņemt kredītu bankā gan uzņēmējdarbības sākšanai, gan mājokļa iegādei un uzlabošanai vai apgrozāmiem līdzekļiem, jo bankas lielākoties prasa tik lielu nodrošinājumu, ka lielai cilvēku daļai tas vienkārši nav pieejams," skaidroja Krauklis.Lai arī visi dokumenti nav līdz galam izstrādāti, Valkas novada domes priekšsēdētājs min, ka krājaizdevu sabiedrība centīsies atbalstīt tos cilvēkus, kuri grib sev naudu nopelnīt paši - mazos uzņēmējus un amatniekus. 

Tāpat tiks atbalstītas jaunās ģimenes, kuras grib iegādāties ģimenes mājokli vai uzlabot to.Kā vēl vienu sabiedrības grupu, kam krājaizdevu sabiedrība varētu būtu noderīga, Krauklis nosaucis vecus cilvēkus. Patlaban tiekot domāts par pareizāko mehānismu, lai aizdotā nauda netiktu pazaudēta, bet, ja cilvēkam vajag, piemēram, operāciju, bet viņam tai īsti nav naudas un nav arī, kas aizdod, tad krājaizdevu sabiedrība būšot noderīga.

 Krājaizdevu sabiedrība risināšot arī to cilvēku problēmas, kuriem regulāri līdz algai pietrūkst daži desmiti eiro, bet kuriem ir stabils darbs.Kā krājaizdevu sabiedrības lielu plusu Krauklis uzskata to, ka saņemt kredītus un noguldīt naudu var tikai sabiedrības biedri. "Nelielās pilsētās un laukos cilvēki viens otru pazīst lieliski. Lielākajā dāļā gadījumu ļoti labi varēs izvērtēt, vai cilvēkam piešķirt aizdevumu vai nē, vadoties ne tik daudz pēc viņa īpašumiem un papīriem, bet pēc tā, kas viņš ir par cilvēku," sacīja Krauklis.

Komentāri 5

nu jā

tagad atkal varēs izbraukt uz citu cilvēku ādām un beigu beigās tie ieguldītāji tiks apkrāpti un pazaudēs savu ieguldīto naudu. Tas vis līdzinās pēc 90 gadu spēles !!!

pirms 5 gadiem, 2014.07.21 16:13

z

ko nu gvelz,tev skauž kārtējo reizi

pirms 5 gadiem, 2014.07.21 18:12

vilis

nu jā neraksti komentārus, kuros demonstrē savu nekompetenci.
Noguldījumi krājaizdevu sabiedrībās ir apdrošināti Noguldījumu garantijas fondā, tāpēc 90 gadi nav iespējami.
iemācies savus komentārus argumentēt.

pirms 4 gadiem, 2014.09.22 12:24

Skaitītājs

Gads jau riņķī, bet nekas tā arī nav līdz galam nodibināts.

pirms 4 gadiem, 2015.07.03 12:37

Valka