Valkā esošajos bunkuros veidos foto, kino un mūzikas klubu 21

Projekta "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" darba grupas kārtējā sanāksmē nolemts Valkas pilsētā esošajos trīs bunkuros veidot foto, kino un mūzikas klubu.

 

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne, viens no galvenajiem sarunu tematiem sanāksmes laikā bija darba uzdevumā iekļaujamie nosacījumi Valkā esošo pazemes bunkuru tehniskajam projektam. Projektējamā objekta nosaukums ir "Foto, kino un mūzikas klubs".

 

 

Pirmā bunkura telpas būs paredzētas izrādēm, koncertiem, diskotēkām, semināriem, nojaucot visas šobrīd esošās starpsienas un atjaunojot iebrauktuvi no ziemeļu puses, kā arī izveidojot kafejnīcu.

 

 

Otrajā bunkurā tiks saglabāta vēsturiskā telpa ar vecajiem gaisa kondicionieriem. Pārējā telpa tiks izmantota daudzfunkcionāliem mērķiem - mācību procesam un radošajām darbnīcām, kā arī dažādu ekspozīciju izvietošanai.

 

 

Arī trešajā bunkurā tiks saglabāta vēsturiskā elpa ar tajā esošajiem dīzeļģeneratoru elektrovadības skapjiem. Šajā telpā varētu norisināties konferences un video materiālu izrādes. Par pārējo telpu izmantojumu vēl tiek domāts - tur varētu būt minigolfs, biljards un otrā skatuve. Tāpat izskanēja ideja par to, ka tur varētu tikt izveidota baiļu istaba, radot iespēju pārnakšņot un brokastīs saņemt zaldātu brokastis.

 

 

Bunkuros nepieciešams veikt grīdu renovāciju, kāpņu rekonstrukciju, nodrošināt objekta pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī ierīkot kanalizāciju, ūdensapgādi, elektroapgādi, apkuri un ventilāciju.

 

 

Darba uzdevumā tiek iekļauta arī bunkuru apkārtējās teritorijas labiekārtošana, piebraucamā ceļa un stāvlaukuma izbūve, apgaismojuma ierīkošana, apzaļumošana. Ir plānota arī objekta jumta segumu labiekārtošana - tur paredzēti gājēju celiņi, soliņi un apgaismojums.

 

 

Kā pastāstīja Medne, projekta "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" gaitā izstrādās tikai bunkuru tehnisko projektu. Pēc tam tiks meklēts iespējamais nomnieks, kurš tad arī varēs veikt visus tālākos remontdarbus. Darba grupas tikšanās laikā izskanēja ideja par to, ka pēc elektrības ierīkošanas varētu organizēt talku, lai šo bunkuru iztīrītu.

 

 

Jau ziņots, ka projekts "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" ilgst līdz 2010.gada 30.septembrim. Valkas domes kopējais projekta budžets ir 530 857 eiro jeb aptuveni 371 600 latu.

 

Komentāri 21

edijs

labāk censtos Valkā radīt jaunas darba vietas, nevis izklaides vietas

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 15:13

Gatava strādāt

Nav Valkā, kur izklaidies un domājams, ka arī šai iestādei vajadzēs darbiniekus. Diez vai viens cilvēks visu spēs izdarīt+ ja vēl plānota arī kafejnīca.

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 15:23

****

Lai nu tā būtu un nepaliktu viss tikai parunāšanās līmenī....

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 16:13

jaunais

Nu kaut nu izdotos! Un kaut tie īgņas vienreiz aizvērtos!

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 19:50

opa?

piekritu Edijam ka cilvekam ir vajadzigs tikai darbs pazhobele kur dzivot un tv kaste
izklaides vajag dumjajiem....)

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 21:34

caffe

kur Valkaa var paest vai iedzert tasi kafiju???
nu kur???

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 21:35

patronesei

Vai Tev nešķiet, ka vispirms tomēr būtu jādomā par ražošanas attīstību, uzņēmējdarbību, nevis par to, kā ieguldot milzu līdzekļus, radītu vienu atpūtas vietu, kafeinīcu, kura tāpat drīz aizvērsies, jo nebūs jau par ko to apmeklēt.Tā pat laboajos treknajos gados tika atvērtas dažādas kafeinīcas- kultūras nama pagrabā, vairāku īpašnieku veidoti ēstūši Semināra ielā(tagadējā osipoviešu mītne), kur varēja paēst, iedzert kafiju, bija iespējams arī pakalusīties muziku un pavakarēt paziņu lokā, bet... cik tad ilgi tie funkcionēja? Kaut vai pie Aivo? Ja kāds aiz pārskatīšanās iegriežas-pat kafiju padzert nevar.Kur tad ir tās vietas, ko valkas jaunieši varētu apmeklēt un kas varētu pastāvēt tikai epizodiski?Ideja nebūtu slikta, bet, tikai ļoti treknajos gados, un, ja varētu paņemt kādu žūksni no ESF naudiņām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 22:58

notebook

Izskatās, ka projekts "Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana" nauda nu tā spiež kabatu ,pilnīgi dedzina laikam, ka jāizdomā arvien vājprātīgāki projekti, kur to naudu iztērēt. No sākuma ledus halle, tagad šis. Nu Jums domē tur vidusskolnieki praksē pieņemti?

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 08:43

kakao

to caffe!
Valgaa, protams! Tur ik pa briidim atveras kaada jauna un interesanta vietinja!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 09:50

***

nu īstajā laikā!
tiešām smieklīgi!
vienīgi smiekli nenāk...

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 09:54

Intars

Edijam un citiem. Darba vietas būs Valkā ja paliks cilvēki pilsētā, kurā būs "izklaides" un māksla. Viss ir savstarpēji saistīts.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:18

joks

Tā vien izskatās ka daļai cilvēku gribas lai ir slikti un lai neviens neiedrošinās to sliktumu aiztikt!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 19:53

to notebook

Vājprātīgas idejas? Un kādas ir tavas labās, lūdzu uzraksti lai visiem zināms un iemieso! Un kas tev liedz radīt jaunas darbavietas? Dome var sekmēt un atbalstīt, bet ne nodarboties ar uzņēmējdarbību. To taču beidzot vajadzētu saprast!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 21:35

ko darīt

Darbavietu gribētāji, sanāciet kopā un beidzot radiet tās darbavietas! Dome var radīt darbavietas tikai savā struktūrā, bet paši taču bļaujat, ka domē darbinieku par daudz, kaut kā neiet viss kopā. No vienas puses- par daudz darbinieku, no otras - radiet darbavietas! Nu ko tad īsti? Pieņemt vēl dažus grāmatvežus?

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 21:40

notebook

sāciet ar vienkāršām lietām: veidojiet veloceliņus pie reizes sakārtojot ietves, veidojiet pagalmos bērnu laukumus pie reizes sakārtojot apkārtni,sakārtojietun iztīriet beidzot Zāģezeru. Es nesaprotu -simtiem reižu esiet braukuši uz Happarandu - Jūs tur neko neredziet? lidmašīna-viesnīca-lidmašīna?,neko neredziet ,kas līdzvērtīgā Zviedru pilsētiņā notiek?

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 22:31

reko

Nav jābrauc uz Happarandu, tepat pārkāp pāri Varžupītei un jau redzi, kā jāsaimnieko. Tik ideāli sakoptu Pedeles upes malu neesmu redzējis tuvākajā apkārtnē, un tas igauņiem ir praktiski visas pilsētas teritorijas garumā - no robežas līdz Statoilam, kas praktiski ir jau nomale...

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 08:56

aija

Jo tālāk , jo trakāk.Studentu pilsētiņā jau viss notiek ,Lugažu muiža arī izklaidēm ,bunkuros arī izklaides utt.Valka gaida atpūtniekus.Krīze šo pilsētu neskar.Urrā!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 09:09

Valka