Valkā gatavo maskas svētkiem

Šajās dienās, kad visi dzīvo Ziemassvētku noskaņās un Jaungada gaidās, radoša un darbīguma pilna rosme nav rimusi Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas ģimenes atbalsta centrā.

 

Tur radošajā darbnīcā skolotāju Gaļinas Švabes un Ilonas Sergejevas vadībā bērni gatavo maskas ziemas saulgriežu budēļiem un Jaungada masku ballei ģimenes vidū.

 

Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova stāsta, ka radošajā darbnīcā strādā tie bērni, kuri pastāvīgi brīvajā laikā apmeklē centru, lai lietderīgi pavadītu brīvo laiku. "Gada beigās viņi izvēlējās savu izdomu parādīt masku darināšanā, jo uzskata, ka tās var izmantot gan ziemas saulgriežos, gan Vecgada vakarā," saka G. Sokolova.

 

Bērni atzīst, ka kopā ir interesanti darboties. "Varam gan zīmēt, gan veidot dažādas figūras un maskas, garlaicīgi nav," atzīst Artis ar Igoru.

 

Vecāko klašu skolēni palīdz jaunākajiem īstenot iecerētās idejas un uz lielā galda pamazām gulst zaķu, kaķu, rūķu un visādu pasaku tēlu maskas. Daži cenšas pagatavot vairākas maskas, jo kādu no tām nolēmuši uz svētkiem uzdāvināt arī draugiem.

 

 

Radošajā darbnīcā savu vietu ir atradusi arī valmieriete Baiba Alberga, kura skolēnu brīvdienās atbraukusi uz Valku pie vecmāmiņas un atklājusi, ka ģimenes atbalsta centrā ir interesanti.

 

"Man te patīk. Ir gan jauni draugi, gan nemanot paiet laiks," atzīst B. Alberga.Radošās darbnīcas dalībnieki ir pārliecināti, ka pašu sagatavotās lietas svētkos dos vislielāko prieku.

Valka