Valkā gatavojas pilsētas svētkiem

Trešdien Valkā pašvaldību un valsts iestāžu namā pulcējās Valkas un Valgas fotogrāfi un pilsētu kultūras dzīves vadītāji, lai pārrunātu gatavošanos pilsētas svētkiem, kuri notiks 5. un 6. jūnijā.

 

Kā jau iepriekš bija norunāts, saiets sākās ar fotogrāfiju demonstrēšanu. Katrs autors bija sagatavojis kolekciju ar apmēram 20 viņa mīļākajiem attēliem digitālā formātā. Šī slaidu izrāde, dažiem pat mūzikas pavadībā, izraisīja lielu interesi. Tā bija kā neliels mēģinājums tai, kura notiks 5. jūnija vēlu vakarā.

 

Domājams, ka galvenā fotogrāfiju izrādīšana notiks Igaunijas pusē uz aklās sienas netālu no Valkas tiesas nama. Ja sākotnēji bija tikai šī ideja, tad apspriešanas gaitā radās ieceres par bilžu izrādīšanu arī citās vietās Valgā. Kristīne Ganiņa ierosināja, ka būtu visnotaļ interesanti rādīt bildes uz vairākiem ekrāniem vienlaikus.

 

 

Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga domā, ka, iespējams, izdosies noorganizēt bilžu izrādīšanu lielā monitorā kādā no sabiedrisko ēku skatlogiem visu vasaru, jo cilvēkus fotogrāfija pašlaik ļoti interesē. Tika panākta vienošanās, ka uz pilsētas svētkiem fotogrāfiju izrādīšanas tehnisko pusi nodrošinās valcēnieši, bet bilžu kolekcijas komplektēs Valgas kultūras darbinieki.

 

"Tas ir ļoti simpātiski, ka abu pilsētu fotogrāfi par šo pasākumu ir izrādījuši tik lielu interesi, turklāt ir vienojušies par aktīvu iesaistīšanos tajā," vērtē Valkas kultūras nama pasākumu organizētāja Līga Pandalone.

 

"Man patīk, ka igauņi ir apņēmības pilni darboties, jo parasti mūsu kaimiņi ir diezgan atturīgi. Izskatās, ka viņiem ir interesanti," prāto māksliniece K. Ganiņa. Viņa par cerīgu aspektu uzskata arī to, ka visi ir gatavi tikties reizi mēnesī. Tehniskā nodrošinājuma dēļ, visticamāk, Valkā. Interesanti ir arī tas, ka kopā pulcējas dažāda vecuma fotogrāfi ar dažādām tematiskām interesēm.

 

Vienīgais fotogrāfs, kurš nespēj sevi pozicionēt nedz pie valcēniešiem, nedz valdzēniešiem, ir Aivars Viļumsons. "Man patīk visas sabiedriskās aktivitātes. Jo dažādākas, jo labāk. Daudzveidībā ir meklējams skaistums," uzskata A. Viļumsons.

Valka