Valkā ideja par ledus halles būvniecību nav mirusi 36

Ledus halli vēlas visi, jo īpaši pēdējos gadus pie aizvien sportiski nebaudāmajām ziemām, taču tās izmaksa ir tik augsta, ka septiņreiz jānomēra un tikai pēc tam jāgriež.

Doma robežpilsētā uzbūvēt

 hokeja halli gaisā virmo jau

vairākus gadus

 

 

"Ļoti gribētos, lai Valkā un Valgā šāda halle būtu. Normālu ledu bez halles mēs iedzīvotājiem nodrošināt nevarēsim. Esam gatavi arī šoziem pie stadiona uzliet ledu, taču īstas ziemas joprojām nav," skaidro domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa. Viņa kopā ar Valgas kolēģi Ivaru Untu, bijušajiem abu pilsētu mēriem Ventu Armandu Kraukli, Margusu Lepiku un Valgas mēra priekšsēdētāja vietnieku Enno Kase Valgas domē tikās ar vienu no iespējamajiem investoriem, kurš informēja par haļļu veidiem un to izmaksām.

 

Halle ar kafejnīcu un kinoteātriJa valcēnieši un apkārtnes pagastu iedzīvotāji vēlas zināt kas ir ziema uz slidām, ir jādomā par halles būvniecību. Tieši tāpēc bija šī tikšanās, lai apspriestu sporta būves iespējamo atrašanās vietu. Pagaidām šajā projektā ir daudz nezināmo. Halles izmaksas būs vismaz miljons latu, tāpēc jābūt skaidrībai par līdzekļu piesaisti un to atmaksas termiņiem. Šo pakalpojumu no investora pirks pašvaldības.Abu pilsētu pašvaldības ir plānojušas, ka uz robežas būvējams tūrisma informācijas centrs un kinoteātris. Nu ir pavīdējusi ideja, ka tas varētu būt vienots projekts. Ledus hallē vai līdzās tai ir nepieciešama arī kafejnīca, ģērbtuves un citas palīgtelpas. Turpat varētu atrasties arī tūrisma informācijas centrs. Saietā apsprieda visus šos aspektus. Pagaidām vēl nekādu līgumu un konkrētu vienošanos nav.

 

Virzība pozitīva - jābūvēArī igauņu attieksme par projekta īstenošanas nepieciešamību ir visnotaļ pozitīva. Abas puses domā vienādi, ka tai jābūt multifunkcionālai iestādei. Protams, ir dažādas nianses, jo tā var būt slēgta vai daļēji slēgta halle, taču jebkādā gadījumā ar jumtu. Daļēji slēgtā izmaksātu ievērojami lētāk, jo tai nav nepieciešamas visas inženiertehniskās komunikācijas. U. Ozoliņa pieļauj, ka šis ir gadījums, kad var cerēt uz Eiropas fondu naudu, vismaz daļēji.Nākamais solis ir kopīga projekta rakstīšanai Interreg pārrobežu sadarbības programmai. Iespējams, ka projekts ir īstenojams vairākās kārtās. Ja izdosies dabūt daļēju finansējumu visam objektam, tas procesu paātrinātu. Tātad, tagad vārds projektu rakstītājiem."Esam sapratuši, cik naudas katra pilsēta var ieguldīt šajā pasākumā. Iespējamais privātais investors mūsu stratēģijai piekrita, un tas ir nozīmīgi," skaidro idejas autori V. A. Krauklis un M. Lepiks. Virzība ir pozitīva - jābūvē.Visticamāk, būve atradīsies Valgas teritorijā Rīgas ielas galā. Igauņu puse ir apsolījusies veikt pirmsprojekta izpētes darbu. Ir jāparedz autostāvvieta un ērta piekļūšana objektam. Uz abu pilsētu robežas hallei jābūt tāpēc, lai tur varētu piekļūt arī mazi bērni un pusaudži.

Komentāri 36

guna

Varbūt nevajadzētu izslēgt iespēju, ka robeža var atjaunoties. Nekas nav mūžīgs, arī varenā ES. Un ko tad darīs? Zāģēs halli pušu?

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 14:44

cocoo butter

varbut vajadzetu sakt ar pozitivaku domasanu?!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 14:47

valcēnietis

Mums Valkā jau tā nav nevienas normāla līmeņa sporta komandas vai atsevišķi sportisti. Ir tikai vietēja vai rajona mēroga. Tad jau labāk ieguldīt līdzekļus kārtīga frorbola, basketbola vai futbola kluba izveidē, nodrošinot komandas piedalīšanos Valsts čempionāta augstākajā līmenī /tā, lai spēles rādītu arī televīzijā un par komandu rakstītu centrālajā presē/, nodrošinātu bērnu un jauniešu sporta piramīdu /ar atbilstošu finansējumu un kadriem/. Hokejs manuprāt ir pārejoša modes lieta, kuram Valkā nav nekādu tradīciju. Iztērēsim lielu naudu, kuru varētu izmantot daudz efektīvāk.

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 15:03

!

Vo vo, ta jau labāk to halli Smiltenē, te ir hokeja tradīcijas. Valka lai paliek futbola pilsēta!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 15:12

trakais

Halle ir reāla lieta, Vidzemē ar Valmieru joprojām ir par maz.

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 18:11

Sports

SMiltenē būtu izdevīgāk, jo Smiltenē ir 5 skolas, būs pedbaseins, un ja būtu vēl ledus halle. ta Smiltenē jauniešiem vispār nebūtu ko raudāt, visiem būtu iespējas sportot.

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 18:57

trakais

Vai Jūs tizlie smiltenfani vispār arī kaut ko lasāt, jeb tikai drīpelējat. Rakstīja taču ka runa iet par starppilsētu projektu, cik saprotu, tad igauņiem diez vai interesē ledus halle kaut kādā smiltenē.

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 19:45

Ha Ha

trakais, var redzēt ka esi no valkas, ne mazākās kultūras...)

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 21:21

Nesaprašanā

Smiltenei Vidzemes čempionātā piedālās 4 komandas Valakai....īsti neatceros...ā pareizi NEVIENA!:@ Labi saprotu , ka tas ir koprojekts , bet nu viss tagad ir tikai kopā ar Va;gu , un godīgi sakot tas pats ir Venta Armanda Kraukļa nopelns!:D

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 00:51

Elmers

Apskatot fotoattēlu, kļūst skaidrs, ka Valka par ledus, medus vai da jebkādu citu halli var atļauties domāt tikai tāpēc, ka pie galda sēž Tautas partijas saeimas deputāts V. A. Krauklis. Pats par sevi šis fakts ir saprotams un uztverams ir normāli. Tomēr, iedomājieties, ka V. A. Krauklis būtu, piemēram, Jaunā laika deputāts Saeimā. Ir pilnīgi skaidrs, ka tad runas par hokeja halli pat nesāktos.
Saprotiet mani pareizi. Man nav žēl, ka Valkai varētu būt hokeja halle. Man ir skumji, ka politiķi velk to plāno un mazo naudas sedziņu katrs uz savu pusi, sasildot te kājas, te dibenus, tostarp nemaz nedomājot par to, kā to deķi uzaust lielu, biezu un siltu, tā lai visiem tiek kur sasildīties. Piedevām - ir tādi, kuri vienmēr ir zem tās segas un siltumā, tāpat kā vienmēr ir tādi, kuriem mūždien salst, un siltāk nepaliek.
Nožēlojami, ka valsts budžets un investīcijas seko varas partijām, nevis tiek investēts tur, kur tas ekonomiski ir svarīgi, nozīmīgi un nepieciešams.

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 08:27

Arī līdz šim robeža nav traucējusi kopīgu ideju īstenošanā, Igauņi nav tik iedomīgi kā Smiltenieši, tikai sev un sev!
Un runājot par to, ka Smiltenē jau tāpat daudz kas ir pieejams, Valkas jaunatnei ir vajadzīga kaut vai šī halle, lai nebūtu "Sūnu ciems".

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 09:41

Bomzis Eks valcēniets

Skatat tauta citās latvijas pilsētās halles ir uz bankrota robežas , citas jau zāģē kopē. Mūsdienu apstākļos halli uzraut ir tik pat vienkāršu kā pie kaimiņu sētas nopirsties, bet jautājums ir par to cik labs būs biznesa plāns lai šī būda dzīvotu un attīstītos.

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 13:16

Tieši tā, tāpēc jau vajaga būvēt tur kur ir perspektīva, kur ir daudz jaunieši, jāskatās arī no ģeogrāfiskā viedokļa, pēc iedzīvotāju daudzuma utt. Nez cik ir kopā iedzīvotāju Valkā un Valgā??? Kāds var pateikt?

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 13:44

nu smiltenieši nebrauks uz valkas ledus halli jo valmiera ir tuvāk, vienīgais, ja būs lētāk par kādiem 10 - 15% lētāk nekā Valmierā

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 13:47

roko

Lai tik būvē, apmeklēs gan Valkas, gan Valgas gan citu Estiņu pilsētu cilvēciņi. Nav jau ko tendēties uz Latvijas publiku - estinji neskopojas izklaidēm, ar ģimenēm atpūšas un ģeogrāfiski te ir ļoti izdevīga vieta. Smiltenieši lai neiespringst - varat turpināt braukt uz Valmieru!

pirms 13 gadiem, 2008.01.25 22:42

Slidotāja

Jā,jā visu tikai smiltenes jauniešiem, būtu arī padmājuši par valkas jauniešiem!!! viņiem nav nekā!!!! a smilteniešiem būs baseins un vēl nez kas!!! :( padomājiet arī par citiem!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.26 16:22

trakais

Paliekat mierā, smiltenes fanāti. Valka rullē un halle Valkā būs un kad tur notiks kārtējais vidzemes čempis - kratīsities visi uz Valku kā mīļie un spēlēsiet lai.

pirms 13 gadiem, 2008.01.27 20:06

nu baigi

nu baigie joki!
ko smiltenes fani te trako?
nu tad celiet paši savu halli!
skauģi!
tā vien liekas, ka to vien darat kā sežat ziemeļlatvija.lv un gaidat kādu rakstu par Valku, lai atkal kādu skaudīgu aci uzmestu
smiekliigi juus esiet!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.01.28 09:51

volars

nu bļāviens - halli svalkā. tur tak neviens uz slidām nostāvēt nevar - komplektā jādod līdzi arī sumo tērpi

pirms 13 gadiem, 2008.01.28 13:46

Valka