Valkā: Ideju konkurss noslēdzies 2

Valkas novada domes rosinātais ideju konkurss par nosaukuma izdomāšanu avotiņam pie Zāģezera ir veiksmīgi noslēdzies. Turpmāk avotiņu dēvēsim par Zāģavotu.

Valkas novada domes Attīstības un projektu vadības nodaļas koordinators Eduards Ivļevs informē, ka saņemti vairāki iespējamie avotiņa nosaukumi: Tērcīte, Veselības avotiņš, Veselība, Dzīvības avotiņš, Dzīvība, Dabas ūdens, Daba, Dzidrais ūdens, Meža ielokā, Valkas Vecdzirnavu avots, Asariņa, Zemes sula, Zemes asariņa, Kristāls, Safīrs, Avotu avots, Veldze, Ievavots, Zāģavots un Haiti avotiņš.

Izvērtējot avotiņa iespējamo nosaukumu, ņemti vērā vairāki kritēriji: nosaukuma skanīgums un asociēšanās ar tā atrašanās vietu pie Zāģezera, kā arī nosaukuma potenciāls iederēties valcēniešu sarunvalodā. No iesūtītajiem variantiem, kā visatbilstošākais izvēlēts Zāģavots. Nosaukuma autore ir valcēniete Māra Miglava.

"Labākās idejas autors saņems garšīgu balvu," sola E. Ivļevs.

Vēsturiskās liecības liecina, - Zāģezers 19. gadsimta sākumā ir mākslīgi radīts Pedeles upes uzpludinājums. Tika izveidots aizsprosts un blakus uzcelta zāģētava, kas darbojās, izmantojot ūdeni. Tā, visticamāk, radies arī ezera nosaukums.

Trīsdesmitajos gados uz turieni pārcēla elektrostaciju, kas iepriekš darbojās ēkā pie Pedeles tilta. Pašlaik pie Zāģezera darbojas hidroelektrostacija.

Komentāri 2

bubulis

Man kkā no šiem visiem variantiem labāk patīk Haiti avotiņš un Dabas ūdens. ;)

pirms 12 gadiem, 2009.07.21 09:44

Intars

Es saprotu, ka vērtēšana ir subjektīva, bet nu ..skanīgums? Šis: "nosaukuma potenciāls iederēties valcēniešu sarunvalodā" man patika vislabāk, ģeniāls kritērijs!. No tiesas, bez jokiem!:D You made my day!

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 16:27

Valka