Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valka iebilst pret aprūpes nodaļas slēgšanu 17

Vakar, 27. februārī Vidzemes slimnīcas dalībnieku sapulcē Valkas novadam balsojot pret, bet Valmieras pilsētai – par, tika nolemts slēgt struktūrvienības „Vidzemes slimnīca Valkā” Aprūpes nodaļu ar šī gada 1.aprīli. Pamatojums – maz pacientu un līdz ar to lieli zaudējumi - 2013.gadā – 116 447 latu.


Valkas novada domes pārstāvis Vents Armands Krauklis savu nostāju – nepiekrist Aprūpes nodaļas slēgšanai pamato šādi:„Pacientu skaits Valkā tiešām ir neliels un līdz ar to rodas zaudējumi, taču slēgšana ir vieglākais, vienkāršākais, bet ne pareizākais ceļš. Viens no pacientu trūkuma iemesliem ir tas, ka pēdējos gados aprūpes nodaļa ir strādājusi tikai sešus mēnešus, un tie pacienti, kuriem šie pakalpojumi ir regulāri vajadzīgi, izvēlējušies vietas, kas strādā visu gadu. Ja būtu pārliecība, ka aprūpes nodaļa strādās visu laiku – šie pacienti atgrieztos. 

Otrkārt, būtu jāceļ pakalpojumu kvalitāte un veidi.Valka ir ideāla vieta pēcoperāciju rehabilitācijai, te varētu sniegt arī paleatīvo aprūpi kā Mazsalacā, ārstēt terapeitiskos pacientus, jo Valmierā itin bieži pacientus nav, kur likt. Jābūt vēlmei un izdomai. 

Diemžēl to nejūt. Katrā ziņā, pašvaldībā esam gatavi skatīt dažādus piedāvājumus, lai nodaļa nebūtu jāslēdz, nepieciešamības gadījumā ieguldot arī pašvaldības līdzekļus. Vēl jāpiebilst, ka pērn Vidzemes slimnīca strādāja ar vairāk nekā 700 tūkstošu latu lielu peļņu, un uz šī fona aprūpes nodaļas nestie zaudējumi ir nelieli.”

Komentāri 17

qqq

Ja tiesam butu parlieciba ka slimnica Valka srada visu laiku tad tiesam cilveki nemetatos pa pasauli

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 15:51

Krauklis

Kraukla ricibas sekas. Nevajadzeja pardot! Tagad sanemtais pikis bus jadod atpakal!

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 19:52

Tautas partijas tikumi

Krauklis te tapat nearstejas, vinam kas, vina pratu nodarbina aferas.
Ar slimnicu izdevas, tagad jadoma jaunu par tranzitcela buvniecibu.

Nevienas idejas par jaunu darbavietu uzlabosanu. Kraukli atkapies.

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 21:30

Lauciniece

Gribas novēlēt, lai Valkas novada domei izdodas panākt kaut risinājumu par labu cilvēkiem. Varu tikai domāt, ar kādām problēmām atkal saskarsies tie, kuru tuviniekiem īslaicīgi būs nepieciešama aprūpe, bet tā vairs nebūs pieejama. Atkal ceļa izdevumi uz Valmieru vai citi alterbatīvu meklējumi. Žēl, ka tāda nostāja no medicīnas iestādes puses. No grūtībām bieži vien vieglāk izvairīties, no kaut kā atsakoties....bet kā labā un par labu kam?

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 19:53

Specs

Vispār jau ir absurdi, ka slimnīcas ir bizness un visu mēra peļņā un zaudējumos. Brīnums, ka vēl pamatskolu lietderību nemēra pēc peļņas.

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 20:20

Tautas partijas tikumi

Sen mera, un lietderibas koeficients tur augstaks pret skolu ar klasisko bezmaksas pieeju.
Jo ja vecaks maksa, vins bernu sit ja tas nemacas, bet ja par velti, tad vecakiem ari nerup ka atvase pa trijniekiem kratas visas 9 klases, un beigas vecakiem izbrins, ka ta skola gaja, bet nesekmigs un dzivei nederigs.

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 21:33

tā ir

kāpēc to milzīgo Valkas nerentabilitāti nesaista ar to, ka pacienti brauc uz Valmieru, jo nav jau citas izejas, un tad nu tai tiek tie 700000 peļņas. Būs pakalpojumi pieejami Valkā, cilvēki meklēs palīdzību tepat.

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 21:26

Tautas partijas tikumi

Tu meklesi palidzibu pie arsta par kuru neko nezini? Kas trauce sobrid meklet to Valga? tipa angliski nezini? nu ta ir tava problema.

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 21:35

Tautas partijas tikumi

Pareizi, sen vajag, bet kad atnaks jaunie investori slegs ari visu slimnicu ciet.

pirms 5 gadiem, 2014.02.28 21:29

fakts

Nav jēgas spriedelēt kā būtu,ja būtu.Dažs te tēlo Vangu un Kašpirovski,bet tā ir tikai personiskas nepatikas demonstrācija. Fakts ir,ka pārdot vai nepārdot-Valka neko iespaidot nevar,jo lielākā akciju daļa pieder Valmierai.Un Valmierai Valka "pie kājas".Un arī Krauklis neko tur nevar padarīt.

pirms 5 gadiem, 2014.03.01 11:46

Malda

Jau gadiem, kopš Valkas slimnīcu apvienoja ar Valmieras slimnīcu, pavasarī to "aprūpes" nodaļu slēdz. Visu vasaru telpas stāv tukšas, kā sākās apkures sezona, tā ver vaļā ... katru gadu...
Manā skatījumā Valkas "slimnīcas" atbildīgie nav savu uzdevumu augstumos. Ieņem tikai amatus, gorās, bet neko reāli nedara. Tikai akli pilda Vidzemes slimnīcas rīkojumus: slēdzam! Slēdzam. Atlaižam! atlaižam. Būtu bijis saimnieks, iniciatīvas bagāts viss būtu labi. Tipiska Valkas slimība. Pilda tikai citu rīkojums, it kā pašiem, tiem, kas strādā un vada Valkas slimnicu savas galvas nebūtu...Tā gan ir, ko žaunas virināsi... piedraud, ka atlaidīs, aste kājstarpē un tur muti ciet... patriekt tādus..
P.S. Kā gan tā bija sanācis, ka no Valkas novada pašvaldības neviena amatpersona nepiedalījās Vidzemes slimnīcas valdes sēdēs? Gribētu zināt konkrētāk, kura vainas pēc Valka ir tādā pakaļā.

pirms 5 gadiem, 2014.03.01 12:17

Tautas partijas tikumi

Un kur ir visi tie iniciatori? Varbut tu? vai kamins Peteris? pasi sezat un gaidat kad atnak kads un izdaris.

pirms 5 gadiem, 2014.03.01 12:44

Malda

Vai tad Valkas nodaļā nav virsmāsa, saimniecības vadītāja? Vai tad novada domei nav kapitāldaļas Vidzemes slimnīcā? Tiem tad arī būtu jādomā, kā strādāt rentabli. Ja uzskata, ka amats vai kapitāldaļas ir tikai skaistumam un svarīgumam, tad gan jāsāk kaimiņu pēteris vainot, ka māju lāgus nepieskata un vainot par kaut ko tos, kuri norāda ka nav kārtības. :)

pirms 5 gadiem, 2014.03.01 17:29

,,

tĀPĒC, KA NO vALKAS NEVIENS VALDĒ NESASTĀV. pAJAUTĀJIET aLBERGAM, KAD VIŅU IZMETA?

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 20:26

maldai

valdē tikai 1 vieta bija Valkai, kuru ieņēma Albergs, un tad atteicās... te nu ir un kā saprotat, viss notiek balsošanas kārtībā. un uz valdes sēdēm nemaz neviens neaicina, ja neesi loceklis. Bēdīgi, bet fakts. Kā tālāk? Jācer, ka Krauklim kaut kas nebūt izdosies.

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 20:50

,,

Izdosies tas, ka varbūt tiks pie naudas, kas pēc mirkļa pazudīs

pirms 5 gadiem, 2014.03.06 15:17

cietušais

notika nelaimes gadījums,dzīvoju netālu no Valkas,aizveda uz Valmieru,pēc tam bija jāapmeklē Rūjienas Valmieras slimnīcas,man tāda sajūta,ka Valkā nekas nenotiek.

pirms 5 gadiem, 2014.03.07 14:19

Valka