Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā iesaista sabiedrību nākotnes projektu apspriešanā 3

Valkas novada domē notikušajā publiskā apspriešanā par vairākiem nākotnē īstenojamajiem projektiem piedalījās apmēram 20 ne tikai uzaicinātās personas, bet arī ieinteresētie vietējie iedzīvotāji.

"Visiem bija iespēja izsacīt savu viedokli par Valkas pazemes bunkuru tehnisko projektu izstrādi, Pedeles rekreācijas zonas tālāko izbūvi no Sēlijas ielas līdz Zāģezeram un Valkas - Valgas robežzonas labiekārtošanu no Semināra ielas līdz Rīgas ielai," informē Valkas novada domes Attīstības un projektu daļas vadītājs Ernests Lībietis. Viņš cer, ka pa tām lietām, kurās bija vienprātība, pēc tam strīdu nebūs. Vairāk vai mazāk izsacījās visi. Laika gaitā būs redzams, kurus ierosinājumus varēs ņemt vērā un kurus ne.

Tika izsacīta ideja par to, ka gar Pedeli izvietojami vienbaļķa koka soliņi. Dažiem nepatika arhitektes Anitas Rumbiņas ideja, ka celiņi posmā no Semināra līdz Rīgas ielai jābūvē no koka. Viņa ierosina novākt arī robežbūdu. Nav vienprātības par jau izbūvēto Pedeles krastu. Daudziem valcēniešiem patīk kā tas ir noticis igauņpusē, kur ir asfaltēts celiņš velosipēdistiem, rolleristiem un pastaigām.

Savukārt daudzi igauņi priecājas, kā tas noticis Valkas pusē, kur patīkami uzkāpt skatu laukumā. "Strādājam pie idejas, ka, veidojot celiņus, parastās grants vietā lietot grunts stabilizatoru, kura īpašības ir līdzīgas klonam," skaidro E. Lībietis. Viņš paredz, ka visam projektam naudas nepietiks, taču līdz Ausekļa ielai vajadzētu sakārtot, bet ūdenstilpnes renovēt līdz Rūjienas ielai.

Konkursā par pazemes bunkura tehniskā projekta izstrādi uzvarēja arhitekts Ivars Šļivka. Viņš izrādīja savu projektu un nevienam pret to iebilžu nebija. Tā īstenošana pēc pašreizējām cenām maksā apmēram miljonu latu. E. Lībietis uzskata, ka, ja to izdosies realizēt, tas būs galvenais tūristu piesaistes objekts Valkā. Par to jau tagad ir liela interese, tikai iekļūšana tajos nav iespējama.

Pēc arhitekta skicēm objektā paredzēts izvietot disko zāli, boulingu, padomju laika tematisko izstādi un kafejnīcu. Arhitekta ierosinājums saukt bunkurus par pazemes kultūras namu "Bāze", kura mērķauditorija būtu cilvēki, kam interesē neformālāka laika pavadīšana pretstatā parastajiem kultūras namiem.

Komentāri 3

margas

gar Pedeli izvietojami vienbaļķa koka soliņi.
Nu ja, tos būs vieglāk jaunatnei samest upē. Jau no jauniešu pilsēšanās vietas viena miskaste peld pa Pedeli un ne jau bebrs to tur iestiepa.

pirms 9 gadiem, 2010.11.23 16:02

Jautājums
Kāpēc jābūvē celiņi kurus nepieciešams nepārtraukti labot, mainīt salūzušos, pazudušos dēļus, pļaut zāli zem viņiem u.t.t.? Nepārtraukti terēt budzeta līdzekļus uzturēšanai. Un vēl , cik ilgs mūžs ir šiem uzbūvētajiem koka celiņiem? Pieļauju 6-10gadi labākajā gadīdumā, jo viņi vienkārši sapūs. Pēctam ģenerālā resraurācija. Kurš par to maksās?
Lietainā laikā cilvēki nemaz negrib tur pastaigāties , jo mūsu celiņi slīd.

pirms 9 gadiem, 2010.11.23 19:10

valcēnietis

Bunkurus vajag vienkārši iztīrīt un salikt normālas durvis, lai nelien iekšā kam nevajag. Tad nekādi milioni nebūs jātērē. Un varēs vadāt tūristus.

pirms 9 gadiem, 2010.11.24 12:09

Valka