Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā ir vairākas bīstamas, pussagruvušas mājas 10

Valkas novada deputāti jūlija sēdē izskatīja jautājumu par Rūjienas ielas mikrorajonā esošo pamesto un nepabeigto daudzdzīvokļu māju, kuru kā savu rotaļlaukumu izvēlējušies bērni, bet par pagaidu mītni - tā saucamie bomži. Pie pamestās mājas neapzinīgi cilvēki sākuši mest ārā nevajadzīgas lietas, izveidojot atkritumu kaudzes.

Pamestā, piedrazotā un krūmos ieaugusī māja atrodas mikrorajonā netālu no bērnudārza "Pasaciņa" un veikala "Rūja". Par to, ka situācija šajā pamestajā būvē ir dzīvībai bīstama, vairāki netālu esošā Rūjienas ielas 6. nama iedzīvotāji informējuši novada domes deputātu Aivaru Sjademi.

Līdz nelaimei - viens solisRūjienas ielas 6. mājas vecākā Rasma Ozola stāsta, ka viņa vairākkārt brīdinājusi bērnus pamestajā mājā neuzturēties. Kādu dienu, nākot no dārza, viņa dzirdējusi stiklu šķindoņu un kaut ko līdzīgu šaušanai. Pēc brīža no mājas izskrējuši vairāki mazgadīgi bērni un divi pusaudži. Izrādās, mazie bērni lielajiem pienesuši stikla pudeles, lai tās varētu sašaut ar gaisa šauteni.

R. Ozola "uz karstām pēdām" zvanījusi Pašvaldības policijas inspektorei Diānai Jūgai, kura teikusi, ka dežurējot tikai līdz pulksten 17.00, tāpēc jāzvana valsts policijai. Diemžēl tobrīd Valkas rajona Policijas pārvaldē bijis tikai viens darbinieks, kurš nav varējis tobrīd atbraukt uz norādīto vietu.

R. Ozola pieļauj, ka līdz nelaimei, līdzīgi kā bēdīgi slavenajā Tēraudskolā, ir vien solis, tāpēc viņa ķērās klāt šī jautājuma risināšanai. Mājas vecākā meklēja palīdzību pie deputāta A. Sjademes. Rezultāti neizpalika, jo jau šonedēļ tiek sakopta mājas apkārtne. Zāles nopļaušanā un drazu tīrīšanā strādā tā saucamie

simtlatnieki.

Jāmeklē nauda graustu nojaukšanai A. Sjademe informē, ka domes sēdē deputāti nolēma līdz augusta beigām šo objektu no apkārtējās vides nožogot ar sētu. Viņš ierosinājis, kamēr tā nav uzstādīta, ap māju novilkt norobežojošu īpašu atstarojošu lentu. Novada domes deputāts uzskata, ka šis ir viens no pēdējā laika pozitīvākajiem piemēriem, kad paši pilsētas iedzīvotāji uzņemas iniciatīvu novērst nelaimi, negaidot, ka tā kādā brīdī uzkrīt kā sniegs uz galvas.

Novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs atzīst, ka pilsētas teritorijā ir vairākas bīstamas ēkas, kuras apdraud cilvēku drošību, piemēram, vecā dzelzceļa stacija. Kas attiecas uz iepriekšminēto objektu, tad pašvaldība plāno to nojaukt, vispirms piedāvājot interesentiem, kuriem nepieciešams dzelzsbetons, nojaukt to pašiem un vietu nolīdzināt.

K. Albergs gan piebilst, ka dzelzsbetons, iespējams, ir bojāts, jo jau vairākus gadus bijis zem klajas debess. Ja neizdosies īstenot šo ieceri, būs jāmeklē citas iespējas, kaut vai rakstot projektu, tā iegūstot nepieciešamos līdzekļus visu graustu nojaukšanai.

Komentāri 10

Citēju: "Novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs atzīst, ka pilsētas teritorijā ir vairākas bīstamas ēkas, kuras apdraud cilvēku drošību, piemēram, vecā dzelzceļa stacija. Kas attiecas uz iepriekšminēto objektu, tad pašvaldība plāno to nojaukt".

Cienījamā Redakcija, nav skaidri saprotams no uzrakstītā, vai plāno nojaukt Dzelzceļa staciju jeb Rūjienas 6 objektu? Lūdzu uzrakstiet skaidrāk. Jo var pārprast. Ja nojauks dzelzceļa staciju, tas nebūs labi, jo tā ir vēsturiska ēka... Tad KO ĪSTI NOJAUKS? Paldies!

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 09:49

Redakcija

Pašvaldība plāno nojaukt Rūjienas ielas 6. objektu, respektīvi mājas pamatus un daļu no pirmā stāva. Šis objekts jau vairākus gadus kalpo kā bomžu apmešanās vieta un izklaides vieta bērniem. Dzelzceļa stacijas ēkā, cik zināms, dzīvo cilvēki, bet pirmais stāvs ir izdemolēts un piegružots.

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 10:00

A.

Bet kā dzelzsceļa stacija var būt tik bīstama, ja jau tur pat cilvēki ar mazu bērnu dzīvo.

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 10:10

zzs

Stacijas ēkā taču deputāts Ernests Lībietis bija vairākus gadus atpakaļ iecerējis izveidot jauniešu saieta centru, bet čuš vien sanācis.Nevienam no šī projekta iniciatoriem nav pat ienācis prātā šo objektu un apkārtni sakopt, nedz arī painteresēties, kas ar šo objektu notiek.
Divi deputāti, dažādas pieejas jautājumu risināšanai...:)

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 11:32

miss

Kur tad jauniešu centrs.stacijā,bija taču projekts.Kas ir noticis,ka tagad jānojauc?

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 12:00

miss

Kur tad jauniešu centrs.stacijā,bija taču projekts.Kas ir noticis,ka tagad jānojauc?

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 12:00

ernests

Visiem, kam ir interese par vecās stacijas projektu kontaktējieties ar mani - t. 26364249 vai rakstiet uz e-pastu: [email protected]

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 12:54

Krievs

Pardodat man visus graustus, par 1 ls. Sakoptibu garantesu. JUms vini tik un ta nevajadzigi.

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 19:32

vasilits

Krievs 06.08.2010. 19:32:03 За лат может и продадут,но тысяч сто отката надо будет отстегнуть. Ну такая наша чиновничья натура. Вон банк парекс купили за лат или два...

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 21:39

Valka