Valkā ir vairākas mājas, pie kurām notiek sniega talkas (papildināts ar foto) 10

Gan novada domes atbildīgās amatpersonas, gan arī laikraksta redakcija vairākkārt aicinājusi arī pašus iedzīvotājus šoziem iesaistīties cīņā ar biezo sniega kārtu, nevis tikai gaidīt, kad to izšķūrēs un iztīrīs novada Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa.

Par to, ka šādas talkas notikušas liecina gan pašu talcinieku stāstītais, gan arī rakstītais portālā.

Sniegu saved privātmājas pagalmā"Ievēroju, ka itin bieži vakaros pēc darba uzņēmējs Ivars Zalužinskis ar savu traktoru tīra ne vien savas mājas priekšu Ausekļa ielā, bet arī Smilšu un citas ielas. Paldies," uzņēmējam pateicas portāla apmeklētājs ar niku osis.

Sazinoties ar SIA "Vārpas 1" valdes priekšsēdētāju I. Zalužinski, viņš sākumā nedaudz apjūk un nosaka, ka tas jau neesot nekas īpašs. Viņa īpašumā ir traktors iekrāvējs "Volvo", un tāpēc viņam esot iespējas iztīrīt Smilšu ielu, tās krustojumu, kā arī krustojumu pie savas mājas un pareizticīgo baznīcas.

Lieko sniegu no Smilšu ielas viņš savācis un kaudzē izbēris savas mājas pagalmā. Uz jautājumu, vai viņu neuztrauc, ka pavasarī varētu būt slapjš pagalms, viņš atsaka, ka diezin vai pagalms pludos, jo zeme nav sasalusi un kaudzē sniegs kusīšot pakāpeniski.

 

Talko daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Vairākas sniega talkas notikušās arī pie Merķeļa ielas 15. un 23. nama pagalmos. "Pagalmus tīrām ne tikai ar sniega lāpstām. Kaimiņi - Grašu ģimene un Mārīte Bondare-Petersena -, tos palīdz izšķūrēt ar tehniku," stāsta Zane.

Viņi tīrījuši ne tikai pagalmus, bet arī pagraba un kāpņu telpu ieejas jumtus. Kopīgajās talkošanas reizēs piedalījusies arī šo māju vecākā Maija Puķīte. Lai varētu bez raizēm no pagalma izkļūt uz galvenās ielas, iedzīvotāji nolēmuši paši arī nokaisīt slidenās ielas. Uz jautājumu, kur viņi ņēmuši smiltis, Zane pastāsta, ka tās apklātas stāv mājas galā.

Sieviete atklāj, ka visbiežāk pagalmā ar sniega lāpstu rokā darbojas Gudrinieku, Viduču, Ģērmaņu, Grāvju ģimene. Zane secina, ka kopīgiem spēkiem var daudz izdarīt, bet reizēm gribētos, lai pagalmu iztīra arī novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas traktors.

Mājas iedzīvotājs Pēteris Gudrinieks par talku uzzinājis no tās iniciatores Māras Bondares-Petersenas, kas bija izlikusi arī paziņojumus pie mājas durvīm. Pavisam esot notikušas četras talkas, bet pēc tām - kopīgs pikniks ar karstu tēju.

Komentāri 10

privātmājas iemītnieks

Nu tad beidzot, kad sniegs jau pats nokusa, daudzīvokļu namu iemītnieki paņēma rokās lāpstas. Es jau kādas piecas reizes savu pagalmu iztīriju pa mēnesi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 12:42

Iedzīvotājs

"Beka", lūdzu ieliec portālā savas koordinātes. Nākošreiz Tevi personīgi uzaicināšu. Varēsi nestrādāt, varēsi vērot. Ar darbu paši tiksim galā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 16:46

no laukiem

Ak vai I.Karpova!Laikam taču iztiku pelnāt ar rakstu darbu sacerēšanu.Varējāt jau nu saņemties un savu komentāru teikuma garumā uzrakstīt bez kļūdām.

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 17:26

......

Šajās pieminētajās daudzdzīvokļu mājās sniegu jau tīrīja 25.decembrī,kad bija liels sniegs....
Liels paldies uzņēmējiem -šo māju iemītniekiem- par tehniku,kura palīdzēja lielo sniegu izvest no pagalma.
Liels paldies māju iedzīvotājiem ,kuri atbalstīja šo talkošanu un palīdzēja tīrīt pagalmus.

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 17:57

Šajās mājās iedzīvotāji negaida talkas, bet tīra sniegu tad, kad tas ir sasnidzis. Un tā jābūt!

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 22:17

..

ja gaidītu līdz pagājušai sestdienai, kad bija izsludināta sniega talka, tad jau nevarētu nemaz normāli notīrīt sniegu, jo tas jau būtu ledus. tad vairs nebūtu nekas līdzēts. Galvenais ir pašiem apzināties, ja paši neko nedarīs, tad arī nekas nenotiks ar sniegu. tad pagalms būs viena vienīga slidotava un neizbraucams.
Negaidīsim talkas un paši iesim tīrīt sniegu, kad tas tik tiešām ir nepieciešams, nevis tad, kad izsludina talku un kad tam vairs nav jēgas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 10:27

...

atbilde -talkai-
Tavai zināšanai tie nebija nekādi bezmaksas pīrāgi,bet gan pašu talkotāju cepti un sarūpēti un neviens nestāvēja ar lāpstu, "talka' Tu slikti esi lūrējis pie loga, vajadzēja atvilkt aizskarus, lai labāk saskatītu ko dara talcinieki.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 18:01

Valka