Valkā īsā laikā pašu spēkiem top viesnīca 41

Jautāta, kālab bija nepieciešams veidot viesnīcu, SIA "Pedelīte" īpašniece Albīna Kārkliņa atbild, ka iemesls ir tikai viens - tā ir piedeva sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem, jo nereti klientiem nācās atteikt viena iemesla dēļ - viesiem nav kur nakšņot. Nu šis misēklis ir labots.

 

 

Viesu izmitināšanas problēmas pilsētā lieliski pārzina starptautisku projektu kurators Aivars Ikšelis. Viņš uzskata, ka pagaidām par viesnīcu biznesu Valkā runāt pāragri, jo ļaut cilvēkam pārnakšņot un labākajā gadījumā piedāvāt brokastis nav ilglaicīgs risinājums. "Kur iespējas rīkot seminārus, konferences un sacensības? Kamēr Valkā nebūs viena viesnīca ar apmēram 50 vietām, allaž būs jāmeklē kādas citas nakšņošanas vietas pilsētas apkārtnē un kaimiņvalstī," pārliecināts A. Ikšelis.Līdzīgas domas izsacīja arī pilsētā lielākā viesu nama "Otrā elpa" īpašnieks Aivo Vārs. Tur ir vieta 15 cilvēkiem. Kamēr pilsētā nebūs vietas, kur uzņemt tik daudz cilvēku, cik ietilpst tūristu autobusā, šī nodarbe ir tikai hobijs, nevis bizness. Tūrisma attīstību Valkā tas bremzē. Tiesa, viņam ir plāni, kā uzlabot situāciju, tuvojoties vasarai.Vēl pilsētā četras guļvietas ir mūzikas skolas viesnīcā "Pauze", bet vasaras mēnešos arī Valkas ģimnāzijas internātā.

 

 

Izmaiņas būs arī apkārtnēPirmais pārbaudījums jaunajai Valkā atvērtajai viesnīcai bija grupa ārzemnieku no Rumānijas, Spānijas, Somijas, Igaunijas un Polijas. Atsauksmes visnotaļ pozitīvas.Var tikai apbrīnot enerģisko Valkas uzņēmēju A. Kārkliņu, kura pirms pieciem gadiem paņēma apsaimniekošanā īstu, turklāt pilsētai nepievilcīgu graustu - bijušo pirti un veļas mazgātavu Rīgas ielā. Tiesa, tās ārpuse pagaidām ir tikai nedaudz mainījusies, taču satura izmaiņas tik īsā laikā, pašu spēkiem un prasmīgu saimniekošanu, ir milzīgas.Valkas rajona pašvaldību Būvvaldes būvinspektors Uldis Straume īpašniecei novēlēja, lai viņai pietiek spēka un līdzekļu arī ēkas ārpusi izveidot tikpat pievilcīgu, kādas ir viesnīcas iekštelpas. Īpašniece atbildēja, ka jau ir panākta vienošanās ar "Valkas meliorāciju" par ēkas apkārtnes labiekārtošanu tiklīdz to atļaus laika apstākļi.

 

 

Iesaka tēmēt uz trijām zvaigznītēmUzņēmumā pašlaik ir gultas 13 viesiem, taču gadījumā, ja nepieciešams izmitināt vairāk viesu, var izvietot papildu guļamos. Īpaša telpa atvēlēta dežurantam, kurš allaž gatavs palīdzēt nepieciešamības gadījumā. Piemēram, ja istabiņu duškabīnēs beidzas karstais ūdens, ir paredzētas atsevišķas koplietošanai.Viesnīcā ir īpaša, turklāt gana liela telpa kopējiem saietiem (semināriem, apspriedēm) un maltītēm jelkādā laikā. Gadījumā, ja ierastos kāda lielāka grupa ar mazākām servisa prasībām, var piedāvāt saliekamās gultas, turklāt ar ērtiem un bieziem matračiem. Visās istabiņās ir kabeļtelevīzija un iespēja izmantot bezvadu internetu. Visur ir dušas, tualetes un stacionārie fēni matu sakārtošanai.Darbu vadītājs Pēteris Gudrinieks no uzņēmuma "Valkas būvnieks" uzskata, ka A. Kārkliņai ir pamats ar esošo servisa līmeni iegūt trīszvaigžņu viesnīcas statusu un tas nebūt nav nereāli.

Komentāri 41

gita

Lai veicās īpašniecei!!!
Bet, lūdzu, taču nokārtojiet ventilācijas jautājumu bistro. Daudzi cilvēki no centra šī iemesla dēļ dodās ēst uz Elvi, jo negrib pēc tam darbā sēdēt "smaržīgi" pēc ēdieniem, jeb cepameļļas.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 11:43

raitis

Pilnīgi piekrītu Gitai.. To, ka pilsētā ir vajadzīga lēta sabiedriskā ēdināšana ir sveicami, bet katrā ziņā tas nav normāli,ja tikai pat ieskrienot kafejnīcā uz 1 minūti lai noirktu kādu bulciņu drēbes pievelkās ar sho kodīgo smaku. brrrr!
Lai veicās atrisināt šo sāpīgo jautājumu!

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 13:25

Rudīte

Apsveicu!Prieks par Albīnes uzņēmību.Lai veicas arī turpmāk!
Un ļoti gribētos,lai kaut mazliet vairāk valcēnieši novērtē viņas pūliņus.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 14:57

gita

Neviens jau nesaka, ka Albīne ir slinka, vai nekārtīga, bet ...nav vairs PSRS laiki. Ir, beidzot, jādomā par cilvēka -klienta ērtībām. Citādi liekās, ka domāts tikai par savu maku.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 16:26

Būvnieks

Līdzīgas ventilācijas problēmas BIJA arī "Elston" puķu veikalā.Ja tvaikiem nav izejas, veidojās kondensāts, līdz ar to sienas sāk pelēt.DOMĀSIM EIROPEISKI.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 17:55

p.s.

P.Gudrinieka k-gam.
http://www.likumi.lv/doc.php?id=39852

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 20:48

a. meita

nu zinaam, miiliisi, kaa ir ar ventilaaciju... KAS NEKO NEDARA, TAS ARII NEKLUUDAAS....ar laiku buus viss ok.

leonardai- eediens smarzo, nevis smird :) mmmmmmmm

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 21:50

Miza

To p.s.

nu ko.. iekopēju to linku .. un kas?.. augšējā stūrītī.. :) zaudējis spēku :)
varbūt var kādu svaigāku dokumentiņu?

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 23:19

a. meita

būtībā ar vienīcām un viesu mājām un citām izmitināšanas vietām - jo vairāk naudiņas dosi attiecīgajām organizācijām un apvienībām, jo augstāku kategoriju vai zvaigznīti tev piešķirs...
un ne jau vienmēr tā zvaigznīte vai kategorija nosaka patieso statusu viesnīcai, īpaši jau Latvijā...

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 23:39

to a meita

Mīļā! Jā ēdiens smaržo, bet telpas gan smird. Sorry :(

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 08:16

p.s.

To Miza

google:
Viesnīcu standarta pamatprasības saskaņā ar LVS 200-1+A1:2004

www.hotel.lv/?id=270&top=&sa=256& - 56k -

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 08:34

Pirtnieks

Nav jau brinums,ka tas telpas smird.Ta eka ir celta un lietota ,ka publiska pirts un velasmazgatava.Es neiestajos pret ideju,ka viesnica nav vajadziga.Tikai vieta ir izveleta nepareiza.Var jau iet talak un turpat blakus izveidot zila karoga pludmali ar iespeju arzemniekiem baudit musu Pedeles arstnieciskos udenus

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 11:22

Zaļais

Zilā karoga pludmale ar "zaļu" pieskaņu. Kur skatījās "Zaļie" izberot būvgružus un taisot uzbērumus Pedeles upes krastā.
Domāsim zaļi!

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 11:35

Bomzis

Mans jājamzirdziņš. Par normatīviem aktiem www.tava.lv, tur var atrast.
Lai Albīnei veicas, viņa māk projektus gan rakstīt gan ieviest dzīvē, ceru ka reģionālais fonds ar saviem % arī ir līdzējis biznesa attīstības virzībai.
Tās zvaigznītes nav nemaz tik viegli dabūt, bet var vienkārši sakot: jo vairāk zvaigznīšu jo lielāks čakars, bet konītis sākas ar piecām zvaigznēm.

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 13:06

Pirtnieks

Tos regionalos % vajadzetu novirzit piegulosas apkartnes sakartosanai un gan jau tas mistiskas zvaigznites pasas atradis celu pie saimnieka.Valka jau ta sastav no zvaigznotam personibam, kuras tu redzi,bet tevi vinas neredz.

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 13:23

Dubai *******

Raksta autoram un dažiem tā komentētājiem nav skaidrs par ko atpūtas mītnēm piešķir zvaigznes.Nejau pēc lampu un tepiķu skaita..
Ja atpūtas vietā ir tikai 6 istabas, tad jau pēc definīcijas viņa nevar saukties par viesnīcu.
Sveiciens no Dubajas 7* vienīcas!he

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 14:00

a. meita

uz viesnīcas statusu nemaz netiek pretendeets... mums ir VIESU MĀJA... :)

un nevajag uzspiileet par to, ka telpas tik nenormaali smird... nav tik traki... es jau saprotu, ka ir cilvēki, kuriem patīk visu uzspīlēt un kuriem vienmēr kaut kas nepatiks, lai vai kā citi censtos. vienmēr atrodas cilvēki, kas rauc degunu-tad tas nav pa prātam, tad tas nepatīk, bet vienalga katru dienu nāk pie mums... nu ja būtu tik briesmīgi, tad taču nenāktu... :)
un ar laiku visas talpas un viss pāreejais buus ok.

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 15:09

Bomzis

Nezinu vai arī tā īsti vajadzētu plēsties pēc tām zvaigznēm, jo tas nenormāli sadārdzina to biznesu. Var arī tā normāli pa vienkāršo, cilvēcīgi un business ies rūkdams, bet ir tikai viens nosacījums, kā teica Aivo, j''avar izguldīt autobuss tad būs čikiniekā.
Visapkārt ir ļoti labi piemēri kur bez zvaigznēm griž naudu. Cilvēks kas brauc uz šejieni viņš grib atpūsties un kaut ko darīt.

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 15:37

Bomzis to Pirtniekam

Dziedi ar zvaigzni vai guli ar zvaigzni?

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 15:40

Valka