Valkā - jauna iespēja izvēlēties? 131

Deputāti pretrunīgi vērtē projektu par jauna pārtikas veikala veidošanu Valkā

Pirmdien Valkas domes sēdē deputāti izskatīja SIA "Ziemeļlatvija" iesniegumu par tirdzniecības centra veidošanu uzņēmumam piederošajās telpās un šo ideju atbalstīja.

 

Pret balsoja deputāti Erna Pormeistere un Inga Boša. "Mani nepārliecināja īpašnieka sacītais, ka jaunais tirdzniecības centrs būs iedzīvotāju ērtībām. Protams, esmu apmierināta, ka paredzēts izveidot 15 jaunas darba vietas un ēka būs sakopta, taču mazpilsētas dzīvojamā kvartālā izveidot jaunu monstru nav atbalstāma ideja," pārliecināta E. Pormeistere.

 

Rīkojama iedzīvotāju aptauja?Deputāte atgādina, ka "Maximai" ir lielas problēmas ar preču piegādes plūsmas organizēšanu un paredz, ka jaunajam veikalam varētu būt līdzīgi. Viņa akcentē apstākli, ka no vistuvāk esošo māju iedzīvotājiem nav savākti paraksti ieceres atbalstam.

 

 

Tie ir tikai no ēkas Ausekļa ielas 6. nama iedzīvotājiem. E. Pormeistere pret to protestē un piebilst, ka tuvāko māju bērni būs apdraudēti. Viņu nepārliecina arī arguments, ka no pilsētas daudz naudas aizplūst uz Igauniju ("Selveri" un jauno "Maximu"). Deputāte uzskata, ka pirms šāda jautājuma izlemšanas jāorganizē pilsētas iedzīvotāju aptauja.

 

Savukārt veikala "Oļupe" īpašniece deputāte I. Boša bez kautrēšanās atzina, ka nevēlas lieku konkurenci un tas ir cilvēciski saprotami. "Valkā ir gana daudz veikalu, kur iepirkties visām gaumēm. Protams, saimnieks savu īpašumu izmantos, kā vēlēsies un šajā gadījumā ēka tiks sakārtota," spriež I. Boša.

 

Sadarbības līgums noslēgtsSIA "Ziemeļlatvija" valdes locekle Daina Vesingi laikrakstam "Ziemeļlatvija" paskaidroja, ka patiešām ir noslēgts sadarbības līgums ar kādu zemo cenu pārtikas veikalu tīklu īpašnieku, kurš vēl nav devis pilnvaru šo ziņu publiskot.

 

 

Pēc neoficiālas informācijas šajā tīklā ir "Iki" un "Cento" veikali. D. Vesingi to nedz apstiprina, nedz noliedz. "Iedzīvotāji iegūs vēl vienu izvēles iespēju. Šā projekta rezultāts būs redzams tikai nākamvasar. Ziemas mēnešos sakārtosim ēkas iekšpusi, pēc tam arī ārpusi," skaidro D. Vesingi.

 

 

Viņa noliedz baumas, ka ap ēku tiks izpostīta zaļā zona. Gluži otrādi - ēkas priekšpusē paredzēts izveidot jaunus celiņus un veikt papildu apzaļumošanas darbus. Arī nekāda lielā transporta kustība pagalmā nav paredzama. Tā būs vidēji divas mašīnas dienā, kas piebrauks pie ēkas aizmugures.

 

 

Šobrīd projekts ir būvniecības projektēšanas stadijā. Neviens no Ausekļa ielas 6. nama aptaujātajiem iedzīvotājiem, uz kura domājamā 25 kvadrātmetrus lielā zemes nogabala paredzēts uzbūvēt rampu ar nojumi preču izkraušanai, pret šo projektu nav iebildis.

 

 

Valkas domes Saimniecisko un attīstības lietu komitejas priekšsēdētājs Agris Simulis uzskata, ka būtu jāveic arī pārējo piegulošo māju iedzīvotāju aptauja. Viņa arguments projekta atbalsta balsojumam radās pēc ieguvumu un zaudējumu uzskaites salīdzināšanas.

 

 

Ja zaudējums ir iespējamais apgrozījuma samazinājums citos veikalos, tad ieguvumu ir vairāk - sakārtots stāvlaukums, kuru izmanto arī dažādos pilsētas svētkos, sakārtota ēkas ārpuse un tai piegulošā teritorija, izveidota gājēju pāreja, sakārtota ēkas ārpuse tai piegulošā teritorija, apgaismojums, noņemts neglītais betona bluķis un sakārtota satiksmes dalībnieku kustība, kas nedaudz atslogos transporta kustību pilsētas centrā un atvieglos iedzīvotājiem piekļuvi savām mājām. Komitejas dalībnieki noraidīja sākotnējo īpašnieka ieceri organizēt satiksmi apkārt ēkai.

Komentāri 131

Prieks!

Jo vairāk veikalu,jo labāk!Veselīga konkurence ir laba.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 18:40

Anna

Normāli. Sen to noplukušo ēku vajadzēja sakārtot un bijušajā kino zālē ierīkot cilvēkiem vajadzīgas lietas. Dzīvoju līdzās, tāpēc man būs ērti, ka varēšu iepirkties un arī beidzot normāli piebraukt pie mājas nevis riņķot pa pilsētu, kamēr tieku pie mājas.Cerams, ka to lielo ūdens peļķi arī likvidēs.Paldies par lēmumu !

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 18:56

Es piekriitu Valka vajag jaunu veikalu it ipasi ja ienaks velkads zemo cenu veikals veidosies konkurence ..ko lai ska briniscigi

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 19:27

Mikrorajona iedzīvotāja

Malacis deputāte Pormeistare!Pilnīgi viņai piekrītu, ka tur būs problēmas ar piebraukšanu, it seviški smagajām mašīnām. Neticu, ka Ausekļa ielas 6 mājas iedzīvotāji ir piekrituši šādai būvniecībai. Lai atnāk pie mums uz mikrorajonu un pastāv veikala "Elvi"aizmugurē, tad redzēs cik nenormāli daudz ir smago mašīnu, kuras pieved veikalam preces dienas laikā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 21:11

Miks

Kādas muļķības!!!! Manu viedokli kā majas iedzīvotāja Ausekļa ielā 6 neviens nav prasījis-gribu es to veikalu vai nē.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 21:34

normis

Ideja jau it kā būtu laba, bet reāli tajā vietā ir pilnīgi garām. Šodien lielākoties pircēji pārvietojas ar auto, bet tur taču godīgi nav kur izveidot stāvlaukumu. Arī es reizēm aizbraucu labāk uz Elvi, jo atšķirībā no Maximas, tur ir kur nolikt mašīnu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 22:42

Če Gevara

Kas notiek Valkā!
Izlasot šo rakstu rodas iespaids, ka Valkas domē ievēlēti cilvēki, kuri lobē ne pilsētas, bet savas privātās biznesa intereses(nav jau nekāds pārsteigums).Katra deputāta pienākums ir rūpēties par tās iedzīvotājiem un cik es zinu, ka pat deputāta ētikas kodekss nosaka:

Taisnīgums
3.1. Likumi ir pieņemami tikai un vienīgi valsts un sabiedrības interesēs. Nav pieļaujama likuma vai lēmuma atbalstīšana ar nolūku iegūt kādu finansiālu vai karjeras labumu sev, savai ģimenei, draugiem, partijai, interešu grupai.
3.2. Ievērot taupību: pieticīgi un pēc iespējas racionālāk izmantot piešķirtos valsts līdzekļus.
3.3. Deputāti nedrīkst tiem piešķirtos valsts līdzekļus tērēt citā, privātā veidā, bet tikai darba nolūkā.
3.4. Deputāti neuzņemas saistības lobiju interesēs, ja tās ir pretrunā ar 3.1.

I.Bošas atklātībai un vienkāršībai nav robežu! Kauns!
A.Simuļa arguments projekta atbalsta balsojumam radās pēc ieguvumu un zaudējumu uzskaites salīdzināšanas..
Smieklīgi un liekulīgi.Pēkšņi šos ieguvumus mēs sākam novērtēt tikai tagad, bet vai man kāds uzprasīja vai es to gribu? Vai es gribu, ka tagad manu bērnu spēļu laukums būs nevis smilšu kaste, bet gan smago automašīnu dīzeļdegviela un to satiksmes regulēšana. Nesen skatījos raidījumu par mūsu Valkas Artūru. Ko par to visu saka Zviedri un kā viņi rūpējās par drošību.
Padomājiet, padomājiet, padomājiet..

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 00:31

es par

Domaajiet cik gribat bet veikalam tur Valka ir jabus jaunam cik var spiesties mazaja Maxima un topa murgs Valka pietrukst jaunu veikalu...tas gan jaa vieniigais kad preces pieved sanak ieks[pagalmi bet ar stavlaukumu nav ko raizeeties pie teraud skolas laukums pietiks visiem

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 01:17

skaisti

Taisniba jau ir par tiem iekspagalmiem bet vini tak to preci var ievest no ausekla ielas gan projektetaji nems visu vera ..Bet es domaju ka veikalam vajadzetu but jo plusi ir vairak neka minusi ne man intrese kadi ienakumi bus citos veikalos ne kas cits plusi ir tadi sakopta vide eka atjaunota jaunas darba vietas starpo veikaliem valdis konkurence

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 01:20

Līga-Līgai

Līga par ko tu runā? Tev taču vēl nav bērnu un tāpēc nesaproti par ko Tu runā.
Redzējām un dzirdējām arī iepriekš šīs runas par jaunām darba vietām, par to vajadzību utt.
Labāk domājat par to kur baudīt kultūru.
Es par kinoteātri!
Un tu lasītāj?

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 07:56

Lasmanis

"Visi eži miegā, visi lāči sniegā, visas peles alās, klusums malu malās"
Latvieti neesi kūtrs,un pieprasi par ko tu gribi zināt!
Visu māju proletārieši apvienojieties!:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 08:40

Bravo

Bravo Pormeistares k-dze!
Ļoti patīkami, ka Pormeistares k-dzei ir savs viedoklis, ka ir tā iespēja objektīvi un brīvi izteikties.
Bravo!

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 09:47

dīvaini

Nu nezinu gan, kas Pormeisterei te sauc to bravo, pati vai draugi,bet mani pārsteidz personības dalīšanās. Pormeisterei kā galvenai Valkas nodarbinātājai pēc amata , vajadzētu priecāties par jaunām darba vietām. Domāju, ka šis ir lēts, mākslīgi būvēts populisms!

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 10:12

Rīdzinieks

Braucot uz Valku, pārņem sajūta, ka Valkai nav kodola, nav virzības un koncepcijas. Pilsēta ir nevīžīga, un nevaru atrast ielu, kur varētu just komfortu, kā tas ir Rietumu pilsētās. Es ļoti labi zinu, kuras vietas man patīk Cēsīs,Siguldā, un kas tajās ir atrodams, kas tiek piedāvāts. Mums uz katra stūra "izlien" kāds Supermarkets vai laimētava ar apšaubāma rakstura cilvēkiem. Man vienmēr licies, ka pilsētas pievilcību raksturo izveidota kultūras vide, kultūras tradīcijas. Droši vien, ka tas ir kopīgās koncepcijas trūkums, un nezinu, kā to var regulēt. Acīmredzot tā ir domnieku politika, piedāvājot vaigus piestūķēt ar kādu siltu batonu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 10:32

Bravo

Es runāju par to, ka Pormeistarei atšķirībā no citiem deputātiem nav jātur mute ciet un nav partiju piederības pēc jācilā roķeles.
Ja Valkā ir deputāti, tad kāpēc nekad savu viedokli neizsaka A.Niklāvičš, I.Ošāne un vēl citi? Vai šie cilvēki tiek izmantoti kā priekšvēlēšanu tramplīns?

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 10:45

Zinātājs

Ja tiešām būs tā, kā saka īpašnieki, ka šis veikalu tīkls preču piegādi organizē tā, ka no noliktavas atved dažādas preces vienā automašīnā, nevis ar vienu auto pienu un ar otru desas, tad tas būšot 1-3 automašīnas dienā.Un stāvlaukums paredzēts otrā pusē ielai - avīzes redakcijas pagalmā, tāpēc nevajadzētu rasties lielām problēmām māju pagalmos.Bet šobrīd jau pilsētā ir vairāki veikali, kuri atrodas dzīvojamās mājās vai tuvu tām, tādi ir Oļupe,Maija,Rūja,Akmentiņa veikali un nekas drausmīgs tur nav.Protams, ka kādam dažkārt ir kāda neērtība no tā, savukārt, ka veikals ir tuvu dzīvesvietai un ir veikali, kur izvēlēties, tas ir pircējam tikai par labu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 11:40

Zinātājai.
Oļupe,Rūja un citi tamlīdzīgi veikali celti padomju gados un tāpēc nevajag atkal lekt tajos laikos pēc "Pjatiletkas principa". Kurā gadsimtā un kādos laikos tu dzīvo?

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 12:04

Zinātājs

Nav nekāda nozīme un atšķirība kuros laikos būvēts, veikalu funkcijas un ar tām izrietošās sekas ir visos laikos vienādas.Iespējas un apstākļus vajadzētu tikai uzlabot nevis visu aizliegt un samazināt.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 12:13

Zinātājai.
Atvaino, bet tev nav sapratnes par to kas ir būvnormatīvi un pārējie reglamentējošie faktori

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 12:17

Valka