Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā joprojām turpinās cīņa ar piegānītājiem 2

Ik pa laikam rakstām par to, ka Valkā diezgan regulāri apzog pilsētas apstādījumus vai arī iedzīvotāji izmet sadzīves atkritumus šim nolūkam pilnīgi nepiemērotās vietās.

Aizvadītajās brīvdienās atklāts, ka sadzīves atkritumi izmesti pie Zāģezera uzstādītajā atkritumu urnā, kā arī bija izveidota paprāva kaudze ceļmalā pie Rīgas ielas, netālu no ēkas, kur izmitinājusies Invalīdu biedrība.

Atkritumos - rēķini, kapos - zādzībasNovada Pašvaldības policijas inspektore Diāna Jūga stāsta, ka izdevies, iespējams, atrast vainīgo, kurš izmetis atkritumus publiskajā atpūtas vietā. Lai noskaidrotu atkritumu izcelsmi, policistēm reizēm nākoties apskatīt atkritumu saturu. Šoreiz tajos tika atrasti telefona rēķini ar konkrētu adresi. Tā norāda, ka atkritumi izmesti no kādas privātmājas. Pašvaldības policija šo personu izsaukusi uz pārrunām.

Nedēļas sākumā konstatēts, ka atkritumu kaudzes samestas arī netālu no Latvijas - Igaunijas robežas - Pedeles upes krasta nogāzē. Inspektore pieļauj, ka, iespējams, vainīgais varētu būt kāds Smilšu ielas iedzīvotājs. D. Jūga norāda, ka ir jau sastādīti vairāk nekā 200 administratīvo protokolu tiem novada iedzīvotājiem, kuriem nav noslēgts līgums ar sadzīves atkritumu apsaimniekotājiem - SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija".

Joprojām pilsētā uzdarbojas apstādījumu apzadzēji - šoreiz vandaļi savu netīro darbu paveikuši pie veikala "top!", nozogot vairākus košumkrūmus. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka pirms neilga laika nenoskaidroti zagļi pamatīgi izpostīja, nozogot vairāk nekā 20 košumkrūmus jaunizveidoto dobi pie Koklētāja pieminekļa brīvdabas estrādē.

Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi stāsta, ka brīvdienās pilsētā uzdarbojusies kāda vandaļu grupa, kas izpostījuši puķu apstādījumus arī Lugažu laukumā, kā arī māju pagalmos izmētājuši soliņus. I. Vehi satraucas arī par šonedēļ konstatētajām metālu ķēžu zādzībām no vācu apbedījumiem Cimzes kapos.

Lai atrastu iespējamos vainīgos, pašvaldības policijas inspektores pārbaudīs metāla uzpirkšanas punktus Valkā un Valgā. I. Vehi pieļauj, ka šāda veida zādzības turpināsies, ņemot vērā lielo bezdarbu un to, ka cilvēkiem reāli nav iztikas līdzekļu.

Uzstāda soliņusLai arī ikdienā Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbiniekiem nākas strādāt pie postījumu novēršanas, tomēr šonedēļ Lugažu laukumā parādījušies vairāki acij tīkami soliņi, kur var atpūsties vai vienkārši, baudīt vasaru. I. Vehi stāsta, ka viena soliņa izmaksas ir aptuveni 100 latu. Solus atjaunos arī pie Stendera ielas dīķa un pie Meža kapiem. "Katru gadu šiem soliem izlauž dēļus, bet mēs tos atjaunojam," secina I. Vehi.

Komentāri 2

maxis

Pretī "Top" ir webkamera, paskatās ierakstus. Bet atrastajiem vandāļiem vajag uzlikt reālus bargus sodus. Un nekādas žēlastības.

pirms 9 gadiem, 2010.06.02 15:43

savanna

Kad pilsētas vadībai aci izzags no pieres, tad uzstādīs kameras. Riebas viss šis! Cilvēki paliek aizvien pretīgāki. Nu maizes gabala dēļ nerauj tūju ārā, bet pudeles dēļ gan. Vajag meklēt darbu pie saimnieka, zemnieka, iet mežā un vēl visādas iespējas. Es arī bez darba, bet nebija ienācis prāta "specializēties" apzaļumošanas jomā. Es par zagļa rokas nociršanu :(((

pirms 9 gadiem, 2010.06.02 18:02

Valka