Valkā kā sūnu ciemā - gājēji un autobraucēji pārvietojas ar grūtībām 18

"Ārprāts, kādi Valkā ir ceļi? Braucot ar mašīnu nevaru saprast, vai braucu pa slidotavu vai pa ceļu. Krustojumi nekaisīti. Smagās mašīnas netiek uz priekšu," stāsta kāda sašutusi pilsētas iedzīvotāja.

 

Uz ielām valda haossArī "Ziemeļlatvija" novēroja, ka jau pirms garajām svētku brīvdienām pilsētas ielās un uz ietvēm bija īsts haoss - gājēji varēja pārvietoties ar grūtībām, jo ietves bija nekaisītas, slidenas. Arī pirmdienas rītā dažviet pilsētā, piemēram, ietve no Rūjienas ielas mikrorajona līdz pat veikalam "Cento" spīdēja kā slidotava.

"Toties es redzēju, kā strādā tā saucamie simtlatnieki. Viegliem vēzieniem vicināja slotu virs ietves. Kad bija žļurga uz celiņiem, nebija neviena, kas to nošķūrē. Tagad ceļi būtu tīri, pietiktu tikai smiltis nedaudz uzbērt. Kas būs tagad, nav saprotams. Jūtu, ka neviena vien kāja tiks lauzta. Paiet nav iespējams.

 

Ja pilsētas vadība neko nedarīs lietas labā, tad būs jāaicina raidījums "Bez tabu". Kas cits atliek? Citādi tāda viegla paņirgšana sanāk par Valkas iedzīvotājiem. Nepietika jau, ka iekšpagalmus vasarā neremontēja, tagad ir ārprāta situācija dēļ bedrēm, kas pilnas ar ūdeni," savu viedokli portālā www.ziemellatvija pauž lasītāja ar niku Inga E.

 

Salūst tehnika Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi atzīst, ka situācija tik tiešām ir kritiska, jo svētdien no četrām sniega tīrīšanas tehnikas vienībām trīs izgāja no ierindas. Sniegu varēja tīrīt tikai viens traktors, kurš galvenokārt strādāja uz tranzītceļa.

 

Līdz šim uz tranzītceļa kārtību uzturēja VAS "Latvijas valsts ceļi" Vidzemes reģiona Valkas rajona nodaļa, bet novada budžeta līdzekļu trūkuma dēļ šos pienākumus pārņēma Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa. I. Vehi uzskata, ka pašlaik ar šādu tehnisko nodrošinājumu nevar paspēt uzturēt kārtībā ielas, ietves un iekšpagalmus. Viņa cer, ka izdosies no nākamā gada budžeta iegādāties jaunu sniega tīrīšanas tehniku.

Diemžēl laika apstākļi bijuši tik nepateicīgi, ka praktiski nav bijis jēgas kaisīt arī sāli. Ja gaisa temperatūra ir zemāka par astoņiem līdz desmit grādiem, sāls neiedarbojas. Kļūstot nedaudz siltākam, arī 25. decembrī sāls nav iedarbojies, jo zeme bijusi auksta. Kaisot smiltis, to iedarbība arī nav bijusi efektīga, jo smagās mašīnas, braucot pa slidenu ceļu, tās ātri vien nonesusi ceļmalās.

Kas attiecas uz sētnieku darbu brīvdienās, viņiem, līdzīgi kā pārējiem novada domes darbiniekiem, brīvdienās nav jāstrādā, bet apzinīgākie pēc nodaļas vadības lūguma ir gājuši un strādājuši savā teritorijā.

 

I. Vehi nenoliedz sarežģījumus, kurus sagādā pilsētas teritorijas apsaimniekošanas darbos nodarbinātie tā saucamie simtlatnieki - ne visi esot pār vienu kārti metami, bet vairāk ir tādu, kuri "nemīl darbu, bet mīl lietot alkoholu". Ja šie strādnieki trīs dienas darbā ierodas alkohola reibumā, viņus atbrīvo, bet, lai to izdarītu, jāsaraksta papīru kalni. Atlaisto vietā darbā stājas nākamie.

Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis stāsta, ka nedēļas sākumā izbraucis Valgas ielas, un domā, ka valcēniešiem būtu jābrauc mācīties pie kaimiņiem, kā ziemā tīrīt un uzturēt kārtībā pilsētas teritoriju.

"Mums ir jāmaina taktika," uzsver G. Bašķis. Pašlaik visi spēki tiekot veltīti tehnikas sakārtošanai un meklēti risinājumi, kā pilsētā uzturēt kārtību arī šajās brīvdienās.

Komentāri 18

asais

Valkā automašīnu īpašniekiem būtu jāpieprasa, lai ceļu nodokli maksā pašvaldība. Jo mums nav ceļu, ko izmantot.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 12:28

o

Tieši tā, Gunti Bašķi! Ir jau sen jāmācās no kaimiņiem. Ja jau pilsētā ietves nevar notīrīt, tad par pārējo pat runāt nav vērts.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 13:25

acīte

Attiecībā par 100 latniekiem nav jau gan tā kas lieto alhakolu atlaiž.Zinu tādus kas pēc algas saņemšanas vispār neiziet darbā .Un tā katru reizi pēc algas saņemšanas, bet viņi turpina it kā srtādāt. Rudens pusē tusēšanas vieta bija aiz vecās poliklīnikas Kūru ielā.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 15:06

acīte

Nav jau no savas kabatas tā nauda jādod, var mētāt apkārt. Turklāt mājās sēž un savu rindu uz tiem 100 latu darbiem gaida pavisam jēdzīgi cilvēki.
Ļoti "nomierināja" teksts, ka nākošgad būs labāk ar ielu tīrīšanu, domājams, tas būs vasarā, kad prakstiski nekas nav jādara. Tātad šī ziema būs jāpavada garajos ūdenszābakos, jo citādi pārvietoties nevarēs.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 16:11

studente

Varbūt beidzot beigsiet meklēt atrunas, bet sāksiet kaut ko lietas labā darīt, pietiek cilvēkus uzskatīt par muļķiem!

Un ne tikai ceļi ir jātīra, bet arī pagalmi, iebrauciet Ausekļa ielas 8 pagalmā, mašīnas bez ratiem var palikt, tikai nevajag atrunāties, ka ir krīze, visiem tā ir, bet citi nezkāpēc māk atrisinājumus atrast!

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 16:59

ak-kungs

Domāju, ka Bašķa kungs kā izpilddirektors ir arī atbildīgs par ielu stāvokli Valkā, bet izrādās šis kungs ir novērotājs no Svētā krēsla vai kādas citas vietas, tikai agu mēdz saņemt Valkā.Par ko?

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 17:43

Es

Nevis „ir arī atbildīgs par ielu stāvokli Valkā” bet G. Bašķa ir pienākums nodrošināt kārtību Valkā nesliktāk kā Valmierā par to viņš saņem algu

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 18:31

lauki

Palasiet citu rajonu avīzes, stāstiņi tādi paši. Pilsētnieki vienkārši ir izlaidušies, mums laukos ne kāds ko tīra, ne tāpēc esam nomiruši.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 19:28

secinājums

Atbildīgās iestādes nav bijušas gatavas tam, ka ziemā var uzsnigt arī sniegs. Tehniku taču vajadzēja sagatavot vasarā, bet Valkā tā jau ir pierasta lieta.

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 20:35

ceļinieks

par to kaisīšanu - problēma sākās tad, kad savlaicīgi (tad kad varēja un vajadzēja) netika notīrītas un nokaisītas ielas. Nevajag novelt uz laika apstākļiem - ne tādas ziemas vien ir bijušas. Esmu ievērojis, ka tīrīšanas tehnika uz ceļiem izbrauc tikai tad, kad pilnīgi ir pārstājis snigt. Bet ja snigs 2 vai 3 dienas bez apstājas?

pirms 11 gadiem, 2009.12.30 21:13

Nevajag aizbildināties ,kad vainīga tehnika,ko darīja izpilddirektors ko darīja Šaldera kungs visu šo laiku.Vai tad ragavas jātaisa ziemā. Šinī gadījumā vajadzētu pārskatīt atbildīgo amatpersonu algas un ieņemamos amatus!!!
Bašķim alga 1000 latu,Šalderam 400lati bet atbildības nekādas.
Laužam mašīnas un brienam pa sniegiem tālāk .

pirms 11 gadiem, 2009.12.31 16:15

Jūs ar tām algām esiet vienkārši slimi! Nez kāpēc nenoņemat 25%? Virs Bašķa ir arī lielāki priekšnieki, kas zina par situāciju pilsētā.....,bet jātaupot nauda!

pirms 11 gadiem, 2010.01.01 21:00

Ināra

...Par Valmieru nerunasim. es pati tur esmu strādajusi par setnieci un zinu, kadas prasības ir Valmieras setniekiem. lai vai kāds ir laiks , jabūt , Tavai teritorijai tīrai.. citadi nemaz nevar būt..!!!! Vienalga vai svetki , vai svetdiena , teritorijai jābūt kārtībā...Šeit , es setnieku neredzu ne svētku dienas , nemaz nerunajot par svētdienam, Nezinu darba grafikus, bet tadu attieksmi pret darbu , maigi izsakoties , nebiju redzējusi..!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.03 17:41

Kārķi

Atbrauciet pamācīties uz Kārķiem, cik tīras ielas. Varbūt mūsu darbinieks Dailis varētu pamācīt valcēniešus šķūrēt sniegu?

pirms 11 gadiem, 2010.01.04 14:01

Valka