Valkā kanalizācijā met čības 4

Pēdējās nedēļas laikā Valkā ievērojami palielinājies kanalizācijas cauruļvadu aizsērēšanas gadījumu skaits. Ausekļa ielas 26. namā kanalizācijā atrastas pat izmestas bērnu istabas čības.

 

Ūdensapgādes un kanalizācijas nodaļas vadītājs Guntis Auniņš atgādina - pilsētas dzīvojamo māju kanalizācijas tīkli nav izmantojami kā cieto atkritumu savācēji. Tīrot aizsērējušos kanalizācijas cauruļvadus, konstatēts, ka galvenie aizsērēšanas iemesli ir visdažādākie cietie atkritumi, roku slaukāmie dvieļi, sieviešu ikdienas higiēnas preces - visbiežāk - paketes.

 

G. Auniņš novērojis, ka iedzīvotāji taupības nolūkos arvien mazāk mājsaimniecībā izmanto karsto ūdeni, tāpēc virtuves stāvvados nogulsnējas pārtikas tauki. Tāpat iedzīvotāji nedomādami virtuves izlietnē mazgā krūzes ar kafijas un tējas nosēdumiem. Tas arī ir iemesls stāvvadu aizdambējumiem, kurus pēc tam ir sarežģīti iztīrīt.

 

Avārijas gadījumā iedzīvotāji izsauc Ūdensapgādes un kanalizācijas nodaļas darbiniekus. Savukārt par pakalpojumu norēķinās Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļa, kurai iedzīvotāji maksā par namu apsaimniekošanu. G. Auniņš uzskata, ka mūsdienās šos līdzekļus var tērēt daudz lietderīgāk, nevis par iedzīvotāju vainas dēļ aizsērējušu kanalizāciju.

 

Komentāri 4

čībiņa

Mūsu mājā kanalizācijas nodaļas darbinieki tā tīrija kanalizāciju, ka viss pagrabs bija pilns ar ***em. Smaka bija jūtama pat ceturtajā stāvā. Arī paši strādnieki oda pēc kaut kā spirtota.

pirms 12 gadiem, 2009.01.20 23:08

smaka

Par ***em rakāties nevar skaidrā! Jūs varētu? Tur pat saindeties var!

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 09:47

Valka