Valkā konflikts par karoga noformējumu 14

Valkas pašvaldības policija uzskata, ka Seminārā ielā dzīvojošajai Svetlanai Rozenfeldei pie mājas izkārtais karogs sēru noformējumā neatbilst standartam un tas ir likuma pārkāpums.

 

Noteikumos ir precīzi paredzēts, cik garai un platai jābūt melnajai lentei. "Protams viņai ir tiesības izteikt savu attieksmi izkarot karogu, taču tā nedrīkst būt šalle vai kāds cits apģērba gabals," skaidro pašvaldības policiste Diāna Jūga. Šis fakts ir ziņots Valsts policijai un tā lems par iespējamā administratīvā soda noteikšanu.

 

Savukārt S. Rozenfelde "Ziemeļlatviju" informēja, ka šī melnā šalle ir apkārtnes zemnieku dāvana - viņai īpaši darināta par palīdzību atmodas laikā, tāpēc dārga kā simbols. Pensionāre uzskata, ka valsts lielā mērā ir iznīcinājusi zemniecību un tagad to grasās izdarīt ar presi. Viņa šo karogu ar lenti noņemšot šodien.

Komentāri 14

Liiga

Var jau izteikt viedokli, bet nevajag zaimot LV karogu. Ja viņa vēlējās- varēja aptīt māju ar šallītēm un sēru lentām, varēja logos salikt kapu sveces un durvīm priekšā aizsist krustus, bet karogu nedrīkst ķengāt!!!!
Es par sodu, lai ir mācība, ka kaut kas jātur cieņā!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 12:19

asss

Ja iet runa par karoga zaimošanu, tad - vai tā nav zaimošana - karogus pielikt pie mašīnām, noputējušus, ar dubļiem nošķiestus un pie tam vēl braucējs pārkāpj noteikumus? Kāpēc tam neviens nepievērš uzmanību???

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 13:52

assam

Nenovirzies, šobrīd runa ir par šo gadījumu!

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 14:29

karogs

Līgai,muņikiem un tamlīdzīgiem radījumiem.Nevajag pat domāt par soda uzlikšanu,patrioti atradušies.Lielākais sods varbūt varētu būt pārrunas,pabrīdināšana pie kam ļoti pieklājīga un korekta.Jūs paskatieties kas notiek valstī.Cik daudz nejēdzību,zagšanas,nabadzības un citu negāciju,bet jūs te standartus pieminat.Pieļauju ka pēc noziņošanas valsts policijai ,municipāļiem tomēr palika kauns,ja nē tad ir švakas lietas. Jūs padomājiet cik daudz funkciju,pienākumu,saistību valsts nepilda,nenodrošina attiecībā pret iedzīvotājiem,cik daudz ierēdņi saņem (nozog),bet jūs būtu gatavi cilvēkam uzlikt soda naudu kuru ierēdņi ""iztērēs lietderīgi"".

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 15:04

karogs

Gribēju teikt ,ka plašāk vajag skatīties un vērtēt.

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 15:10

Es

Man jau ar liekas, ka te nekāda sakara ar karoga zaimošanu. Te jau runa par ko citu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 21:27

karogam

Varu piekrist kopumā, bet jāsaprot , ka tas nedot tiesības ignorēt noteikumus konkrētajā gadījumā. Un ja ir cilvēki, kuriem šķiet aizskaroša šāda rīcība ar valsts karogu, tā ir jārespektē,jo vairāk tādēļ, ka to paredz arī likums. Kāda cita likuma pārkāpšana vēl nedod tiesības uz anarhiju jebkurā citā gadījumā.

pirms 12 gadiem, 2008.12.14 10:42

Raivis

Tad jau labaak vispaar to karogu nebuutu kaarusi ... piem es taa daru !!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.14 16:51

Liiga

karogam!!
Lūdzu saproti, ka likums visiem viens!! Ir normatīvi, kā drīkst un kā nedrīkst lietot LV karogu. Man karogs ir svēts simbools- to nedrīkst zākāt rotājot ar visādām lupatām.

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 09:39

piksi

to Liiga
Nu karogs Tev rokās un uz priekšu, atradusies patriote un soģe. vai arī dzīvē Tu esi tik balta un pūkaina.

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 13:13

dārgo piksi :)
esmu pūkaina, esmu :P
patrioote arī

pirms 12 gadiem, 2008.12.18 13:16

karogs

Līgai- ja tu nēsā šalli vai tas nozīmē ,ka tu staigā ietinusies lupatā? Normatīvu tēma- protams ,ka ir likumiņi kas reglamentē karoga lietošanu,bet domāju,ka nav neviena normatīva kurā būtu kaut vārds par to,kā nedrīkst lietot,pielietot karogu,bet tā jau protams tikai vārdu spēle. Ticu uz visiem 100%,ka šī ""īpaši noziegusies""pensionāre nu nemaz negribēja zaimot valsts karogu,pieļauju ka viņa mīl šo valsti un ciena šīs valsts atribūtiku vairāk kā tu.Tu nedrīksti saukt otra cilvēka varbūt mīļāko,dārgāko mantu par lupatu(tu taču lasīji rakstā kā šī šalle nonāca pie pensionāres),jo varbūt ka šādā veidā viņa gribēja pagodināt karogu. Izstāsti kas tavā izpratnē ir svēts.Domāju ka tev tur ir maza saprašana.

pirms 12 gadiem, 2008.12.24 21:49

Liiga

dārgais, Karogs!!
šalle tāpēc arī ir "šalle", nevis "karoga rotājums", ka tā jānēsā ap kaklu :)
Un svētums katram savs, lielu izpratni tur nevajag.. tas vairāk saistīts ar sirds izjūtām. Un ne jau nu Tu būsi tas, kas man norādīs vai es esmu gana cieņas pilna pret šo valsti.
Palieku pie sava- ja katrs ar manas valsts karogu izrīkosies kā grib, tad kārtības nebūs!! Likumi visiem vieni.. tik pat labi tagad savu "nostājiņu" kādi varētu sākt paust neizkarot valsts karogu svētku dienās...

pirms 12 gadiem, 2009.01.06 10:27

Liiga

Karogs!!
Principā varētu Tev piekrist, ka ar varu patriootu neuzcepsi, bet pieļaujot atkāpes no likuma sāksies visatļautība. Sāksim atļaut karogu neizkārt, cilvēki sāks štukot, ka varētu vēl kaut ko nedarīt.. piem. nenesīs miskasti līdz konteineram, bet mesīs krūmos; daži pārstās runāt latviski, jo tā ir vieglāk; Netīrīs mājas priekšas, jo tā gribas pagulēt; liks mašīnas uz gājēju pārejām, jo tā tuvāk līdz veikalam... un tā varētu skaitīt un skaitīt.. Daži- ar visiem likumiem, tāpat jau pārkāpj noteikumus, tad iedomājies kāds bardaks būs, ja to atļaus ar likumu??!!
Var jau būt, ka kundzīte neko ļaunu nedomāja, kad kāra to karogu sēru noformējumā..
Man arī citreiz dusmas uz valdību tik lielas, ka gribētos iet pie Saeimas un dedzināt visu, kas pa rokai, bet tas taču nav risinājums :(

pirms 12 gadiem, 2009.01.08 09:32

Valka