Valkā: Kuģi pamet pasažieri 40

Tirdzniecības centrā "Elvi" reklāmas maldina pircējus

Pirms diviem gadiem Valkā, Rūjienas ielas mikrorajonā, ar lielu pompozitāti atklāja tirdzniecības centru "Elvi", kurā varēja iepirkties gan lielākos, gan mazākos veikalos.

 

Divtik liels prieks bija tiem, kuri atrada jaunas darba vietas. Šobrīd centru varētu salīdzināt ar kuģi, kas uzskrējis uz sēkļa un to pamet pasažieri.

 

Septembra beigās centrā beidza pastāvēt "Narvesen" kiosks, pirms dažām dienām - Paritātes bankas filiāle. Pēc neoficiālas informācijas šā mēneša beigās slēgs arī mobilo tālruņu tirgotavu "Bite". Jūlija beigās durvis slēdza rotaļlietu veikals "Lāčuks", drīz pēc tam - apģērbu veikals "City moda".

 

 

No tirdzniecības centra uz citām telpām pilsētas centrā pārcēlās J. Zeberiņa grāmatnīca. Beidza pastāvēt arī veikals, kur pārdeva pulksteņus un sadzīves tehniku, kā arī bižutērijas tirgotava. Drīzumā no centra izvāksies arī optikas veikals. Joprojām ēkas ārpusē reklāmas vēsta, ka pircējus gaida neesoši veikali.

 

"Šī brīža ekonomiskā situācija ietekmē mūs visus. Arī pazīstamu zīmolu pārstāvji arvien vairāk pārskata savu veikalu efektivitāti un nereti pieņem lēmumu par izmaksu optimizāciju, slēdzot mazāk rentablās tirdzniecības vietas.

 

 

Šī iemesla dēļ vairāki pazīstami zīmoli no Valkas tirdzniecības centra ir aizgājuši," skaidro SIA "Elvi grupa" sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Grigāne. Viņa atzīst - gan valcēniešiem, gan SIA "Elvi grupai" ir svarīgs katrs veikals, kas atrodas tirdzniecības centrā, tāpēc "esam elastīgi sadarbības un nomas maksas jautājumos.

 

J. Zeberiņa grāmatnīcas vadītāja Maruta Baumane-Sulaine stāsta, ka galvenais iemesls, kāpēc veikals pārcēlās uz citām telpām ir tas, ka telpu īpašnieki bija noteikuši pārāk augstu nomas maksu - par vienu kvadrātmetru bija jāmaksā 14 eiro. Salīdzinot ar tagadējo veikala atrašanās vietu Valkas centrā, pircēju apmeklētība ir daudzkārt lielāka.

 

Kādu laiku Valkā virmo runas, ka it kā tirdzniecības centrā būs boulinga zāle un ka drīzumā varētu beigt pastāvēt arī lielais pārtikas veikals un kafejnīca. V. Grigāne informē, ka SIA "Elvi grupa" nav informēta par šādu iespējamo brīvo telpu izmantošanas alternatīvu.

 

 

Savukārt, kas attiecas uz veikalu un kafejnīcu, pircējiem nav pamata uztraukumam, jo veikals un kafejnīca būšot. Tāpat centra telpu īpašnieki aktīvi strādājot pie brīvo telpu aizpildīšanas un pie jaunu apakšnomnieku piesaistīšanas. V. Grigāne sola, ka jau drīzumā tikšot noņemtas reklāmas izkārtnes veikaliem, kuri centrā vairs nepastāv.

 

"Pēdējā laikā bezdarbnieku uzskaitē stājušies trīs darbinieki no "Elvi" centra," informē Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistare. Viņa atzīst, ka veikalu slēgšanas process palielina rajona bezdarbnieku rindas.

 

 

Kā pircēja viņa veikalā iepirkusies pašos pirmsākumos, jo bijis ērti nepieciešamas preces iegādāties vienuviet. Ņemot vērā šodienas ekonomisko situāciju, E. Pormeistare ir izvēlējusies iepirkties tirdzniecības centrā "Selver" Valgā, kur, salīdzinot ar "Elvi", ir demokrātiskākas cenas.

 

 

Pircēja secinājusi, ka, pērkot pārtiku nedēļai, "Elvi" jāiztērē gandrīz pusotras reizes vairāk nekā citos lielveikalos. Valcēniete pieļauj, ka galvenokārt šī iemesla un arī attāluma dēļ arvien mazāk pircēju iepērks "Elvi" veikalā, jo vairs nav ekonomiski braukt ar automašīnu tikai uz vienu veikalu, jo pārējie lielākoties ir slēgti.

Komentāri 40

!!!

Kādas muļķības?? Grūti ieraudzīt mašīnu, var jau arī iztikt bez pārspīlējumiem! :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 16:38

no blomes

Es šodien biju Smiltenē.Viss baznīcas laukums pilns ar mašīnām, veikalos garas rindas visā Smiltenē.Cilvēki ļoti daudz.Kādreiz jāaizbrauc sestdienā uz Valku, jāapskatās cik tur daudz tauta.

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 16:56

Valkeniets

Ja Valka patuksa, tie kuri redzami, tie pasi igauni.

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 17:03

Pilsonis

Nesatraucaties Smiltenē arī drīz centrs būs tukšs no maziem veikaliem, Viss Sportam jau nav, Šiks arī aizies uz leju Džinsu veikals no TOPa arī drīz aizies, tā kā ne tikai Valkā kuģis grimst:(

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 18:00

valkaaniete

Valka ir jauka pilseeta!!!Man patiik.......un Elvim nav ne vainas!

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 18:07

smiltene

Top centra nekad naw bijis Viss sportam,un Šiks ari nee.jums ir nepareiza informacija.Top centra vakaros rindas stav,un pa sestdienam pat nerunat

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 19:22

Pilsonis

Kur tu izlasīji ka es teicu ka viss sportam ir TOP centrā? es teicu ka smiltenes centrs

pirms 12 gadiem, 2008.10.04 19:39

nju reāli šodien -sveetdienā man ir ienācis viens apmekletājs un pie elvi stāv divas mašīnas....tas nav bizness...tas ir murgs..

pirms 12 gadiem, 2008.10.05 16:59

DDDDDDD

Jam valka jau nenomirs jo ESt dzivo tipat cik Cesis tautas tur pietiek vienkarshi reali Elvi veikals pilsetas iedzivotajiem nav pa kabatai

pirms 12 gadiem, 2008.10.05 23:27

Mārim!!!!

Ja pa centru dienas laikā braukā ar māšīnām, tad nozīmē ka ir slinks un nestrādā!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.06 11:02

Vot, vot!

Es no sākuma iepirkos ELVī, bet nu atvainojiet - ja īpašnieki NEKO nav dzirdējuši par globālo ekonomisko krīzi, kuras ietekmē normālās valstīs domājoši uzņēmēji nolaiž cenas, lai noturētu klientus, tad ELVIsti tik ceļ un ceļ cenas debesīs! Vot i neiepērkos jau tur kādus mēnešus 7-8, bet vienmēr eju uz SELVER! Tur gan cenas sakarīgākas, gan kvalitāte jūtami labāka!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.06 18:47

SmS

Nez kuram biznesmenim? ienaaca praataa purvaa uzraut lielveikalu???

pirms 12 gadiem, 2008.10.06 22:11

ja ELVI ipashnieki nedomaas kko iesaakt ar apakshiirnieku jaunu ieguushanu tad arii driiz pats ELVI NOGRIMS PURVAA,CIK TA ILGI SPEES MAKSSAT PA IIRI UN DZIIVOT PA NULLEEM PASHI SEV NEKO NENOPELNOT???(SAIMNIEKI,KAM PIEDER ELVI TELPAS-DARIET KKAUKO LIETS LABAA!!!?

pirms 12 gadiem, 2008.10.06 22:25

uztrauc

JA ELVI SAIMNIEKI NESAAKS NEKO DARIIT LAI IEGUUTU JAUNUS APAKSIIRNIEKUS ELVI AIZIES PURVAA-CIK TAD ILGI VAREES PELNIIT PA NULLEEM,TAS NEPIEKAA LABA NENOVEEDIIS,SAIMNIEKI RIKOJATIES JA GRIBAT VEEL PASTAVEET...UN KAU BIKI PELNIIT

pirms 12 gadiem, 2008.10.06 22:30

Caca

Valkas pamatskolā 6.oktobrī, bija viltus trauksme, tādi stulbeņi izraisīja to...

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 15:18

Caca

Valkas pamatskolā 6.oktobrī pirmdien vakar , bija viltus trauksme, tādi stulbeņi izraisīja to...
vissa stunda izgaisa..jauna iekārta un jau pirmā trauksme!

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 15:21

Lilita ne Z.

Elvis bija vismaz kaut kāda civilizācijas pazīme Valkā. Un, tad, kad tur bija apģērbi, grāmatas..., tad vispār varēja justies kā cilvēks. Nu nav nekā. Valkā nav neviena apģērbu, apavu veikala. Ko tad, uz Maximu prom. Ostīsim tur iepuvušos produktus.Bēdīgi gan. Elvja saimnieki pārdomājiet, vai jūsu cenu politika ir atbilstīga patreizējai ekonomiskai krīzei.
Un, vai ir Valkā vajadzīga boulinga zāle, ja nav nekā cita?

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 16:12

valceniete

Ta iet,kad visu lemj Riga sedosie. Vini iedomajas, ka Valka par iri var prasit ka vecriga. Nu un tagad nav citu veikalu vairs Elvii un uz turieni pirkt paartiku brauks arvien mazak. Tad vismaz vakara vareja ari kada cita veikala iegriezties,tai pasa Siti modee...Skumji. nesapratiga saimniekosana.

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 16:36

SmS

skumiigi, bet peec pusgada ELVIS staavees tads pats grausts kaa 200metrus taalaak muitas punkts.

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 17:00

Valka