Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā labiekārtos Zāģezera atpūtas teritoriju 10

Peldvietas iekārtošana (ģērbtuve, atkritumu urnas), apgaismojuma ierīkošana un no jauna izveidota avotiņa ūdens ņemšanas vieta - uzdevumi, kas tiks paveikti ar projektu konkursā iegūto finansējumu.

 

Pieteikumu Lauku partnerībai „Ziemeļgauja" iesniedza biedrība „Latvijas - Igaunijas institūts", sadarbībā ar Valkas novada domi. Labiekārtošanā līdz projekta beigu termiņam - šā gada nogalei - plānots izlietot Ls 13649,-.

 

Jau pagājušajā vasarā notika ideju konkurss - vārda došana avotiņam. Iedzīvotāji aktīvi izteica savus variantus, kā rezultātā iecienīto ūdens ņemšanas vietu tagad dēvējam par Zāģavotu. Avotiņam vārds ir dots, atliek uzpost arī tā izskatu. Tādēļ jau drīzumā aicināsim iedzīvotājus uz atpūtas vietas sakārtošanas talku.

 

Zāģezers ir mākslīgi radīts ezers - 18.gs. beigu un 19.gs. sākuma Pedeles upes uzpludinājums. Tā apkārtne ir iecienīta Valkas pilsētas un pagasta, kā arī kaimiņpilsētas Valgas iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas vieta.

 

Pēc projekta noslēguma objekts tiks uzturēts, sadarbībā ar Valkas novada domes Teritorijas apsaimniekošanas nodaļu.

 

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu.

Komentāri 10

atpūsties gribētājs

Ja jau projektam ir tāds finansējums, tad vajadzētu tai atpūtas vietai iznāk pa šiko,.... ja vien atkal Igaunijas -Latvija insitūta beibes visu nenogrābās algās vai pasiģelku semināros un pieredzes braucienos uz līdzīgiem ezeriem citās valstīs. Rakstā minēts, ka projekta darbība jau sākusies ar avotiņa nosaukuma konkursu, bet tas taču bija rudens pusē.... tātad kādu laiku kāds aldziņu projekta ietvaros saņem, tai skaitā arī par 14 konkursam iesūtīto nosaukumu apkopošanu:)) Nedz cik paliks pāri no tiem 13 ar pusi tūkstošiem uz brīdi kad vajadzēs to atpūtas teritoriju iekārtot:((

pirms 9 gadiem, 2010.02.20 18:27

apelsīns

Projektu vajadzētu realizēt, bet vai mēs to mācēsim novērtēt. Tikko izveidotajā atpūtas vietā Pedeles upes krastā jau uzraksti salauzti, atkritumu urnas saspārdītas. Vai līdz vasarai tur būs vairs kas pāri palicis!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.21 09:54

zzs

Ceru, ka tiks izevidota jauka atpūtas vieta, kas priecēs ne tikai abu pilsētu iedzīvotājus, arī tūristus no citurienes.Lai veicās realizētājiem.Vai mēs sliktāki par Valdzēniešiem?

pirms 9 gadiem, 2010.02.21 15:55

nezinu

vai kāds zin, kas tagad notiek ar to HESiņu- vienu brīdi tak tur arī bija sargs, vai tie ipašnieki tur neko nedara?

pirms 9 gadiem, 2010.02.21 16:52

Ķepa

Vari nepeldēties. Tur tāpat ir ledus un auksts.

pirms 9 gadiem, 2010.02.21 23:58

savanna

Jā, Valkā kā traki uz lauzšanu. Bija iestādītas liepiņas pa ceļam uz poliklīniku, vienā naktī lielākā daļa pagalam. Pa Pedeles krastu siro vandāļi. Liekās, ka ir grupa, kurai tā ir pamatnodarbošanās- salauzt un izpostīt.

pirms 9 gadiem, 2010.02.22 11:10

skumīgi

skumīgi ka tos vandāļus neviens nevar atrast...pašvaldības policija nav īsti augstumos:((

pirms 9 gadiem, 2010.02.22 12:53

zzs

to nezinu
Pajautā īpašniekiem-Rungulim, Putriņam, Bormanim, kā viņi šīs lietas organizē un regulē līmeni Pedelē.Kas tiek darīts...

pirms 9 gadiem, 2010.02.22 19:54

Valka