Valkā lapas savāks ar īpašu aparātu 1

Šonedēļ dažviet pilsētā redzams strādnieks, kuram plecos ir putekļsūcējam līdzīgs aparāts. Amatpersonas domā, ka tas rudenī palīdzēs savākt nobirušās lapas, bet ziemā no ietvēm nopūst sniegu.

 

Iespējams, to pielietos arī pie ielu bedrīšu lāpīšanas, jo tam ir liela jauda, tāpēc ar gaisa strūklu tās varēs izpūst. Vakar "Ziemeļlatvijas" žurnālistei bija iespēja aplūkot aparātu darbā - tas uz ietves sakritušās lapas vai nu sapūš kaudzītēs vai arī zālājā.

 

"Putekļsūcējs" ar vairākām funkcijāmValkas novada Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi stāsta, ka šādus aparātus jau ilgāku laiku izmanto Valmieras pilsētas apsaimniekotāji. Valkā tas iegādāts tikai šogad vienā eksemplārā. Tam šis rudens būs pirmās uguns kristības. "Husqvarnas" firmas aparāts pašvaldībai izmaksājis aptuveni 400 latu.

 

"Strādāt ar aparātu ir viegli un labi," atzīst J. Rusmanis. Viņš lapas sapūš lielās kaudzēs, un sētnieki tās savāc vai nu ar grābekli vai slotu.

 

Ja ikdienas darbā ir arī kāds jauninājums, kas palīdzēs sapost pilsētu, tad, nenoliedzami, ir arī bēdīgākas ziņas. I. Vehi pamatoti uztraucas par jauno objektu Pedeles krastā, kuru nepārtraukti posta vandaļi. Līdz nodošanas brīdim tur vēl pastāvīgi nestrādā strādnieks, bet, visticamāk, ka tas būs viens no nodaļas rūpju bērniem.

 

 

Šovasar, kā nevienu citu gadu, pilsētā uzdarbojas vandaļi, kuri nežēlo ne apstādījumus, ne arī acij tīkamos atpūtas soliņus. I. Vehi cer, ka valcēnieši beidzot nāks pie prāta un šajos grūtajos laikos nepostīs to, kas pilsēta nācis tik grūti. Pašlaik viņa strādā pie nodaļas nākamā budžeta plānošanas. Vēl gan nav zināms, kāds tas būs, bet I. Vehi domā, ka pietiekošs, lai novada centrs neieaugtu zālē.

 

Iespēja nopelnīt iztiku Vakar no rīta Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas teritorijā "Austrās" darbu vadītāja Vija Iļda paprāvam ļaužu pulciņam izsniedza darbarīkus un lielos atkritumu maisus. Izrādās, vakar pirmā darba diena bija pirmajiem desmit cilvēkiem, kuri būs nodarbināti sešus mēnešus, saņemot darba algu - simts latus mēnesī.

 

 

To izmaksās no valsts budžeta. Lai kaut minimāli nodrošinātu cilvēkus bez ienākumiem ar iztikas līdzekļiem, visā valsts teritorijā sācies šāds nodarbinātības projekts. Septembrī Valkā astoņiem strādniekiem, kuri veic pilsētas sakopšanas darbus, talkā ies desmit tā saucamie simtlatnieki. Oktobrī viņiem piepulcēsies vēl trīs.

 

 

V. Iļda atzīst, ka jau ar daudziem nācies strādāt kopā jau iepriekš. Prasības šiem nodarbinātajiem ir stingras - jāievēro darba laiks, nedrīkst bez iemesla kavēt darbu, kā arī darba diena ilgs astoņas stundas.

 

 

Ja strādniekam būs brīdinājumi par disciplīnas neievērošanu, darba vieta būs jāatstāj, un atlaistā vietā nāks nākamais bez iztikas līdzekļiem palikušais. Strādnieki strādās kapos, brīvdabas estrādē, pilsētas nomalē, kur regulāri netiek kopts līdzekļu taupības nolūkos.

Komentāri 1

me

Vācījā šādus bieži izmanto. Izskatās labi un ērti.

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 10:02

Valka