Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā lauktehnikas iedzīvotāji jūtas kā ķīlnieki 13

Šogad ziema ar lieliem mīnusiem un sniegu atnākusi jau novembra beigās. Ja kāds par to priecājas, tad valcēniešiem, kuri dzīvo Lauktehnikas rajonā, ziema sagādā tikai kreņķus, jo kopš apkures sezonas sākuma - 9. oktobra - iedzīvotāji savos mitekļos salst. Bieži vien nav arī karstā ūdens.

Redakcijai palīdzību lūdza Varoņu ielas 40. nama iedzīvotāja Ausma Muceniece. Viņa stāsta, ka kopš oktobra iedzīvotāji jūtas kā ķīlnieki SIA "Valkas tehnika", kas šo rajonu nodrošina ar siltumu un karsto ūdeni.

Lai nomazgātos, ķer momentuSieviete uzskata, ka viņiem joprojām nav uzsākta apkures sezona, jo nepārtraukti katlumājas apkures katlu piemeklē kādas ķibeles. Šī iemesla dēļ dažas dienas radiatori un karstais ūdens ir remdens, pēc tam atkal katlumājā notiek remonts, tāpēc dzīvokļi ir auksti. Arī vakar iedzīvotāji savos dzīvokļos sala. Jāpiebilst, ka Ziemeļvidzemē naktī no svētdienas uz pirmdienu sals sasniedza mīnus 20 grādus. Pensionāre novērojusi, ka visu novembri sestdienās un svētdienās karstais ūdens nav jau ap pulksten 16.00.

"Ja gribam nomazgāties, tad jāķer moments. Ir bijuši gadījumi, kad darbadienās jāmazgājas naktī," atklāj pensionāre. Viņa uzskata, ka iedzīvotāji ir gatavi maksāt, lai tikai nesaltu. A. Muceniece stāsta, ka kaimiņos dzīvo arī pensionāri, kuri savos mitekļos nespēj sasildīties un tāpēc slimo.

Kāda kareivīgāka kaimiņiene bijusi skaidroties ar SIA "Valkas tehnika" direktoru Māri Lapiņu, kurš ir atbildīgs par apkures nodrošināšanu Lauktehnikā. Tā vietā, lai amatpersona izskaidrotu radušos situāciju, tikai jādzirdot atrunas, ka viņš neesot katlumājas īpašnieks. Lauktehnikas iedzīvotāji uzskata, ka tas ir smieklīgi, ka direktors jau vairākus gadus nespēj tikt galā ar saviem pienākumiem, un ik reizi, kad jāsāk jaunā apkures sezona, ir tikai problēmas un atrunas.

"Ziemeļlatvija" piekrīt A. Mucenieces stāstītajam, jo vairākkārt esam rakstījuši par Lauktehnikas katlumājas nedienām, bet diemžēl nekas būtiski nav mainījies arī šogad.

Sazinoties ar SIA "Valkas tehnika" direktoru Māri Lapiņu, viņš informē, ka līdz gada beigām katlumājā uzstādīs pavisam jaunu apkures katlu, bet līdz marta beigām - otru jaunu katlu. Esot jau noslēgts katlu uzstādīšanas grafiks. Pašlaik siltumu, kurinot ar malku un šķeldu, ražo divi katli, no kuriem viens esot " ļoti, ļoti vecs".

Uz jautājumu, kāpēc vasarā nekas netika darīts, lai iegādātos un uzstādītu jaunos katlus, M. Lapiņš strikti atbild, ka šodien privātfirmām kredītu iegūt ir ļoti sarežģīti. Viņš sola, ka jau tuvākajā laikā saplīsušie katli stāsies ierindā, jo remontdarbi sākušies jau brīvdienās.

Atlaides nespēj sasildīt kājas Tam, ka pastāv problēmas ar šo siltumražotāju - SIA "Valkas tehnika" - ,piekrīt arī novada Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņējeva. Amatpersona informē, ka jau oktobrī iedzīvotāji saņēma atlaides maksai par siltumu un tās aprēķinās arī šomēnes.

Tāpat siltumražotājam sastādīs kārtējo aktu par noteiktās temperatūras un pakalpojuma nenodrošināšanu. N. Korņējeva skaidro, ka pašvaldība siltumražotājam nemaksās pilnu samaksu, līdz ar to atlaides tiks dotas arī iedzīvotājiem. Jāpiebilst gan, ka atlaides naudiskā izteiksmē nespēj nodrošināt siltumu un sasildīt kājas.

Varoņu ielas septiņu daudzdzīvokļu namu vecākais Tarass Afanasjevs informē, ka šomēnes iedzīvotājiem 14 dienas bija

jādzīvo aukstumā. Viņš piefiksējis, ka tehnisku ķibeļu dēļ apkure atslēgta septiņas reizes. Pēc tam divas dienas notika remontdarbi, dažas dienas siltumu padeva, bet tad atkal kārtējā ķibele. Situāciju sarežģījot arī tas, ka šomēnes mājām uzstāda kopējos siltummezglus.

"Iedzīvotāju sūdzības saņemu bieži. Neko jau nevaram darīt lietas labā, tikai atliek gaidīt. Mūsu katlumāja nebija sagatavota apkures sezonai," secina T. Afanasjevs.

Komentāri 13

šodien apkure atslēgta pavisam.vai amatpersonas zin kāda t ir dzīvokļos???

pirms 9 gadiem, 2010.11.29 13:41

((

Situācija tiešām ir bēdīga jo ir dzīvokļi kur t ir tikai 8 grādi, un no sildītājiem lielas jēgas arī nav. Māja nespēj uzsit, kā kārtējo reizi apkure tiek pārtraukta....

pirms 9 gadiem, 2010.11.29 16:05

iedziivotaja

ja situacija tiesam bediga,jo pati dzivoju lauktehnika un majas jau kuro dienu 17 gradi,un tas vel leikas daudz...ir bijis trakaak...

pirms 9 gadiem, 2010.11.29 16:34

Kādas muļķības

Par kādu karsto ūdeni vispār runa?Ja jau nekurina ,tad kāds vēl karstais ūdens?Un ja kurināšanas laikā mājā ieejošā ūdens temperatūra ir 40-50 grādi,tad uz kādu siltumu var cerēt? Novembra mēnesī no 29 dienām 13- tās vispār nebija apkures.Ja jau kādā dzīvoklī ir 17 grādi ,tad tas jau skaitās karsti.Bet amatpersonas mūs mierina - rēķini par apkuri būšot mazāki!!!Ļoti jautri ,ja ārā mīnus 20 grādi.

pirms 9 gadiem, 2010.11.29 18:28

kaukā tā

šausmas,ārā -20,mājas +15,drebuļi krata,domāju kā sasildīties,aizgāju līdz vietējam veikalam,tur arī nekā siltaka par 7% nepārdod)),līdz centram arī netikt,ceļu remonts tā ka var pa tumsu kādā bedrē iekrist.Vajadzēs laikam ar sportu nodarboties sākt.Vai,aizmirsās,lauktehnikas rajonā taču visi sportlaukumi ir sen aizauguši.Maiteņu arī nav palicis,ja nu ir tad atrakstat,varbūt sadomāsim kā kopā sasildīties

pirms 9 gadiem, 2010.11.29 19:56

kaukā tā

un tas arī vis?kā,uz kā reķina vispār turas šitā avīzīte?normāli tā,uzrakstīja kautko un aizmirsa.šodien 1.decembris,mājās auksts,no rīta durvīs zvans,atveru,kaimiņiene stāv ar papīru,nebiju visai pamodies,bet kā sapratu vac parakstus par to ka nav apkures lai kautkur lamātos,parakstiju,galvā doma-tolks nekads,bet varbūt.Salstam joprojām,šodien aizgāju līdz veikalam,neka jauna,nopirku topašu 7%,pagaidam itka palīdz.Rīt atrakstīšos kā bija.

pirms 9 gadiem, 2010.12.01 00:21

mākonis

Kaut kā tā! Slikti meklē, un diezinvai kāda gribēs ar tevi kopā sildīties, ja esi 7% cienītājs...

pirms 9 gadiem, 2010.12.01 08:32

nono

nu re, ceļu izārdīja - tagad varēja mierīgi salikt siltuma trubas un transportēt siltumu no Rūjienas ielas katlu mājas. man liekas, ilgtermiņā lētāk, nekā atjaunot , celt, uzturēt lauktehnikas katlu māju.

pirms 9 gadiem, 2010.12.02 13:45

olegs

hmm kādā sakarā ceļa darbus tur jauc iekšā? tā tak cita firma Binders. Jā es tur dzīvoju un tiešām tur ir kā ir ta silts ta auksts

pirms 9 gadiem, 2010.12.03 12:59

nono

cien.Oļeg, plānojot jebkādus rakšanas darbus un izbūves, primāri ir noskaidrot visu komunikāciju uzņēmumu plānus un rosināt tiem veikt savu komunikāciju pārbūvi pie reizes, lai nav pēc tam simtiem reižu jālauž asfalts. nu lūk , tāpēc tagad pie reizes vareja arī izbūvēt tur siltumtrasi, bet nu ko nu vairs.

pirms 9 gadiem, 2010.12.03 17:54

Kaimiņš

Man šo cilvēku žēl. Vai tad Valkā nav neviena cilvēka ar galvu uz pleciem? Jau vairākus gadus ir neērtības un šis Māris Lapiņš saņem algu. Es domāju jau sen laiks bija nomainīt šo darbinieku, lai nāk strādāt, kurš no šim lietām kaut ko saprot un ir strādāt gribošs.

pirms 9 gadiem, 2010.12.04 18:02

FG

Jautrākais jau tas, ka nav nekādas informācjas par remontu virzību, kas un kā . Klusums tikai. Varbūt ziemeļlatvija kautko var ierakstīt.

pirms 9 gadiem, 2010.12.06 12:25

Valka