Valkā Lieldienas svinēs Pedeles upes krastā

Šodien, Pirmajās Lieldienās, tautas ticējums vēsta, ka no rīta nedrīkst ilgi gulēt, - kurš Pirmo Lieldienu rītā pirmais iziet laukā, tam tai gadā liela laime, tādēļ 12.aprīlī plkst.7 Valkas-Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs Augšāmcelšanās dievkalpojums, bet plkst.8.30 visi valcēnieši un pilsētas viesi tiek gaidīti Pedeles upes krastā pie šūpolēm, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Līdzi vajadzētu ņemt kādu krāsainu dzīparu šūpoļu rotāšanai, možu noskaņojumu un vismaz vienu skaistu, pašu krāsotu Lieldienu olu. Lai vasarā nekož odi un citi kukaiņi, varēs šūpoties. Tāpat būs olu ripināšana, mešana, nešana un cīkstēšanās ar olām, to ēšana un arī mainīšanās ar olām. Valkas jaunieši visus klātesošos aicinās rotaļās un dažādās jautrās sacensībās. Būs arī zāļu tēja un ugunskurā ceptas desiņas.

 

 

Šajā pašā dienā plkst.10 Valkā notiks Cimzes dienu klasiskās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

 

 

Arī par aktīvās atpūtas cienītājiem ir padomāts, jo pirmdien, 13.aprīlī, plkst.12 pie Valkas pilsētas kultūras nama sāksies tradicionālais "Lieldienu zaķa" skrējiens-pārgājiens. Dalībnieku reģistrācija no plkst.11. Starts un finišs - pie kultūras nama. Distances garums - 3,3 kilometri. Uzvarētāji saņems T-kreklus ar Lieldienu simboliku, bet dalības maksa skrējienam ir viena krāsota Lieldienu ola!

Valka