Valkā Lieldienu svinības notiks upes krastā

Nākamās nedēļas nogalē svinēsim Lieldienas. Kultūras nama pasākumu organizatore Līga Pandalone stāsta, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad pilsētnieki uz pavasara saulgriežu izdarībām pulcējās Lugažu laukumā, šogad svinētāji tiek aicināti tuvāk dabai - Pedeles upes krastā.

 

 

Kultūras nama darbinieki krastmalā svētku pasākumu rīkos pirmajās Lieldienās - svētdien, 23. martā, pulksten 10.00"Lieldienu noskaņu palīdzēs sajust kultūras nama deju kopa "Sudmaliņas" un rajona Bērnu un jauniešu interešu centra deju kopa "Vainadziņš". Kopā ar dejotājiem varēsim dziedāt dziesmas, iet rotaļās un šūpoties," saka L. Pandalone.

 

 

Olas nesīs un ripināsNotiks olu ripināšana, mešana, nešana, ēšana un mainīšanās. Pasākuma organizatori aicina apmeklētājus līdzi paņemt krāsainus dzīparus šūpoļu izrotāšanai, kā arī kādu skaistu, pašu krāsotu olu Lieldienu atrakcijām. Galvenajai līdzi paņemtajai lietai gan jābūtot možam noskaņojumam. Būs sarūpēta arī zāļu tēja, ar ko varēs stiprināties organizatoru iecerētajām rotaļām. Par gluži simbolisku cenu būs iespēja iegādāties SIA "Servilat" dāvātās desiņas.

Svētku vietas maiņu vērtē pozitīviDaudzi Lieldienas uzskata par Baznīcas svētkiem un kā tādus tos arī svin. Vairāki valcēnieši uzskata, ka abus variantus var apvienot. Mākslinieciskās pašdarbības dalībniece Mārīte Magone uzskata, ka kultūras nama nodoms mainīt svētku vietu ir vērtējams pozitīvi. "Pirms dažiem gadiem Lieldienās šīs upes krastā dziedāju ar "Nāburgiem" un visiem ļoti patika. Tā diena man vēl tagad ir labā atmiņā. Protams, var iet arī baznīcā. Būsim demokrātiski. Ja ir cilvēki, kas Lieldienas svin kā reliģiskos svētkus, bet daļa tās uzskata par pavasara saulgriežiem, tad jāsvin abi," apliecina M. Magone.

 

 

Svētkiem jāpiešķir satursValkas luterāņu baznīcas mācītājs Arnis Bušs atzīst, ka prioritāte jāpiešķir Kristus augšāmcelšanās svētkiem. "Ja līdztekus tam krāsojam olas un tās uzskatām par dzīvības simbolu, tad tur nekā slikta nav. Tomēr, ja šos svētkus saprotam tikai kā Lieldienu zaķa meklēšanu un pamatīgu izšūpošanos, tad tiem nav satura," saka A. Bušs.

Valka