Valkā lielos konteinerus pārpilda līdz malām

"Hallo, redakcija? Vai jūs nevarētu pateikt, kur Valkā izvietoti lielie konteineri, kur var bez maksas atbrīvoties no nederīgām lietām?" tā šonedēļ redakcijas darbiniekiem jautāja vairāki pilsētas iedzīvotāji. To, ka lielie konteineri bijuši nepieciešami, brīvdienās pārliecinājās arī "Ziemeļlatvijas" žurnāliste, jo tie bija līdz malām pārpildīti.

Valcēnieši laimīgi, ka var

atbrīvoties no vecām gultām un citiem krāmiem

 

Pirmdien pārpildītos konteinerus izveda un tie atkal iedzīvotājiem ir pieejami. Vēl līdz nedēļas beigām valcēniešiem ir iespēja četrās vietās izmest sadzīvē nederīgās lietas - laukumā pie mākslas skolas, Sēlijas ielā 9 - kreisajā pusē pirms tilta uz asfaltētā laukuma, Rūjienas ielas mikrorajonā netālu no veikala "Rūja" un Lauktehnikā pie mājas Varoņu ielā 40.

 

Valcēniete Inese ierosina konteinerus uzstādīt vismaz divas nedēļas, jo viņa strādā katru dienu līdz vēlam vakaram, tāpēc vēl nav paspējusi iztīrīt mājoklim visus stūrus.

 

Savukārt lielgabarīta atkritumus - nolietotu sadzīves elektrotehniku (plītis, ledusskapjus un citas lietas) iedzīvotāji var vest uz eko laukumu "Austrās". Turpat atrodas arī šķiroto atkritumu laukums, kur pieejami atsevišķi konteineri PET pudelēm, logu un pudeļu stiklam, luminiscētām lampām, makulatūrai, plastmasai, metālam, kā arī baterijām un akumulatoriem.

 

Pilsētas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe novērojusi, ka ikdienā iedzīvotāji mēdz neievērot norādes, kam tieši ir paredzēts konkrētais konteiners, tāpēc atkritumus izber, kur pagadās. Katrā no šķiroto atkritumu konteineriem var mest tikai viena veida atkritumus.

 

Ja konteiners ir paredzēts logu stiklam, tad cita veida stiklus, piemēram, automašīnu logu stiklu vai stiklu no pakešu logiem, tur nedrīkst mest. Tāpat arī parastās spuldzes nedrīkst mest konteinerā, kas paredzēts luminiscētām lampām.

 

Joprojām pilsētā turpinās arī astoņu EKO punktu labiekārtošanas darbi. Valkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis lēš, ka līdz maija beigām vietējās firmas - "Valkas būvnieks" un "Valkas meliorācija" - pabeigs darbus un valcēnieši savus sadzīves atkritumus varēs izbērt sakārtotās un acij tīkamās vietās.

 

 

Pašlaik laukumiem ir jau uzstādītas zaļas koka sētas, drīzumā sāksies arī pievadceļu asfaltēšana. Pēc tam pie laukumu sētām stādīs ātraudzīgus košumkrūmus. Valcēnieši varēs aizmirst, ka līdz atkritumu urnām bieži vien bija jābrien pa dubļiem.

 

Ja pašlaik pilsētas dome sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem - SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju" - daudz dara atkritumu savākšanas organizēšanā, tad domes attiecīgajām institūcijām vajadzētu padomāt par atkritumu urnu uzstādīšanu, lai, piemēram, saldējuma iepakojums nebūtu jāmet uz ielas.

 

 

"Ziemeļlatvija" ierosina padomāt par šo tēmu, jo Valka ir izsludināta par kultūras pasākumu citadeli, bet elementāru lietu trūkst vai uz katra soļa. "Ziemeļlatvija" pēc kāda laika sola atgriezties pie šīs problēmas par tvertņu uzstādīšanu.

Valka