Valkā: Lūdz nodrošināt ierašanos sēdēs 34

Šomēnes Valkas novada dome saņēma iesniegumu no deputāta Aivada Sjademe (Demokrāti.lv) ar lūgumu nodrošināt, lai viņš varētu ierasties uz novada domes, komiteju un komisiju sēdēm, iedzīvotāju pieņemšanu pašvaldībā, iestāžu kontrolēšanu un lai varētu veikt citus deputāta pienākumus.

 

Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs atzina, ka pēdējo 20 gadu laikā, kopš viņš strādā pašvaldībā, šāds iesniegums no deputāta saņemts pirmo reizi.

 

A. Sjademe lūgumu neuzskata par neko ārkārtēju, jo likumā ir noteikts - lai deputāts varētu īstenot savas pilnvaras, pašvaldībai ir pienākums savā budžetā šim mērķim paredzēto līdzekļu ietvaros un domes noteiktā kārtībā nodrošināt deputātus ar pašvaldības rīcībā esošo transportlīdzekļu pakalpojumiem.

 

 

Pirms kāda laika A. Sjadems nav varējis ierasties uz finanšu komitejas sēdi, tāpēc par to informējis novada domes priekšsēdētāja vietnieku Viesturu Zariņu un lūdzis, lai viņam pakaļ atbrauc pašvaldības mašīna. Tobrīd V. Zariņš nav varējis sniegt atbildi, vai kāda mašīna ir pieejama, tāpēc deputāts sēdi nav apmeklējis.

 

Novada domes deputāti nolēma līdz kārtējai sēdei izstrādāt nolikumu par kārtību, kādā deputāti varēs izmantot domes rīcībā esošos transportlīdzekļus, telpas, sakaru un citos tehniskos līdzekļus, un saņemt kompensāciju par ceļa izdevumiem, kas saistīti ar deputātu pienākumu pildīšanu.

Komentāri 34

erns

Nē, nu tas jau vispār ir bezkaunības kalngals. Tak, lai nebrauc, lai noliek savu mandātu un dod iespēju strādāt tam, kas to var un grib.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 09:14

reko

Interesanti, kurš tad šo Kaklakungu ievēlēja? Tak jau paši pagasta ļaudis, vai kā??? Tagad dabūsiet pēc nopelniem...

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 09:19

F8

nē nu, no kurienes šitāds jampampiņš radies!

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 10:07

fui

Ko mēs esam ievēlējuši? Jampampiņu.Tauta lūdzu atnāciet uz domes sēdēm. Tās ir atklātas un pieejamas visiem. Pārliecināsities uz ko ir un uz ko nav spējīgs Sjademes kungs. Tvaika iela....

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 13:45

neskaužu

ja citi- novada vadītāji, var braukt ar darba auto, tad kāpēc ,lai novadada deputāts (varbūt alga tik maza, ka nepietiek naudiņas ceļam), nevarētu braukāt pa valsts līdzekļiem!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 14:02

bez riteņiem pie pakaļas

Albergam neliel šoks, ka kāds vēl grib, lai šo nogādā uz darbu!!
Priekšnieciņam pat prātā nevar ienākt, ka kādam nav auto, jo viņš pats par savu algu var pirkt 1 auto pus gadā...

Man arī nav auto, no pakša, kur dzīvoju autobuss iet 2 reizes nedēļā. Ja būtu deputāts, diezin vai tiktu uz sēdēm... bet tā taču gribas strādāt!!
Pat kokzāģētava savus darbiniekus- visus gan kopā, vinā autobusā, ved uz darbu!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 14:15

info

Nevarat paciest, ka cilvēki sauc lietas īstajos vārdos? Dzēšat, dzēšat ārā komentārus... cilvēku domas no prātiem gan tik viegli neizdosies likvidēt. Es esmu par izdevumu segšanu cilvēkiem, kas strādā, cīnās, domā par novada attīstību, bet ne jau tik ciniski ir jāizmanto novada resursi.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 16:46

to erns

Bezkaunības kalngals ir tad, kad cilvēks sņem ļoti labu algu par vienu amatu, bet ar to viņam nepietiek - viņam vēl vajaga apvienošanas kārtā kādu amatu. Lūk tas ir bezkaunības kalngals, īpaši šodienas apstākļos, kad daudziem jāiztiek no minimālās algas.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 16:47

to to erns

Vai tu būtu spējīga pildīt to amatu par ko runā? To pirmo vai otro, ko ieņem tie ,tavuprāt, bezkaunīgie? Skolā vajag iet, tad būs amati un nebūs jāgaudo internetā!

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 16:55

dzirdēju

Domes un komiteju sēdēs Sjadems esot viens no aktīvākiem deputātiem. Acīmredzot cilvēkam nav vienaldzīgs novada liktenis.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 17:06

piekrītu taupības režīmam, ja to dara visi!!!

komentētājam: to to erns 31.07.2009. 16:55:31
Tas ka neesmu baletdejotāja vēl nenozīmē, ka man nevar būt savu domu par dejošanu- ja dejotāja laiž galīgi greizi, tad tas takš katram redzams, jo piruete ir un paliek piruete un ja tās laikā visu laiku balerīna krīt uz dupša, tad tas ir faks- viņai slikti sanāk!!
Tā pat ar augstajiem amatiem... Es kā nodokļu maksātāja drīkstu izteikt savas domas par tēmu- vadības stils, alga!!
un nav jābūt beigušam 16 augstskolas, lai saprastu, ka neviens cilvēks nav spējīgs strādāt katru dienu pa 16h vai 24 h bez miega..

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 17:26

kore

Duriks - Šuriks. Un ko domāja vēlētāji, ka neredzēja līmeni.

pirms 12 gadiem, 2009.07.31 21:08

ups...

par tiem vairākiem amatiem piekrītu - ne jau daudzās augstākās izglītības diennaktī stundas palielina. atliek tik pajautāt - ik kvalitatīvi var veikt darbu, ja cilvēks strādā vairākās darba vietās?
bet Sjademes kungam - tā tik uz priekšu!

pirms 12 gadiem, 2009.08.01 17:14

Brigita

Komentētāj,piekrītu taupības režīmam,ja to dara visi!!!,precīzāk un saprotamāk šo problēmu nevar pateikt kā izklāstijāt Jūs! gribu tikai piebilst,ka arī es kā nodokļu maksātāja,kurai ir savs biznes,nevis strādāju valsts vai pašvaldības iestādē,esmu tiesīga ne tikai izteikt savas domas,bet arī pieprasīt informāciju kur un kā šie līdzekļi tiek tērēti.Aicinu nodokļu maksātājus vērsties pret budžeta līdzekļu izšķēsrdētājiem.Nesaprotu kā var atļaut valsts darbiniekam strādāt n-tajās darba vietās,ja valsts novesta līdz bankrotam!!!! Ar šādu attieksmi pret darbu no krīzes neizkļūt!Nav neaizstājamu darbinieku,vēl jo vairāk pie šāda bezdarba līmeņa!

pirms 12 gadiem, 2009.08.01 17:51

skaudība

Jau atkal skaudība-šoreiz viņa sevi sauc par Brigitu un viņai esot savs biznes ar vienu "s" !Starp citu, gandrīz visi deputāti arī kaut kur strādā un saņem algu.Kā tos darbiņus ar deputāta pienākumiem var apvienot?

pirms 12 gadiem, 2009.08.01 18:10

Brigita skaudībai

Neesmu skaudīga,bet taupīga.Nevēlos,ka manu naudu iznieko "darboņi" personīgās interesēs.Ja es par kaut ko maksāju,tad,lai justu atdevi.Skaudībiņ, tik vien zini ar cik, "S"jāraksta bizness,bet kāda atšķirība ir starp amatpersonu un deputātu Tev saprašanas nav! Nekorektums pret nekorektumu! Tā lūk!

pirms 12 gadiem, 2009.08.01 22:54

skaudībai

Tad nu tā, man liekas, ka neesi iebruacis mūsu valsts vēlēšanu sistēmā un likumdošanā.Tad mēģināšu Tev iestāstīt elementārs lietas, ka jebkurš deputētas ir vēlēta persona, kura var, netkarīgi no tā, kur strādā un kādu amatu ieņem, ir vēlēta persona, uz kuru attiecas likumdošana, kas dod iespēju un uzdod pienākumus strādāt valsts un tās personas labā...tas nozīmē, ka valsts garantē viņiem un uzliek attiecīgus pienākumus.Ņemot vērā labās pārvaldības principus, tie nosaka ne tikai atiecīgas amatpersonas veicamo darba apjoma veikšanas principus un arī periodi laika izteiksmē, kad šie papildus pienaķumi veicami, t.i, ja no pamatdarba esi kavējis piemēram 4 stundas, tad tās jāatstrādā tajā pat dienā pirms vai pēc darba dienas beigām.Tātad, ja Unda apņema sveikt LU direktores pienākumus, par kuriem saņems kā amatpersona pamatamata likmi par 8 stundām=1000Ls, tad par LU vadības pienākumu veikšanu, ja 8 st.likme ir 1300,-ls, tas nozīmē, ka viņai pēc 17,00-25,00(t.i. 1 st.pēc pusnakts) jāveic savas direktores pienākumi kā LU Valkas filiāles vadītājai.Tādas tās lietas un padomāsim, vai tas tiek veikts, kā tas tiek veikts un kādā kvalitātē tiek veikts.

pirms 12 gadiem, 2009.08.02 00:08

demo

Domāju, ka šobrīd ir runa par principu.Deputētu korpuss sastāv ne tikai no pilsētas, bet arī pagastu ļaudīm, ko paši esam ievēlējuši.Tā kā darbības vietas ir noteikta Semināra 9, t.i bij.raj.pad.ēka, tad deputātiem tur jāierodas no Vijciema, Zvārtavas, Kārķiem, Valkas pag., ĒRĢEMES un Valkas pilsētas.Tātad, lai netiktu tērēti resursi no attiecīgas pašvaldības, jānosaka vienoti principi, kā katam deputātam rīkoties, lai šos resursus tērētu vienoti, atkarībā no katra deputāta dzīves vietas līdz deputāta pildīšanas vietai.Ta sir loģiski un visiem jābūt vienotiem nosacījumiem.Šajā gadījumā Sjademe vienkārši atgādināja to, ka mūsu valstī pastāv šāds likums, kurš ir ievērojams jebkuram vēlētam deputātam-ta'tad viņa tiesības šo likumu izmantot.Bet, ja runa par to, vai tas tiek izmantots un kādā mērā, tas ir nākamais apspriešanai vērtais jautājums.Viens izmanto pašvaldības resursus-brauc un noraksta benzīnu, izmanto transporta līdzekli, cits izmanto personisko un ir sabiedrības patriots, jo sedz no saviem līdzekļiem, tā sacīt tautas labā, bet, vai to izvērtē sabiedrība? Te jau tas strīds un dažādie viedokļi:(

pirms 12 gadiem, 2009.08.02 00:40

šitā

Ierosinājums: visus deputātus pa novadu savākt un ar busiņu atvest uz Valku uz sēdi.

pirms 12 gadiem, 2009.08.02 09:17

Valka