Valkā lutina saule un iespēja izdauzīties

Svētdien daudzu bērnu ar krāsām nosmērētie pirkstiņi liecināja, ka viņi piedalījās Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīto svētku aktivitātēs Valkā.

 

Svētdien Lugažu laukumā skanēja čalas, bērnu smiekli un dziesmas. Šogad, kā nevienu citu gadu, pārsteidza piepūšamo atrakciju daudzums, iespēja baudīt uz vietas gatavotu atspirdzinošu saldējuma kokteili, nogaršot saldo cukura vati, priecāties par krāsainajiem hēlija baloniem un balonu kokiem, iespert vārtos futbola bumbu, mest megašautriņas, izbraukāties ar minikartiem, sazīmēt un sakrāsot ar krītiņiem uz ielas, izpriecāties par bezgala spilgtajiem un jautrajiem klauniem, kā arī izkāpelēt milzīgo Valsts ugundzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēju mašīnu.

 

Ja vien svētku prieku nedaudz neaizēnotu bažas par to, vai visam pietiks naudas, tad jāteic - tie bija izdevušies. Kā "Ziemeļlatvijai" atzina vairākas vecmāmiņas, kuras pasākumu apmeklēja kopā ar mazbērniem, tad viņas ierosināja atrakciju īpašniekiem uz pusi samazināt cenu, tad vēl vairāk vecāku labprāt palaistu savas atvases izlēkāties batutos. Jāatzīst, daudzi dalībnieki jutās nedaudz vīlušies, jo iepriekšējos gados piepūšamās atrakcijas bija bez maksas.

 

Kā allaž, notika nevainojami pilsētas kultūras nama bērnu pašdarbības kolektīvu un bērnudārzu dziedošo audzēkņu koncerts.

 

Pasākuma rīkotāja Mārīte Meļķe atzīst, ka aizvien sarežģītāk ir noorganizēt kādu pasākumu, jo katastrofāli trūkst naudas. Tomēr Bērnu svētki jau kļuvuši par tradīciju. Šogad tie notika jau 13. reizi. M. Meļķe pateicas bērnudārzu muzikālajām audzinātājām Ilzei Vērdiņai un Ritmai Pedecei, kuras vienmēr ir atbalstījušas kultūras nama aktivitātes. Tāpat uzslavas izpelnījies arī pirmsskolas vecuma deju kolektīvs "Saulstariņi" un tā vadītāja Skaidra Smeltere.

Vairāk par šiem svētkiem fotogrāfijās var apskatīties ŠEIT!.

Valka