Valkā maksās pirmklasnieka un bērna piedzimšanas pabalstu

Valkas pašvaldībā spēkā stājušies jauni saistošie noteikumi par sociālo pabalstu piešķiršanu - tiks maksāts pirmklasnieka un bērna piedzimšanas pabalsts, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pilsētas domes Sociālā dienesta vadītājas vietniece Iveta Poriete.

 

Pirmklasnieka pabalsta apmērs ir 40 latu vienam bērnam, - to var pieprasīt no 1.jūlija līdz 30.septembrim. Tiesības saņemt šo pabalstu ir vienam no vecākiem, ja viņa dzīvesvieta ir deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā un šajā teritorijā reģistrēta arī topošā pirmklasnieka dzīvesvieta. Pabalsta pieprasītājam jāiesniedz izziņa no mācību iestādes, ka bērns ir uzņemts 1.klasē.

 

 

Bērna piedzimšanas pabalsta apmērs ir 40 latu par katru jaundzimušo. Pabalsts pieprasāms trīs mēnešu laikā no bērna dzimšanas, adopcijas vai aizbildnībā ņemšanas dienas.

Kā skaidroja Poriete, lai saņemtu pabalstu, vecākiem ar iesniegumu jāvēršas Sociālajā dienestā, jo pabalsts tiek piešķirts, pamatojoties uz iesniegumu.

 

 

Cilvēki, kas sasnieguši 90 un vairāk gadu, katrā jubilejā saņems vienreizēju pabalstu 30 latu apmērā, savukārt, sasniedzot 100 un vairāk gadu, sirmgalvji saņems 50 latu.

 

Valka