Valkā māmiņas uzklausa padomus

Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas darbinieki ikdienā arvien biežāk pārliecinās, ka nereti jaunajām māmiņām, kuras audzina bērnus līdz bērnudārza vecumam, pietrūkst padoma un zināšanu, kāda audzināšana tad būtu tā pareizākā.

 

Baltie plankumi bieži vien atklājas arī māmiņu zināšanās par bērnu kopšanu."Pie tāda secinājuma nokļuvām, redzot, ka vairākas māmiņas pie mums vēršas un lūdz padomu, kā rīkoties un ko darīt tādā vai citādā situācijā. Kādēļ viņas nāk pie mums? Mūsu organizācijas ģimenes atbalsta centru Valkā apmeklē apmēram 180 bērni, tādēļ, domāju, ka informācija, ko mēs te darām un kādi Valkas komitejā ir speciālisti, ātri izplatās," saka Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova.

 

Pārdomājot šo situāciju, komitejas vadība nolēma jaunajām māmiņām, kuras būtu ieinteresētas papildināt savas zināšanas, rīkot seminārus. Tajos dažādu jomu speciālisti klausītājām sniegtu profesionālus padomus. "Pirmais tāds māmiņu saiets notika pagājušās nedēļas nogalē. Ieradās 16 cilvēki.

 

 

Vispirms es klausītājus iepazīstināju ar mūsu organizācijas darbību un tās pamatprincipiem, pastāstīju, kādi speciālisti vecākiem Sarkanajā Krustā ir pieejami. Pēc tam juriste Ināra Niedrāja pastāstīja par ģimenes juridiskajām saistībām, kā arī par atbildību, kas iestājas, ja savstarpējās attiecībās ielaužas vardarbība.

 

 

Savukārt psiholoģe Inga Igaune stāstīja, kā izvairīties no vardarbības bērnu audzināšanā. Notika arī pārrunas par attiecību veidošanu starp bērniem un audžu tēvu," informē G. Sokolova. Viņa piebilst, ka dažām māmiņām līdzi bija atnākuši arī bērnu tēvi. Klausītāju vidū bija redzamas arī vecmāmiņas.Pēc pārrunām komitejas darbinieki māmiņām dāvināja Rīgas firmas "Kristers" sagādātās bērnu autiņbiksītes.

 

Turpmāk šādi semināri Valkas komitejā notiks katra mēneša trešajā piektdienā. Ieinteresētās māmiņas varēs ieteikt, ar kādas jomas speciālistiem vēlas tikties un komitejas darbinieki tos uzaicinās uz tikšanos.

Valka