Valkā mēģina atrisināt problēmas ar sabiedrības informēšanu 18

Neskatoties uz izdevumu samazināšanu dažādās pozīcijās, arī šogad iznāks ikmēneša pašvaldības izdotais laikraksts "Valkas Novada Vēstis". Līdz šim par tā saturu un izskatu atbildēja novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne, bet kopš viņas darba slodzes samazināšanas, mainījusies arī pienākumu sadale.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka janvāra novada domes sēdē deputāti, karsti diskutējot un izsakot kritiku par informācijas apriti un termiņiem galvenokārt novada mājaslapā www.valka.lv, vienojās, ka samazina I. Mednes darba slodzi - turpmāk viņa strādās uz pusslodzi, proti, tikai divarpus dienas nedēļā. Savstarpēji vienojoties, turpmāk par pašvaldības laikraksta izskatu un saturu it kā atbildēšot Kārķu pagasta pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne.

Nesaprašanās turpināsPar šo vienošanos gan neko nezināja novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, to komentējot: "Pie mums lielā cieņā ir pašdarbība un tai pat laikā - bezdarbība." Viņam esot līgums ar I. Medni, un līdz šim nav notikušas sarunas par pienākumu pārdali. Kas attiecas uz aktuālās informācijas ievietošanu novada mājaslapā, K. Albergs uzskata, ka šī problēma pamazām atrisinās un pēdējā laikā informāciju atbildīgais speciālists ievieto laikus. Turpmāk šo darbu veiks Rihards Grāvis.

S. Pilskalne apstiprināja, ka savstarpēji ir notikuši šāda vienošanās, piebilstot, ka turpmāk I. Medne "Valkas Novada Vēstīm" gatavos publikācijas par Valku, bet viņa - par novada pagastiem, kā arī atbildēs par kopējo saturu un izdevuma izskatu. Pagaidām vēl nav lemts, vai pašvaldības izdevumu tāpat kā līdz šim maketēs un drukās SIA "Latgales Druka" vai arī citviet.

"Ziemeļlatvija" atgādina, ka " Valkas Novada Vēstis" iznāk vienu reizi mēnesī uz četrām vai astoņām lapām - atkarībā no informācijas apjoma. Iedzīvotājiem tas ir bezmaksas izdevums, par ko maksā no pašvaldības izdevuma.

Met akmeņus Valkas radio virzienāŅemot vērā, ka šogad pašvaldības budžets tik tiešām ir tikai knapai izdzīvošanai, tomēr šogad novada dome noslēgusi līgumu ar radio "Skonto" par to, ka vienreiz nedēļā - trešdienās pulksten 14.40 - radioklausītāji varēs dzirdēt ziņas no Valkas novada.

Par to, cik pašvaldībai izmaksās šo ziņu pārraide, K. Albergs nezināja pateikt, piebilstot, ka to zinot I. Medne. Savukārt I. Medne atklāj, ka šim mērķim arī aiziet viņai noņemtā pusslodze, "piemetot klāt vēl kādus 200 latus". Informāciju radio gatavojot viņa. "Ziemeļlatvija" atgādina, ka Valkai ir arī savs radio.

Janvāra novada domes sēdē deputāti asi diskutēja par Valkas radio. Diemžēl tā aktivitātes ir pierimušas. K. Albergs stāsta, ka ir notikušas sarunas ar ģimnāzijas direktori Lilitu Kreicbergu par radio turpmāko nākotni. Ja vien uzradīsies kāds aktīvs jauns censonis, kurš spēs pavilkt šo darbu, tad radio atdzīvosies. To, ka šim radio jāatdzīvojas, piekrīt arī vairākums novada deputātu, atgādinot, ka tagad provinces radio nemaz nav tik viegli izcīnīt raidīšanas vilni.

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga stāsta, ka Valkas radio "pamazām sāk kustēties". Tā vadīšanu uzņēmies Agris Krastiņš.

Deputāte Erna Pormeistere stāsta, ka viņa Valkas radio bieži klausījusies tad, kad tur pārraidīja sarunas ar vēl toreizējām pilsētas domes amatpersonām, kā arī notika raidījumi par kādas problēmas atainošanu un atrisināšanu. Diemžēl tagad nekas tāds vairs radio nav dzirdams, vienīgi mūzika.

"Es klausos cita žanra mūziku, tāpēc man Valkas radio atskaņotā nav pieņemama," atzīst novada deputāte. Savukārt E. Lībietis slavē šo mūziku, piebilstot, ka līdzīga skan radio "Naba". Valkas radio var dzirdēt 20 kilometru rādiusā ap Valku 104,5 FM viļņos.

Komentāri 18

sniegapūka

Nu gan atrada kā pelnīt! Smieklīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 14:58

hiacinte

ja tās ""Valkas Novada Vēstis""līdz Vijciemam nonāk tādā ""ātrumā""kā līdz šim,tad nevajag tādu laikrakstu.Mūsu bibliotekā šis laikraksts nonāk mēnesi pēc izdošanas---tās jau ir vecas ziņas.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 23:25

Uldis

Protams, ka tā ir izšķērdība,ja katras mājas pastkastītē tā avīze nenonāk. Avīzes palielās kaudzītēs mētājas bibliotekās un pagastu pārvaldēs.tālāk no centra par tādu avīzi nemaz nezin.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 00:04

Uldis

Nu tāpēc jau ar domāju, ka to avīzīti nevajag, pārāk dārgs pasākums.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 00:52

Jā, par pagastiem raksta Ziemeļlatvija, Novada vēstīs sanāk visu atkārtoties. Lauku cilvēki tomēr lielākā daļa pasūta Ziemeļlatviju.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 09:08

...

Mana pastkaste ne reizi nav iemestas novada vestis, NEREIZI. Esmu dazas reizes redzejus to avizi, nu Ziemellatvijas konspekts, visas zinas vecas.
Pie Valkas radio vajadzeja kerties, lai Medne taisa zinas prieks valkas radio, bus lielaks labums un letak. radio var ieslegt katrs, kurs velas dzirdet, kas notiek pie mums, bet avizi var neatnest un ta ir reizi menesi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 09:15

malda

Noteikti nevajag šādu pašvaldības avīzi!Tā nu patiešām ir naudas izšķērdēšana. Un Ziemeļlatvija jau, ja ir par ko novadu lielīt, to arī izliela, ta ka nav jasatraucas, ka labie darbi paliks neuzzināti.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 09:18

lila

Priekš kam avīze, kad zinām, ka nevienu neinteresē, ko dara citā novada pagastā, jo tas šķiet tik tālu. Nezin kāpēc neviens no pagastiem neapmeklē pasākumus Valkā utt. Avize vairāk kā tribīne -mēs to darām! Bet cik tur taisnības? Zinot Pilskalnes rakstības stilu, kas visu pārspīlē un izskaistina, tas nevienam nav vajadzīgs. Labāk pasūtiet priekš bibliotēkām ZL, ko cilvēki vēlas lasīt, bet nevar atļauties.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 09:19

priekšlikums

Mans priekšlikums- Ziemeļļatvijai ņemt darbā Medni, lai raksta par domes darbiem un arī nedarbiem- viņa pazīst to māju no iekšpuses! Bet par pašvaldības darbu ir jāinformē, jo ne jau visi saka, ka nevajag! Es arī saku, ka vajag, bet tikai tādā gadījumā, ja avīze cilvēkus sasniedz laicīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 11:59

Andris

Es arī domāju, ka labāk visām bibliotēkām par to naudu pasutīt Ziemeļlatviju, un Pilskalne ar Medni lai raksta Ziemeļlatvijai.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 13:09

Naakamaa

Nu pie muusdienu informaacijas aprites deputaatiem jau sev bija jaaaizdomajas, ka reizi meenesii par kaut ko informeet ir tuksgaitaa. Labak valka.lv lai parveido un ievieto zinas aatri. Un ne jau Medne ir vainiiga pie taa, ka valka.lv ir struntiiga. Tur stiprais dzimums bremzee.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 13:16

sviesc

Valkas radio apraides zona ir tika Valka un neliela zona ap pilsētu.Ja šīs ziņas gribēs sadzirdēt Vijciemā, Kārķos vai Zvārtavā- nekas neizdosies- jo nevilks.Par to, kāda kvalitāte ir šim ruporam, neņemos spriest, sākumā kādas reizes paklausījos, tad metu mieru- ne man tās ziņas saistīja- viena sevis slavināšana, lielīšana, gan mūzika neatbilda manām ausīm-nepatīk tas žanrs.
Ja par Valkas vēstīm- diskutabls jautājums- vieniem patīk meita, citiem kleita...
Mani apmierina tas, ka varu izlasīt, kas izdarīts, kādi pasākumi plānojas, varu apskatīt foto, kur, kas noticis.Dažreiz jau šīs ziņas ir ar vecuma piegaršu, bet tāpēc jau tas iznāk tik bieži, cik iznāk- cik naudas ir tam atvēlēts.
Ziemeļlatvija papīra formātā un arī portālā ir pietiekami operatīvs un gana informējošs, arī tas mani apmierina, jo te ir info par kaimiņu novadiem, jeb bijušā rajonā notiekošo.
Katram mēdijam ir sava vieta, stils un cilvēku loks, kam tie kalpo.Katram pašam jāizšķirās, kas katram patīk, ir pieņemams un vajadzīgs.Izvēles iespējas pastāv.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 19:12

sviesc

to naakamaa

Tur jau tas štuks, ka Medne ir atbildīga par Valka lv saturu un kvalitāti.Ja būtu operatīva info un interesanti aprakstīts, tam vajadzīgs talants un spējas, lai ieinteresētu lasītāju, ne tikai sausi paziņot faktu.Vai nepiekrīti, ka žurnālistam šīm īpašibām ir jāpiemīt?

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 19:17

Māra

Ir dažādi vadības stili. Pie Valkas domes strādājot Medne bija laba,pie Alberga vairs nē.Viena pagale nedeg.Bet... šī nespēja sastrādāties nav sabiedrības interesēs.
Valkas vēstis kā Valkas pilsētas domes avīzīte bija labāka,tas nu jāatzīst.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 21:20

to sviesc

Laikam īsti nesaproti ko nozīmē preses relīze un kāda funkcija ir valka.lv. Intresanti apraksti ir avīzēs unžurnālos. Visos portālos ziņu dienesti ziņo īsi un kodolīgi. Par valka.lv strukturālo un vizuālo stratēģiju atbild IT speciālisti.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 12:11

to Māra

Varbūt vari konkretizēt, kas pilsētas avīzē bija labāks, nekā šodienas? Tad jau sanāk, ka novada dome pareizi darīja, samazinot slodzi speciālistei, kuras darba kvalitāte pazeminājusies.Es tikai izdaru secinājumus no Tevis teiktā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 12:53

;;

Vai zem kāda raksta redzat Mednes parakstu? Viņa nerakstu šo bēdīgo avīzīti!

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 15:45

Māra

Kas man te priekš kāda jākonkretizē. Es tā uzskatu un viss.Citi drīkst uzskatīt pēc sava prāta. Un nesanāk vis, ka dome pareizi darīja samazinot slodzi speciālistei.Pareizi būtu darīts,ja domes vadība pavērtētu savas konsekvences attiecība uz darbiniekiem.Savukārt deputātiem nevajadzētu būt tikai balsošanas mašīnām. Tāds ir mans viedoklis, bet lai tas netraucē citādi domājošiem.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 17:53

Valka