Valka mirdz Ziemassvētku gaismās 1

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, staigājot pa Valkas centru, tik tiešām pārņem svētku sajūta. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pilsēta ir izgaismota daudz vairāk un ar radošu izdomu.

Patīkami, ka šoziem pirmo reizi izgaismota Valkas ģimnāzijas fasāde. Sarkanās gaismiņās laistās arī J. Cimzes Valkas mūzikas skolas siena pie galvenās ieejas. Otrdienas vakarā zilu bumbu gaismā vizuļoja viens ko kokiem pie pilsētas domes iestāžu ēkas Beverīnas ielā 3. Šogad ir papildināts arī izgaismoto apgaismes lampu stabu skaits uz Ausekļa ielas. Pacentušies arī kultūras nama darbinieki - ēkas fasāde laistās mirgojošās lāstekās. Ar pievilcīgām virtenēm izrotāta katra pilsētas domes ēkas loga palodze. Arī skvērā netālu no domes ar gaismas stariem izrotāti apgaismes stabi.Laikraksta "Ziemeļlatvija" aptaujātie valcēnieši atzina, ka tik tiešām pilsētā jūt svētku tuvošanos, jo par to esot parūpējušies ne vien tirgotāji un veikalnieki, bet arī pašvaldība un tās pakļautībā esošās iestādes. Valkas pilsētas domes Pakalpojumu nodaļas vadītāja Ruta Nuķe informē, ka firma, kas jau pagājušajā gadā uzstādīja 15 izgaismotos rāmjus pie apgaismes stabiem, šogad to papildināja, kā arī uzstādīja interesantās bumbas, kopskaitā septiņas, pie iestāžu nama. Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis atklāj, ka šogad jaunu svētku apgaismojuma uzstādīšanai iztērēti jau aptuveni trīs tūkstoši latu. Viņš ir gandarīts, ka visu svētku laikā gaismās mirdzēs piecu metru augstā egle bērnu rotaļlaukumā. Viņš aicina bērnudārzus vai ģimenes ar bērniem, iepriekš vienojoties ar domi, svinēt svētkus pie rotaļlaukumā uzstādītās egles.

Komentāri 1

nesaprotoshaa

Cienījamā raksta autore laikam iepriekšējos gados nav dzīvojusi Valkā.... pretējā gadījumā būtu pamanījusi, ka ģimnāzija un kultūras nams vienmēr ir bijis uz visiem svētkiem skaisti saposti. Kas attiuecas uz stalto mirdzošo Elvi egli.... nu labāk jau nebūtu to kociņu nogalinājuši un uz pilsētu atvilkuši, tāda karikatūra vien ir sanākusi:( Piekrītu cienījamās žurnālistes viedoklim par to, ka daudzdzīvokļu nami un to pagalmi grimst tumsā.... varēja taču katrs dzīvoklītis tā smuki kārtīgu virteni aiz loga... varbūt uz kompāniju arī pāri pagalmam pārvilkt.... nebūtu vismaz šajā svētku laikā jātaustās pa tumšajiem, bedrainajiem pagalmiem:) ... kauns taču prasīt lai dome kādu latu no tiem tūkstošiem, par kuriem autorei pavēstija Rogaiņa kungs, atvēlētu pagalmu apgaismojumam...... nepietiks vietējo varas iestāžu izgaismošanai.....

pirms 12 gadiem, 2007.12.15 10:31

Valka