Valkā naktī apgaismojums būs mazāks 5

Šobrīd daudzas pašvaldības meklē iespēju samazināt izdevumus, lai ietaupītu budžeta līdzekļus. Valkas dome kā vienu no šādām iespējām ir atradusi mazākā elektrības patēriņā ielu apgaismojumam.

 

Šajās dienās uz pašvaldību zvanījuši vairāki iedzīvotāji, izsakot izbrīnu, ka pēc elektromontieru darbošanās vairākos elektrības stabos vairs nedeg spuldzes.

 

Domes sekretāre Inguna Medne skaidro, ka dažās ielās katrai otrajai laternai izskrūvētas spuldzes. "Uz ielu apgaismojuma rēķina taupīt naudu nolēmušas daudzas lēmējvaras valstī. Dažās pilsētās naktīs vairākas stundas vispār tiek izslēgts ielu apgaismojums. Mēs deputātiem apspriešanai piedāvājām divus variantus - vai nu naktī uz pāris stundām visā pilsētā izslēgt apgaismojumu, vai arī to darīt pakāpeniski, sabiedriski mazāk nozīmīgās vietās atstājot degot tikai katru otro laternu," stāsta I. Medne.

 

 

 Tika piedāvāts arī dažāds laika intervāls bez apgaismojuma. Ielas varētu būt tumšas nakts pirmajā pusē vai arī, tuvojoties rītam. "Deputāti tomēr izšķīrās par pakāpenisku apgaismojuma samazināšanu. Savulaik arī policijas vadība norādīja, ka visu pilsētu atstāt tumsā nevajadzētu. Katra otrā spuldze laternu līnijā ir izskrūvēta Varoņu, Tālavas, Poruka, Oškalnu, Dārza un Cimzes ielā.

 

 

 Līdzšinējais apgaismojums visu nakti paliks ielu krustojumos un sabiedriski nozīmīgākajās vietās. Nedaudz mazāks apgaismojums būs Lugažu laukumā. Vēl izvērtēsim situāciju dažās mazajās pilsētas ieliņās un privātmāju rajonos, lai izlemtu par apgaismojuma atstāšanu vai samazināšanu," saka I. Medne.

 

Domes deputāte Erna Pormeistere atzīst, ka diemžēl pašvaldību tā rīkoties spiež ekonomiskie apstākļi. "Mēs neesam izņēmums. Lēmumu samazināt ielu apgaismojumu ir pieņēmušas Gulbenes, Cēsu un citu pilsētu lēmējvaras. Domāju, ka esam izvēlējušies labāko variantu - gaismas mazāk, bet visu nakti. Pēc manām domām, ietaupījums nebūs īpaši liels, bet kaut kas jādara - ja nekrāsim santīmu pie santīma, latu neiegūsim," saka E. Pormeistere.

 

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis stāsta, ka pašlaik tiek domāts par taupību visās jomās. Izņēmums nav arī ielu apgaismojums. "Ar pašreizējiem pasākumiem apgaismojuma samazināšana vēl nebeigsies. Pārstaigāsim arī centra ielas un domāsim, kur par kādu spuldzi varētu degt mazāk.

 

 

Apgaismojumu samazināsim arī Semināra, Rīgas un Raiņa ielā. To gan noteikti atstāsim iekšpagalmos, kur pa nakti stāv novietotas vieglās automašīnas. Līdzšinējo apgaismojumu atstāsim arī tranzītielā, jo tur vietām sliktā stāvoklī ir brauktuve. It kā jau varētu to darīt, jo iela ir stipri apgaismota, tomēr, ja notiks avārija, tad zaudējumi būs lielāki nekā ietaupījums no mazāka apgaismojuma," apliecina V. Rogainis.

 

Viņš piebilst, ka precīzi ietaupīto summu varēs zināt mēneša beigās. Arī turpmāk deputāti un pašvaldības speciālisti domās par taupības palielināšanu.

Komentāri 5

???

Varbūt nebūs vietā koments,bet nu nav man skaidrs,no kurienes tie nenormālie rēķini par apkuri šomēnes,ja dzīvokļos ir auksts.Cik var tautai *** smadzenes.

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 08:49

uhūūū

Man liekas,ka mums jau sen nekas nav vietā

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 22:00

Erna

Merķeļa iela gan nav sarakstā minēta, taču te apkārt vakar vakarā bija pilnīga tumsa.

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 08:47

"???", te gadījumā nav runa par pilsētas apgaismojumu? tu laiakm jauc divas lietas - apgaismojums un apkure, par apkuri vari sākt diskutēt kkur citur... :D

pirms 12 gadiem, 2009.02.24 23:51

Valka