Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā nesnauž vandaļi un zagļi 7

Šopavasar Valkā vairākās vietās ierīkoti jauni apstādījumi, kuros sastādītas tūjas, kadiķi un košumkrūmi. Diemžēl pilsētā nesnauž arī vandaļi un zagļi, kuri bezkaunīgi izposta citu cilvēku darbu.

Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi ievērojusi, ka parasti vandaļi uzdarbojas brīvdienās vēlu vakaros.

Nespēj aiznest lielo kadiķi I. Vehi vismaz reizi dienā mēdzot izbraukt pa pilsētu, lai apskatītu jaunizveidotās dobes. Piektdien brīvdabas estrādē, netālu no Koklētāja pieminekļa, Lielās talkas dienā ierīkotajā dobē visi stādījumi vēl bijuši vietā, bet pirmdien pēcpusdienā atklājies, ka no dobes izrakti skaistākie košumkrūmi un kadiķi - kopumā 26 kociņi.

Materiālie zaudējumi lēšami ap 50 latiem, neskaitot cilvēku darbu, ierīkojot stādījumus, kur vairākus gadus nav rakta zeme. Ļaundaris pašu lielāko kadiķi izraktu atstājis turpat dobes malā, jo, visticamāk, pietrūcis spēka to aiznest. I. Vehi šaubās, vai lielais krūms pēc pārstādīšanas ieaugsies, jo tam saulē pārāk stipri apkaltušas saknes.

Viņa atklāj, ka uztraukusies arī par jaunajiem apstādījumiem, kurus aizvadītajā nedēļā ierīkoja uz ceļa Valka - Valmiera pie pilsētas robežzīmes. Par laimi, stādījumi nav izpostīti, bet vandaļi uzdarbojušies nedaudz tālāk, tā saucamajā kabatiņā - atpūtas vietā, kur uzstādīta Valkas karte. Laukumā nesen uzstādīja atkritumu konteineru.

Lai to neaiznestu vai kā citādi nesapostītu, ieraka zemē, bet brīvdienās tas tika saspārdīts, bet vāks aizmests mežā. Jauni konteineri uzstādīti arī Zāģezera pludmalē, bet jau tur ir samesti sadzīves atkritumi, bet pie tiem - paliela metāllūžņu kaudze.

Sarežģīti atrast vainīgo Pašvaldības policijas inspektore Diāna Jūga informē, ka vasarā vairākas reizes nedēļā līdz pat pulksten 22.00 patrulēs vairākos objektos, tostarp arī estrādē. Viņa atzīst, ka noķert vainīgo tūju zagli būs problemātiski, jo zādzība notikusi nomaļā vietā, kur nav liecinieku. Inspektore apliecina, ka šādos gadījumos ir grūti atrast vainīgo, jo parasti likumpārkāpums notiek vēlās vakara stundās, kad parasti iedzīvotāji atrodas savās mājās.

Aptaujājot valcēniešus, ko darīt ar tiem, kuri ļaunprātīgi posta un apzog apstādījumus, kāds ieteica pie apstādījumiem ierīkot kādas lamatas, lai negodīgais cilvēks jūt, ka zagt ir slikti.

Komentāri 7

www

Nevajag tikai braukt pašvaldībniecēm ar mašīnu,bet pastaigāt kājām,daudz vairāk redzētu!

pirms 9 gadiem, 2010.05.19 13:37

acs

Labs padoms. Bet šīs nekrietnības cilvēki nedara vieni un droši vien, ka kaimiņi redz, ka dārzā kaut kas jauns parādījies, bet katram jau sava āda tuvāka. Pie katra stūra policistu nenoliksi, bet kaimiņu modrā acs var daudz redzēt!

pirms 9 gadiem, 2010.05.19 13:56

stats

Manuprāt risinājums būtu video novērošanas kameru uzstādīšana visvairāk un visbiežāk izpostītās vietās! Dārgi tas maksā, bet postījumi noteikti būtu mazāk, vieglāk tos būtu atklāt un par ietaupītiem līdzekļiem varētu iegādāties atkal jaunas, lai uzstādītu citās vietās.

pirms 9 gadiem, 2010.05.19 14:53

savanna

Es būtu ar mieru kādu latu ziedot novērošanas kamerām. Nevar vairs izturēt šo vandāļu "bezpridelu", skumji. Vecāki, lūdzu parunājiet ar savām atvasēm. Neticu, ka to dara 30 gadīgi "jaunieši". Kaut gan zagt varbūt mudina tieši tie. Kādam savajadzējās dāčā tūjas, lūdzu, var tak paņemt pa velti.

pirms 9 gadiem, 2010.05.19 21:13

zzs

Aicinu iedzīvotājus (kaut vai anonīmi) rakstīt novada domes mājas lapā, ja esiet redzējuši vai dzirdējuši, ka kāds veic šos vandālisma aktus.Tad policijai būtu iespēja šos datus pārbaudīt, arī par izraktiem košumkrūmiem, par salauztiem soliņiem, atkritumu urnām un izdemolētām vietām.Sāksim taču vienreiz visi kopā kaut ko darīt!!!
Vai Jums patīk uz visu to skatīties un vieglāk ir te kritizēt policistus, mācīt kādā veidā uzraudzīt kārtību...Vecākiem tiešām vajadzētu aprunāties ar saviem bērniem, iztaujāt un varbūt atradīsies kādas versijas, lai šos tirliņus sauktu pie atbildības.

pirms 9 gadiem, 2010.05.19 21:47

stats

Agri vai vēlu, bet video novērošanas kameru lietderība noteikti ir sevi attaisnojusi daudzos gadījumos, kur tās ir uzstādītas.

pirms 9 gadiem, 2010.05.19 23:27

maxis

Mūsdienu attīstītajā IT laikmetā uzstādīt video novērošanas kameras nav nekādu problēmu. Un tas nemaz nemaksā tik dārgi. Nevajag likt stacionāras iekārtas, ir pieejamas arī mobilās. Ieteikums pašvaldības policistēm. Saprotu Jūsu darbs nav nekāds vieglais, bet, lai tas dotu arī kādus augļus, pamēģiniet patrulēšanu veikt civilajā apģērbā, un mobilitātei izmantojiet velosipēdus. Jūsu auto bosiki mana jau pa gabalu un jūsu formas arī.

pirms 9 gadiem, 2010.05.30 16:22

Valka