Valkā no šodienas pieaugs apkures un ūdens tarifi

Valkā no šodienas palielināsies apkures un ūdens tarifi pašvaldības valdījumā esošajās dzīvojamās ēkās un iznomātajās telpās, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Valkas domes deputāti pieņēmuši šādu lēmumu, jo šogad strauji mainījušies siltumenerģijas ražošanas, piegādes un realizācijas izdevumi, tādēļ bija nepieciešams apstiprināt siltumenerģijas tarifu nākamajam apkures periodam no šī gada 1.oktobra līdz 2009.gada 30.septembrim.

 

 

Galvenie apkures un karstā ūdens tarifu paaugstināšanas iemesli ir kurināmā cenu pieaugums par 37%, pirktās siltumenerģijas cenas pieaugums par 25%, pirktās elektroenerģijas izmaksas par 21%, salīdzinot ar iepriekšējo apkures periodu.

 

 

Valkas dome nolēmusi apstiprināt 2008./2009.gada apkures periodā vienas saražotās megavatstundas tarifu iedzīvotājiem dzīvojamās ēkās, kuru ievados uz piederības robežas uzstādīti siltummezgli un karstā ūdens skaitītāji, kā arī dzīvojamās ēkās, kuru ievados uz piederības robežas uzstādīti siltumskaitītāji - par to būs jāmaksā 30,34 lati par megavatstundu (bez PVN 5%), pārvadei 4,75 un realizācijai 0,43 lati par patērēto megavatstundu (bez 5% PVN).

 

 

Vienas megavatstundas siltumenerģijas pārdošanas tarifs iedzīvotājiem būs 37,30 latu par megavatstundu (ar PVN 5%).

 

 

Šajā apkures sezonā siltumenerģijas realizācijas tarifs iedzīvotājiem bija 30,35 lati par megavatstundu (ar PVN 5%).

 

 

Domes deputāti apstiprinājuši arī maksu par ūdensvada ūdens uzsildīšanai patērēto siltumenerģiju vienam cilvēkam mēnesī apkures sezonā - 10,92 latus par cilvēku mēnesī (bez PVN 5%), vasarā - 15,34 latus par cilvēku mēnesī (bez PVN 5%), ja karstais ūdens tiek piegādāts visu diennakti.

 

 

Šis lēmums stājas spēkā šī gada 1.oktobrī un ir spēkā līdz 2009.gada 30.septembrim.

 

Valka