Valkā noslēgsies 5.Starptautiskais čuguna simpozijs

Valkā un Valgā šodien turpinās 424 gadu jubilejas svinības, - šodien no plkst.9 līdz plkst.16 turpināsies Valgas-Valkas kopējais gadatirgus, aģentūru LETA informēja Valkas pilsētas domes preses sekretāre.

 

Bērni no plkst.11 varēs iesaistīties Pepijas dzimšanas dienas dziesmās un dejās, kauliņspēles sacensībās, dzimšanas dienas dāvanas minēšanas spēlē, ka arī Limpa dzimšanas dienā. No plkst.12 līdz plkst.14 notiks dažādas nodarbības bērniem - meistarošana, zīmēšanas, filca izstrādājumu izgatavošana, kā arī bērni varēs iegūt sejas gleznojumus.

 

 

No plkst.11 notiks Igaunijas un Latvijas policijas, glābšanas dienesta, robežsardzes, zemessardzes un Valgas zemessardzes karadraudžu vienību prezentācijas un sacensības.

No plkst.10 līdz plkst.14 mākslinieku ieliņās - Raiņa un Sopruse, ikviens interesents varēs iesaistīties Valkas mākslas skolas radošajās darbnīcās. Plkst.10 skvērā pie lielveikala "Maxima" plānots Vidzemes pūtēju orķestra koncerts.

 

 

Pedeles upes paplašinājuma krastos plkst.12 sāksies pilsētas svētku sacensības jauniešiem ar gaisa bisēm, savukārt Valkā, laukumā pie "Krājbankas" sāksies "Igaunijas Spēkavīrs 2008", kurā spēkiem mērosies Igaunijas labākie stiprinieki ar Latvijas spēkavīriem.

Sulev karjerā Asu ciemā plkst.15 sāksies "Valgas kalnā braukšanas sacensības 2008", kurā piedalīsies motociklisti no visas Igaunijas.

 

 

Valkas baznīcā plkst.16 notiks Liepājas zvanu kora "Campanella" koncerts, un plkst.18 sāksies Valgas pilsētas 424.dzimšanas dienas koncerts Valgas Jāņa baznīcā, - tajā uzstāsies jauktais koris „Rõõm", Valgas Kamerkoris un meiteņu trio - Kristi Lemmik, Karemen Rõivassepp, Triin Kilo. Koncerta laikā tiks sumināti Valgas goda pilsoņi par īpašiem sasniegumiem.

 

 

Plkst.20 sāksies motociklu parāde, - pulcēšanās būs pie kādreizējā Rūjienas-Viljandi ielu robežšķērsošanas punkta, bet maršruts vedīs pa Rūjienas - Ausekļa - Em.Dārziņa - Rīgas - Semināra - Põllu - Lai - Vabaduse - J.Kuperjanovi - Pikk - Tartu mnt.- Raja ielām.

Valkā, laukumā pie Tēraudskolas, plkst.21 notiks 5.Starptautiskā čuguna simpozija noslēguma pasākums "Lejam Čugunu".

 

 

Pie kādreizējā robežpārejas punkta no plkst.21 notiks koncerts, - tajā uzstāsies ansambļi "Terminaator", "Totalhead", "Monologs divatā" un DJ Mario Liiman.

Valkai un Valgai 11.jūnijā aprit 424 gadi kopš pilsētas tiesību piešķiršanas.

Valka