Valkā notiek seminārs par privāto un publisko partnerību

Šodien Valkā, Latvijas-Igaunijas institūta telpās, notiks seminārs, kura dalībnieki - uzņēmēji, nevalstisko organizāciju (NVO) un pašvaldības pārstāvji - tiks iepazīstināti ar pašreizējo privātās un publiskās partnerības situāciju Latvijā.

 

Par to aģentūru LETA informēja projekta "Privātās un publiskās partnerības veicināšanas modeļu izstrādāšanu un ieviešanu, iesaistot nevalstiskās organizācijas" sabiedrisko attiecību vadītāja Elīna Zēne.

 

 

Semināru vadīs juridiskā biroja "Public and Private Law Consulting" publiskā iepirkuma un publiskās-privātās partnerības daļas vadītājs Ēriks Mežalis.

 

 

Kā pastāstīja Zēne, Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds (KIF) kopā ar Valkas uzņēmējiem, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām veiksmīgi realizē šā gada 1.septembrī sākto projektu. Tā mērķis ir gada laikā izstrādāt vietējo NVO un uzņēmēju sadarbības modeli, kas būtiski uzlabotu vietējo iedzīvotāju dzīves apstākļus.

 

 

Projektā jau ir notikušas četras Valkas uzņēmēju, pašvaldības un NVO pārstāvju tikšanās. To laikā izskanējušas vairākas idejas, ko varētu realizēt: izveidot āra kafejnīcu pie ģimnāzijas, iegādāties jaunu fizioterapijas-masāžas aprīkojumu skaistumkopšanas salonā, kas būtu noderīgs asinsrites traucējumu un trombozes profilaksei, locītavu un citu slimību ārstēšanai un būtu pieejams ļoti plašam Valkas iedzīvotāju lokam.

 

 

Vēl radās ideja iekārtot laukumu, kur iedzīvotāji varētu novietot pilsētā savāktos kritušos koku zarus, kurus pēc tam var transportēt pārstrādāšanai šķeldā vai arī izmantot kurināšanai, kā arī iegādāties tehniku, kas ļautu attīstīt pīrādziņu piegādes pakalpojumu uz mājām un darba vietām.

 

 

Lai uzzinātu, kā šīs idejas vērtē vietējie iedzīvotāji, Valkas darba grupa nolēma veikt aptauju "Izveido dāvanu savai pilsētai". Iedzīvotāji var izteikties par jau minētajām idejām, kā arī ierosināt savus priekšlikumus, kas, pēc viņu domām, nestu labumu pēc iespējas lielākai Valkas sabiedrības daļai.

 

Valka