Valkā pagarināts termiņš RTU studentu un mācībspēku darbu izstādei

Līdz 16.janvārim ir pagarināts termiņš Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) studentu un mācībspēku darbu izstādei, kas darba dienās aplūkojama Valsts un pašvaldību iestāžu namā, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Kā pastāstīja Valgas-Valkas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga, izstādes termiņš pagarināts tādēļ, ka pagājušā gada nogalē apmeklētāju atsaucība nav bijusi tik liela, kā cerēts, jo cilvēkus vairāk nodarbinājuši gada nogales svētki.

 

 

"Izstādes apmeklētāji tiek aicināti balsot par sev tīkamāko projektu. Tas projekts, kurš būs ieguvis visvairāk balsu, saņems balvu no Valkas domes. Tāpat būs arī tad, kad izstāde tiks eksponēta Valgā, tādēļ mēs, izstādi pagarinot, ceram sagaidīt lielāku cilvēku atsaucību," pauda Tannenberga.

 

 

LETA jau ziņoja, ka izstādē prezentēti RTU APF studentu un mācībspēku Valkas un Valgas pilsētvides arhitektoniskie risinājumi, Latvijas un Igaunijas valstu robežzonas attīstības idejas, kā arī Valkas un Valgas Apmeklētāju centra maketi.

 

 

Pagājušā gada martā, Valkas un Valgas pilsētu pašvaldību aicināti, dvīņu pilsētās Valkā-Valgā viesojās RTU APF studenti un mācībspēki. Viesošanās mērķis bija iepazīties ar Valkas-Valgas pilsētvides un arhitektūras problēmām, nākotnes plāniem, tikties ar pilsētu pašvaldību pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas ieceru īstenošanā.

 

 

Darba procesā tika iesaistīti gan arhitektūras bakalaura, gan arhitekta profesionālās studiju programmas triju dažādu kursu studenti un mācībspēki. RTU APF studenti un mācībspēki izstrādāja priekšlikumus Latvijas-Igaunijas valstu robežzonas attīstībai Valkas-Valgas administratīvajās robežās, kā arī Valkas-Valgas centrālās daļas attīstības vīzijas vienotas pilsēttelpas, bet divu administratīvo valdījumu kontekstā.

 

 

Ideja par to, ka Valkas-Valgas pilsētas vides un kopīgā arhitektoniskā risinājuma meklējumos varētu iesaistīt RTU APF studentus un mācībspēkus, savulaik radās Valkas pilsētas domes priekšsēdētājai Undai Ozoliņai.

 

 

Viņasprāt, augstskolas un pašvaldību sadarbība būs abpusējs ieguvums: "Studenti, izstrādājot priekšlikumus konkrētu pilsētu teritoriju attīstībai un objektu būvniecībai, iegūs lielisku praksi savdabīgā vidē - pierobežā, vienā pilsētā un divās valstīs.

 

 

Savukārt Valka un Valga studentu idejas un piedāvātos risinājumus varēs izmatot reālajā darbā. Tas būs labs pamats diskusijām ar sabiedrību par pilsētu nākotni un iedzīvotāju vēlmēm attiecībā uz kvalitatīvu dzīves telpu."

 

Izstādi organizē RTU, Valkas dome un Valgas pilsētas valde.

Valka