Valka pamazām kļūst skaistāka 3

Šomēnes Valkas pilsētā vairākas vietas ir ieguvušas jaunu izskatu. Pilsētas estrādē veco solu vietā parādījušies jauni, Ausekļa ielas mikrorajonā tiek sakārtotas kāpnes, bet tagad ik dienu strādnieki redzami atjaunojam kāpnes Rīgas ielā pie Igaunijas un Latvijas robežas.

Pārmaiņas pamanījuši vairāki cilvēki. "Sen bija laiks kaut ko darīt ar šīm kāpnēm. Te robežojas Valka un Valga, patiesībā sākas Latvija, bet pirmais iespaids līdz šim nebija gluži patīkams," saka pie robežas satiktais Kaspars.

Atjauno kāpņu apmalesTam piekrīt arī Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi. "Kāpnes ilgi nebija remontētas, un laika zobs ir darījis savu. Apmales laika gaitā bija galīgi nobrukušas. Tagad tās atjaunojam. Betonēšanas darbus veic bezdarbnieki, kas pašvaldībā nodarbināti kā 80 latu stipendiāti," stāsta I. Vehi. Viņa piebilst, ka nodaļa jau sen plānojusi pilnībā sakopt pilsētu pie robežas. Vienā malā pie Valgas robežas pienāk izveidotā atpūtas taka, tagad mazliet tālāk būs atjaunotas kāpnes.

Laikā, kad vēl nebija noslēgts Šengenas līgums un pie robežas pārbaudīja dokumentus, kāpnes neizmantoja, bet tagad tās ir kļuvušas par ērtāko ceļu uz kaimiņpilsētu.

Pēc remontdarbu pabeigšanas kāpņu malās atradīsies arī soliņi. "Staigājot pa atpūtas un dabas taku, cilvēki bieži atzsēžas uz soliņiem un parunājas. Tagad tāda iespēja būs arī Rīgas ielā pie robežas. Tie, kuriem nav jāsteidzas, varēs uzkalniņā apsēsties uz soliņa un no augšas vērot Igaunijas pierobežu," saka I. Vehi.

Solus izgatavos paši apsaimniekošanas nodaļas strādnieki darbnīcās "Austrās".

Trūkst labu amata meistaruKopumā pilsētas sakopšanā iesaistīti vairāk nekā 50 bedzarbnieki, kuri iesaistīti 80 latu stipendiātu projektā.. Viņu darba vadītāja Daina Vesingi stāsta, ka celtniecības un betonēšanas darbi būtu veikti ātrāk, ja stipendiātu vidū būtu vairāk šī amata profesionāļu. "Vairākumam tomēr šādu amatprasmju nav. Ir, kas apgalvo, ka prot mūrēt un betonēt, bet, kad sāk strādāt, var redzēt - nekādas profesionālās pieredzes nav. Pašlaik starp nodarbinātajiem bezdarbniekiem ir tikai trīs četri cilvēki, kuri labi prot betonēšanas un citus celtniecības darbus. Viņi arī ir galvenie darītāji vairākos objektos," saka D. Vesingi.

Darba vadītāja stāsta, ka dažus objektus šovasar nācies atjaunot pat vairākas reizes, jo diemžēl mūsu pilsētā netrūkst arī vandaļu, kuriem patīk sagandēt citu darbu. "Jau pieminētajā atpūtas takā esam no jauna izgatavojuši un nokrāsojuši dažus soliņus, bet lapeni Putras kalnā esam atjaunoši vismaz četras reizes, lai nerēgotos uz tās malām uzrakstītās jēlības. Līdzīgu iemeslu dēļ pārkrāsojām vienu ēku Kūru ielā," stāsta D. Vesingi.

80 latu stipendiāti ir nokrāsojuši arī visus soliņus pilsētā. "Gribam visus iecerētos darbus paveikt līdz rudenim. Tādēļ cilvēki strādā pat lietavu laikā. Rudenī sāksies lapu vākšana, tad citiem darbiem laika atliks mazāk," apliecina D. Vesingi.

Komentāri 3

O Valka

Bildē redzams 2 skatās kā 2 strādā :) Valka rullē!

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 09:09

Tas jau ir progress.Parasti viens strādā un trīs skatās.

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 14:34

Valka