Valkā pamazām sāk apkures sezonu 1

Valkas pilsētā pamazām sāk apkures sezonu, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Kā pastāstīja Medne, no pagājušās nedēļas apkure minimālā režīmā tiek padota pirmsskolas izglītības iestādē (PII) "Pasaciņa" un specializētajā PII "Pumpuriņš". Šonedēļ apkure ir padota arī Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā un pilsētas kultūras namā.

 

 

"Jaunajai apkures sezonai esam gatavi. Tā kā daudzdzīvokļu mājas ir aprīkotas ar automātiski regulējamiem siltummezgliem, katras daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji ar māju pārvaldnieku starpniecību var izvēlēties, kad pieslēgt apkuri.

 

 

Aicinām māju pārvaldniekiem apkopot informāciju par pilnīgi visiem dzīvokļiem viņa pārvaldījumā esošajā mājā, aptaujājot iedzīvotājus un savācot parakstus. Ja vismaz 75% mājas iedzīvotāju vēlēsies, lai konkrētā daudzdzīvokļu māja tiktu pieslēgta apkurei, tad šajā mājā apkure tiks padota," informēja Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva.

 

 

Šajā apkures sezonā valcēniešiem par siltumu nāksies maksāt nedaudz vairāk, jo par 23% ir palielināts siltumenerģijas tarifs. 2007./2008.gada apkures periodā vienas megavatstundas (MWh) siltumenerģijas pārdošanas tarifs iedzīvotājiem būs 37,30 Ls/MWh ar PVN 5%, pagājušajā apkures periodā - 30,35 Ls/MWh ar PVN 5%.

 

 

"Jau pagājušajā gadā reālās izmaksas apkurei bija augstākas nekā apstiprinātais tarifs. Galvenie apkures un karstā ūdens tarifu paaugstināšanas iemesli ir kurināmā cenu pieaugums par 37%, pirktās siltumenerģijas cenas pieaugums par 25%, pirktās elektroenerģijas izmaksas - par 21%, salīdzinot ar iepriekšējo apkures periodu, kā arī tiek palielināta minimālā alga," skaidroja Valkas domes finanšu analītiķe Geņa Spiridonova.

 

Komentāri 1

mamma

Ko nozīmē minimalā režīmā? Mans bērns apmeklē "Pumpuriņu" un saka, ka ir auksti. Nevajag muļķot tautu!

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 08:41

Valka