Valkā pieaug trūcīgo ģimeņu skaits 5

Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad pirmajā pusgadā Valkas novada domes Sociālais dienests no iedzīvotājiem jau saņēmis 620 iesniegumus ar lūgumu par sociālo pakalpojumu un pabalstu piešķiršanu.

 

Pērn visa gadā laikā Sociālais dienests saņēma 700 iesniegumus. "Valkā strauji pieaug maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu skaits," secina Sociālā dienesta vadītājas vietniece Natālija Dubrovska.

 

Pirmajā pusgadā Valkā trūcīgās ģimenes statuss piešķirts 141 ģimenei. Speciālistiem izvērtējot materiālo stāvokli, 230 ģimenēm piešķirts viens vai vairāki pabalsti. Lai 33 ģimenēm varētu izmaksāt garantētā minimālā iztikas (GMI) līmeņa pabalstu no trim līdz deviņiem mēnešiem, pašvaldība izlietojusi vairāk nekā 7200 latus.

 

 

N. Dubrovska skaidro, ka vienam cilvēkam gada laikā GMI atļauts izmaksāt no trim līdz deviņiem mēnešiem. Ja cilvēks pēc trijiem mēnešiem, kamēr saņem GMI, spējis uzlabot savu sociālo un materiālo stāvokli, tad pabalsta izmaksu var pārtraukt. Diemžēl Valkā pieaug to ģimeņu skaits, kuri šo pabalstu saņem noteikto maksimālo periodu.

 

 

Lai varētu saņemt GMI, pabalsta saņēmējam jāpiedalās pagaidu sabiedriskajos darbos vai arī līdzdalības pasākumos, piemēram, jāpātrauc lietot alkohols, jāsakopj māja un dārzs, bērni jāaizved pie ārsta. N. Dubrovska novērojusi, ka šajos krīzes apstākļos pabalstu saņēmēji kļuvuši aktīvāki un apzinīgāki.

Komentāri 5

savādi gan

"pabalsta saņēmējam jāpiedalās pagaidu sabiedriskajos darbos vai arī līdzdalības pasākumos, piemēram, jāpātrauc lietot alkohols" - interesants līdzdalības pasākums!!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 17:50

Sliņķis

Rīt pat došos pēc pabalsta! Sabiedriskos darbus lūdzu nepiedāvāt, bet alkoholu gan apņemšos nelietot. Man tas nebūs grūti, jo nekad īpaši ar šo lietu neesmu aizrāvies. :-))0

pirms 12 gadiem, 2009.08.20 18:48

pukšķis

Ja cilvēkam ir alkohola problēmas un viņš apņemas laboties un to arī dara, tas nozīmē, ka viņš iesaistās savu problēmu risināšanā, un tas ir atbalstāmi. Palasi Mk noteikumus, spriedelētā, nekā svāda te nav.

pirms 12 gadiem, 2009.08.21 09:04

ups...

he, mazajam pieci par komentu - tikai piekrist varu!!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.22 17:56

Valka