Valkā piedāvā maksas pakalpojumu sniega tīrīšanai

Šoziem biezā sniega kārta sagādā ne vien priekus, bet arī nepatīkamus pārsteigumus.

Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi informē, ka pēc otrdienas vakara lietus Valkā no dažu privātmāju metāla jumtiem uz ietvēm lavīnveidīgi noslīdēja sniegs. I. Vehi atgādina, ka tas no ielas braucamās daļas vai ietves jānovāc pašiem māju īpašniekiem.

Gadījumā, ja tas netiks izdarīts, mājas saimnieks var saņemt pašvaldības policijas brīdinājumu. Ja privātmāju īpašnieki netiek galā ar sniega tīrīšanu pašu spēkiem, Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļā var pieteikt maksas pakalpojumu auto pacēlāja izmantošanai.

I. Vehi rēķina, ja auto pacēlāju izmantos stundu, tas izmaksās aptuveni 20 latus. Vajadzības gadījumā palīgā var doties arī divi strādnieki. Auto pacēlāja izmantošanas laiks lielā mērā atkarīgs arī no tīrāmā jumta platības un sniega daudzuma. Pašlaik auto pacēlāja pakalpojumus jumtu tīrīšanai izmanto pašvaldības iestādes, tāpēc pārējie klienti pakalpojumu varēs saņemt tad, ja auto pacēlājs būs brīvs.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas inspektors Aleksandrs Primaks atgādina, ka iestāde iedzīvotājiem nesniedz pakalpojumu - sniega tīrīšanu no jumtiem.

Viņš nenoliedz, ka ar atkušņu perioda sākšanos pastāv reāli draudi atsevišķu ēku jumtiem neizturēt smagā sniega svaru un iebrukt vai noslīdēt, tādējādi apdraudot gan māju iedzīvotājus, gan garāmgājējus.

Valka