Valkā piedāvās izremontētus dzīvokļus 1

Jau vairākus gadus Valkā, Rūjienas ielas mikrorajonā, Friča Roziņa ielā 5, pamests un bēdīgs izskatās daudzdzīvokļu nams. Gada nogalē to Valkas pilsētas domes rīkotajā atklātajā izsolē iegādājās vietējā būvfirma "Indrāni - V".

Laikraksts "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka "Indrāni - V" ēku nosolīja par 38 tūkstošiem latu. Sākumcena izsolē bija 35 tūkstoši latu. Izsolē piedalījās divi pretendenti. Iepriekšējās divas ēkas pārdošanas reizes beidzās bez rezultāta. Pirmajā izsolē uzvarētājs laikā nenorēķinājās par pirkumu, bet otrajā izsolē nepieteicās neviens pretendents. Pirmajā izsolē par šo ēku solīja 71 tūkstoti latu. Šis ir vienīgais nepabeigtais nams tā sauktajā Rūjienas ielas mikrorajonā, kas atrodas netālu no slimnīcas. Mikrorajons ir būvēts padomju laikā. Laikraksta rīcībā ir informācija, ka "Indrāni - V" jau esot norēķinājusies ar Valkas domi un tuvākajā laikā tikšot parakstīts pirkšanas - pārdošanas līgums. Diemžēl neizdevās sazināties ar būvfirmas "Indrāni - V" līdzīpašnieku Vladimiru Kunceviču. Viņš ziņu aģentūrai LETA stāstījis, ka ēku paredzēts līdz galam izbūvēt vairākās kārtās un izveidot tur modernus un labi aprīkotus dzīvokļus. Ap ēku esošajā zemes gabalā plānots būvēt atbilstošu infrastruktūru - garāžu un bērnu rotaļu laukumus. Iespējams, ēkas iemītniekiem mājas pagrabā izbūvēs saunu. Ēkas teritoriju paredzēts apsargāt. V. Kuncevičs uzsvēris, ka šāda veida daudzdzīvokļu mājas projekts Valkā īstenosies pirmo reizi un ēkā būšot arī ekskluzīvi dzīvokļi. Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" datubāze liecina, ka "Indrāni - V" reģistrēta 1994. gadā. Firmas pamatkapitāls ir 35 981 lats. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir SIA "Prestižs". Savukārt sabiedrība ar ierobežotu atbildību trīs vienādās daļās pieder Valērijam Fedjukovam, Vladimiram Kuncēvičam un Vācijas iedzīvotājam Franzam Zigfrīdam Turau. "Indrāni - V" apgrozījums 2006. gadā sasniedzis 246 751 latu un nopelnīti 14 886 lati. Gadu iepriekš apgrozījums bijis 339 653 lati un peļņa - 50 290 latu. Savukārt 2006. gadā Valkas būvfirma "Valkas būvnieks" no privātpersonas iegādājās 12 dzīvokļus daudzdzīvokļu namā Friča Roziņa ielā 3. Daudzdzīvokļu māja, kurai viena kāpņu telpa ir nepabeigta, atrodas blakus "Indrāni - V" topošajam īpašumam. Pirms vairākiem gadiem nepabeigtās kāpņu telpas pirmajā stāvā atradās veikals "Menora". "Šogad dzīvokļos ielikām jaunos plastikāta logus, bet pavasarī remontdarbus turpināsim," apgalvo SIA "Valkas būvnieks" līdzīpašnieks Vents Zālītis.Laikraksta aptaujātie valcēnieši atzina, ka vietējo uzņēmēju aktivitātes viņus patīkami pārsteigušas. Vairākums uzskata, ka tikai vietējie izprot Valkas atrašanās vietas prioritātes un arī trūkumus, kā arī nekustamā īpašuma tirgus īpatnības.

Komentāri 1

kontrolieris

Laikam ātri būs jāziņo dienestiem, kā var būt tik mazs apgrozījums un peļņja uzņēmumam, kas nepārtraukti uzvar pilsētas konkursos. Tas pēc kaut kā smird vai arī baigā drukas kļūda ir apgrozījumā un peļņā. Būs jāizlasa visas gada Ziemeļlatvijas par organizācijas paveikto. Kaut kas nerīmējas kopā.

pirms 12 gadiem, 2007.12.30 19:02

Valka