Valkā: Pilsētā jūtams dārznieka devums 8

Šovasar, kā nevienu citu gadu, Valkas centrs slīgst smaržīgā puķu jūrā. Šur tur parādījušās arī jaunizveidotas puķu dobes un stādījumi, kas patīkami pārsteidz ne vien valcēniešus, bet arī iebraucējus.

 

Kopš pērnā gada nogales pilsētas dārznieka pienākumus veic Inese Vehi. Viņa atzīst, ka pirms lēmuma pieņemšanas par pieteikšanos uz šo amatu, šaubījusies un arī baidījusies, jo līdz šim pilsētā pēdējos gados apstādījumi un puķu dobju veidošana bijusi pabērna lomā. Inese ir absolvējusi toreizējo Bulduru Dārzkopības tehnikumu un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Zināšanas ainavu arhitektūrā viņa papildina kursos ziemas mēnešos.

 

Šobrīd Inese savu lēmumu nenožēlo, un ar degsmi metas īstenot idejas. Dārzniece ir pateicīga arī pilsētas domes priekšsēdētājai Undai Ozoliņai par atbalstu, jo arī viņa vēlas, lai pilsēta būtu krāšņa un skaista.

 

Valkas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe atzīst, ka Inese ir talantīga, uzņēmīga un čakla darbiniece ar saimniecisko tvērienu. To varot just pēc viņas paveiktā, kas priecē visu acis.

Šogad apstādījumi un puķu dobes izveidotas, ņemot vērā no pilsētas budžeta piešķirtos līdzekļus. Dārzniece atzīst, ka apstādījumos vajadzētu pēc iespējas vairāk izmantot skujeņus, košumkrūmus un daudzgadīgās puķes, jo tas ir finansiāli izdevīgāk un arī tie neprasa tik lielu kopšanu. Inese uzskata, ka pavasarī pilsēta izskatās pelēka, tāpēc arvien vairāk dobēs būs redzami košumkrūmi, kas sāk ziedēt jau agri pavasarī.

 

 

Diemžēl vēlo pavasara salnu dēļ dobēs nevar stādīt viengadīgo puķu dēstus, tāpēc jādomā jauni varianti. Inesei šopavasar bija paveicies, jo dobes veidoja pēc domes pasūtītajiem projektiem, tāpēc pirmo reizi dobēs ziedēs viengadīgās 'Kannas'.

 

 

Pašai Inesei sirdi priecē sīkziedu samtenes, kas izdaiļo Lugažu laukumu. Pēc laukuma rekonstrukcijas šeit veidos skujeņu un krūmu stādījumus. Drīzumā pilsētā uzstādīs arī jaunus soliņus un atkritumu urnas

 

Pašlaik dārznieces prātu aizņem gatavošanās topošā Rīgas un Raiņa ielas skvēra apzaļumošanu. Šonedēļ viņa kopā ar arhitekti Sarmīti Spuldzenieci pabija Strenču kokaudzētavā, lai izvēlētos skujeņus.

 

 

Pēc celiņu nobruģēšana sāksies arī apzaļumošanas darbi. Plānots izveidot zālāju, skujeņu stādījumu un lielu dobi ar vasaras puķēm. Dārzniece atklāj, ka, iespējams, nākamgad skvērā būs arī neliela strūklaka.

Komentāri 8

Inga

JĀ,TAGAD VALKĀ IR DĀRZNIEKS,lai nu tie iepriekšējie "dārznieciņi" neapvainojas.TĀ TURPINĀT !!!!!!!!!!!!!! Tagad ir prieks pastaigāties pa pilsētu.

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 10:15

iedzīvotāja

Ļoti jauki Valka tags vismaz izskatās daudz labāk un skaistāk.
Prieks ka dārznieks domā un dara!!!

PALDIES!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 10:50

Liepaja

man bija prieks kad shogad biju atbraucis uz Valku skaista sakopta pilseta man likas ka pat skaistaka pa Valgu varbut pashi iedzivotaji to nerezd bet man prieks lai aug pilseta plasuma

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 23:09

Bij.valceniete

Prieks par pilsetas skaisto ziedu rotu!!Bet kas notiek pilsetas centra pagalmos???Tur nu vajadzetu pilsetas teritorijas apsaimniekosanas Nod,vad,izvertet kas tur butu darams,lai pagalmi butu skaistaki,pievilcigaki;priecetu netikai pilsetas viesus bet ari pasus iedzivotajus!

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 23:33

ieva

Lai veicas dārzniecei! Viņa prot un vēlas strādāt. Ceru, ka pilsētai pietiks naudas un diletantiem saprāta, nejaukties Ineses darbā un iecerēs.

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 08:17

Andris

Viss superīgi ! Vienīgi pie Zemes-Hipotēku bankas ar nākošo sezonu vajadzētu tās divas koka kastes novākt, piemiņa no iepriekšējās dārznieces.

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 20:27

prahtweeders

Visu cieņu pilsētas dārznieces meistardarbiem.Valkā ir tik maz cilvēku kas prot un spēj kaut ko darīt ka jebkurš amata meistars ir ieguvums.

pirms 12 gadiem, 2008.08.02 14:59

Valka