Valkā plašumā vēršas rotaļlietu ziedošanas akcija bērnu rotaļlaukumiem

Pagājušonedēļ Valkā aizsākās akcija, kuras mērķis ir aicināt iedzīvotājus ziedot rotaļlietas pilsētas abiem bērnu rotaļlaukumiem – Beverīnas ielā 2 un netālu no pirmsskolas izglītības iestādes ēkas Ausekļa ielā 44.

Akcijas iniciators novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krau­klis uzskata, ka, ziedojot rotaļlietas, tā ir lieliska iespēja sniegt otro elpu aizmirstām un pašiem vairs nevajadzīgām spēļmantām un dāvāt pozitīvas emocijas bērniem, kuriem būs, ar ko spēlēties smilšu kastēs. 

To, ka akcija guvusi atbalstu, apliecina sociālajos tīklos ievietotās fotogrāfijas, kurās valcēniešu ģimenes liek savu ziedojumu kastēs. Atbalstu akcijai izteikuši arī citu pašvaldību iedzīvotāji, arī no Valmieras un Rīgas. Lai šī akcija īstenotos, abos rotaļlaukumos ir uzstādīti jauni koka soliņi, zem kuriem ar ietilpīga kaste rotaļlietām.

Divu bērnu māmiņa Ilze Kalniņa “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka, noskatoties šīs akcijas video, ideja viņu aizrāvusi. Pērn lauku īpašumā smilšu kaste tika likvidēta, bet rotaļlietas saglabātas, un tās šopavasar pārcēlās uz rotaļlaukumu Beverīnas ielā. Ilze uzskata, ka Valkā ģimenēm ar maziem bērniem ir pietiekami daudz vietu, kur pavadīt brīvo laiku. Kas attiecas uz abiem rotaļlaukumiem, tie atrodas klajā laukā, tāpēc Ilze iesaka pašvaldībai padomāt par iespēju, piemēram, rotaļlaukumā Beverīnas ielā virs smilšu kastes uzstādīt improvizētu saules sargu vai arī atsevišķu nojumi, kur patverties no tiešiem saules stariem vai pēkšņām lietusgāzēm. Savukārt rotaļlaukumam, kas atrodas dvīņu pilsētu kopīgajā centrā pašā Latgales ielas malā, noteikti vajadzētu uzstādīt aizsargbarjeru, jo, kā novērojusi Ilze, ne vienmēr autovadītāji ievēro ātrumu ierobežojošās ceļa zīmes.  

To, ka soliņi pilsētas teritorijā joprojām ir aktuāla nepieciešamība ne tikai abos rotaļlaukumos, bet arī citviet pilsētā, apliecina valcēniešu rakstītais sociālajos tīklos. Tur norādīts, ka pašvaldībai vajadzētu uzstādīt soliņu pie Valkas rajona prokuratūras ēkas Raiņa ielā 3A un arī pie pilsētas autoostas. Jāpiebilst, ka pirms kāda laika soliņu Raiņa ielā demontēja, jo tas bija salauzts. Lai gan tuvējās mājas iedzīvotāji iebilduši par jauna soliņa uzstādīšanu, jo tur pārsvarā atpūšas tikai apšaubāma izskata manāmi iereibušas personas, taču šajā vietā soliņam ir jābūt, jo pilsētas tirgu apmeklē arī seniori, kuriem ir jāatpūtina kājas. Kas attiecas uz soliņu uzstādīšanu pie autoostas, pašvaldība konsultējas ar vietējo pasažieru pārvadātāju SIA “VTU Valmiera”, lai vēlreiz izlemtu, vai lietderīgi pie autoostas zem klajas debess novietot soliņus. Pašlaik pasažieri reisu gaida, sēžot jaunajā centrā uz soliņiem uz skatuves zem jumta, bet cilvēki uzskata, ka dažiem vecāka gadagājuma iedzīvotājiem šie soliņi ir par tālu, lai pēc tam aizietu līdz autobusam. Jāpiebilst, ka ir uzklausīta arī kritika, ka jaunajā centrā soliņi ir zemi un cilvēki gados uz tiem nemaz nevar apsēsties. Pašvaldībai noteikti jāpiedomā, ka ne visi šajā pasaulē ir jauni un sprauni.

Valka