Valkā rekonstruē ietves un apgaismojumu 7

Šajās dienās noslēgušies vairāki Valkas domes rīkotie konkursi par pilsētas labiekārtošanas darbiem. Līdz mēneša beigām turpināsies gājēju ietves izbūve iepretim domes ēkai.

 

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis informē, ka trotuāra izbūve notiek par valsts piešķirtajām teritoriālās reformas mērķdotācijām 200 tūkstošu latu apmērā.

 

Jau pērn dome uzsāka Lugažu parka rekonstrukciju, ierīkojot apgaismojumu un bruģētu gājēju ietvi, sākot no mākslas skolas virzienā uz Raiņa un Ausekļa ielas krustojumu. Apgaismojuma ierīkošana izmaksāja 14 tūkstošus, bet ietves izbūve - 11 tūkstošus latu.V.Rogainis atzīst, ka konkrētās ietves rekonstrukcija bija ārkārtīgi nepieciešama, jo tur parasti lietus un pavasara atkušņa laikā veidojās milzu neizbrienama peļķe.

 

 

 Ietves rekonstrukciju par pieciem tūkstošiem latu veic vietējais uzņēmums "Indrāni V".Savukārt vakar noslēdzās konkurss par Beverīnas ielas lietus kanalizācijas izbūvi posmā Rīgas iela - Raiņa iela. Pieteikumus konkursam bija izņēmuši četri pretendenti. Sarunas laikā V. Rogainis vēl nevarēja nosaukt konkrēto summu, kuru tērēs šiem darbiem, jo to var atklāt tikai pēc uzvarētāja noskaidrošanas.

 

Tuvākajā laikā notiks ielu apgaismojuma rekonstrukcija Viestura ielā no Semināra ielas puses. Pirms tam dome bija saņēmusi iedzīvotāju iebildumus par to, ka šajā posmā apgaismojums ir nepietiekams.

 

Dēļ apgaismojuma trūkuma "kaklu varēja nolauzt" arī pagalmā netālu no Ausekļa ielas 6. nama. Konkursa uzvarētājs - "Vidzemes Energoceltnieks" - par diviem tūkstošiem latu apņēmies savest kārtībā apgaismojumu šajā teritorijā. Šis uzņēmums jau vairākas reizes ir veicis apgaismojuma rekonstrukcijas darbus, un V. Rogainis darbu kvalitāti vērtē kā apmierinošu.

 

Jūlija sākumā Jelgavas uzņēmumu "Signum" pilsētā uzstādīs jaunas ceļa zīmes un norādes, lai iebraucējiem un tūristiem atvieglotu orientēšanos un iespēju sameklēt vajadzīgo objektu. V. Rogainis atzīst, ka cilvēkiem ir sarežģīti atrast ielas pilsētas nomalē.

 

Valkas novadpētniecības muzeja speciāliste Ligita Drubiņa uzskata, ka iebraucējiem tik tiešām ir grūti orientēties Valkā. Viņa iesaka ņemt piemēru no citām Latvijas pilsētām, kurās krustojumos uzstādītas ceļa zīmes ar norādēm arī uz mazām ielām. Diemžēl Valkā tā tas nav. Tāpat ne visos norāžu komplektos ir norāde uz muzeju. To noteikti vajadzētu uzstādīt arī pie autoostas.

 

Savukārt Tūrisma informācijas biroja vadītāja Ance Empele novērojusi, ka tūristiem visvairāk interesē, kur atrodas Latvijas - Igaunijas robeža. Ņemot vērā brauciena mērķi, tiek norādīta visizdevīgākā vieta, kur šķērsot robežu.

Komentāri 7

ha-ha

Ziniet, manā pagalmā arī ir milzu, neizbrienama bedre, jau 20 gadus. Ko nu?

pirms 12 gadiem, 2009.06.17 12:35

Zane

Ko Jūs varat visi grabēt,par bedrītēm un sliktiem pašvaldību vadītājiem.Būtu paši kaut ko izdarījuši,degunu neprot noslaucīt,bet visus kritizē.Paņem lāpstu un aizber bedrīti.

pirms 12 gadiem, 2009.06.17 17:18

Labāk būtu saveduši kārtībā ietvi pie Valkas pamatskolas

pirms 12 gadiem, 2009.06.18 08:48

to Zane

No problem, ja pilsētas vadība arī kaut ko izdarītu - piemēram atvestu vairākas kravas ar granti uz māju pagalmiem. Tad jā, es paņemtu lāpstu un aizbērtu bedres pagalmā... Bet, vai tā notiks?

pirms 12 gadiem, 2009.06.18 09:30

Zane

Būs jau jaunā Novada dome,tad sāksim prasīt,varbūt sadzirdēs,ka mēs protam strādāt.

pirms 12 gadiem, 2009.06.18 17:27

Astere87

Labi gan ka vissmaz kautko dara. Prieks par to. Ar gadiem jākļūst labāk

pirms 12 gadiem, 2009.06.18 21:35

Valka