Valkā rūpējas par iedzīvotāju drošību 15

Pēdējā laikā Valkā vairākām daudzdzīvokļu mājām ir nomainītas ārdurvis, kuras ir slēdzamas ar atslēgu.

 

No vienas puses, iedzīvotāji ar apmierināti, jo vairs nav jābaidās no nelūgtiem viesiem kāpņu telpās, bet, no otras puses pauž satraukumu par to, kā vajadzības gadījumā mājā iekļūs neatliekamās palīdzības dienesti, piemēram, mediķi.

 

Vidzemes slimnīcas Valkā neatliekamās medicīniskās palīdzības feldšere Ināra Berežaņina apgalvo, ka pagaidām nav bijuši gadījumi, kad mediķi netiek pie pacienta, jo ir aizslēgtas mājas ārdurvis. Tie pacienti, kuru mājās ir kodu atslēgas, un izsauc ātro palīdzību, nosauc arī ārdurvju kodu. Mediķe aicina iedzīvotājus, kuriem nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, padomāt par durvju atslēgšanu. Viņa iesaka pacientam talkā lūgt tuviniekus vai arī kaimiņus.

 

Valkas domes Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ivo Meļķis informē, ka ārdurvju nomaiņa tiek veikta, pamatojoties uz mājas iedzīvotāju lēmumu.

 

 

 Vairums atbalsta tieši slēdzamas ārdurvis, nevis kodu atslēgas, jo praksē pierādījies, ka tas nekavē nepiederošām un nevēlamām personām uzturēties kāpņu telpās, tās piegružot vai kā citādi radīt nekārtības un neērtības iedzīvotājiem. Namu apsaimniekotāji ar ārdurvju atslēgām esot nodrošinājuši arī pastniekus, kuri katru dienu piegādā pasta sūtījumus.

 

Vienu nosiltinātu metāla durvju ielikšana domei māju apsaimniekotājiem izmaksā vidēji 250 latu. I. Meļķis norāda, ka jau ir gadījumi, kad ārdurvis tiek sabojātas, jo kāds nav varējis iekļūt savās mājās.

Komentāri 15

bijusi valceniete

Nabaga pastnieki,ta jau bez smagas avizu somas ;vel janasa visu amajukuras apkalpo, ardurvju smago atslegu saiskis!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 00:33

ziemelniece

Normāls risinājums un normāli, ka tiek ierīkotas durvis ar kodu. Būs nodrošināta drošība iedzīvotājiem, bomži nedzīvos kāpnēs un nebaidīs mājas iedzīvotājus, bet iekļūšanu mediķiem un pārējiem -to var atrisināt elementāri, tikai nedaudz jāpakustina pelēkās šūniņas:)

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 15:44

Māmiņa

Durvis ar kodu vel var attaisīt, bet nu tās slēdzamās ar atslēgu nevar attaisīt ne bērns, ne pavecāks cilvēks, ne arī vienkārša sieviete, kurai nav muskuļi kā vecim vai kājās spēks ko iebelzt pa durvīm, lai tās atvērtu... Tā nu ir, nezinu kas to izdomāja, bet nu parastiem iedzīvotājiem neviens neprasīja ko labāk likt, izlēma acīmredzot cilvēki, kuriem nav ne mazu bērnu, ne kāds vājāks tuvinieks, jo nu tai seifā ( tas ir savā kāpņu telpā) bez stiprāka cilvēka atbalsta netikt! Kuram tad interesē, ka bērns apsaldējas, jo mājās netiek? Atslēga ir, bet durvis tiešām ir neslēdzamas!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 17:26

Slimais

Ja cilvēks dzīvo viens un viņam nav tuvinieku, bet bieži ir slikti ar veselības stāvokli un nepieciešama neatliekamās palīdzība, nezinu kā lai tas, kam slikti tad tiek pie tiem kaimiņiem, lai pateiktu, ka ir slikti!!! Tādā brīdī labi, ja paspēj pazvanīt pa telefonu ātriem...Acīm redzot vairs nebūs jēgas zvanīt, jo iekšā jau tāpat ātrie netiks, bet kamēr atslēgs durvis, palīdzību vairs nebūs kam sniegt... Absurds!

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 17:35

Arī māmiņa

Vispirms gribu pateikt apsaimniekotājiem paldies par ieliktajām ārdurvīm. Arī mūsu kāpņutelpā durvis sākumā samērā grūti slēdzās, bet mēs par to informējām mājas pārvaldnieku, kurš samērā operatīvi problēmu atrisināja. Taču gribēju vairāk parunāt par tiem, kuriem neapmierina, ka kāpņutelpas durvis ir noslēgtas. Arī mūsu mājā tādi ir. Pārsvarā tie ir iedzīvotāji, kuriem ir mazi bērni vai kuri dzīvokļos tur suņus vai kaķus. Pirms durvju nomaiņas gan vasarā, gan ziemā, durvjustarpā tika ielikts pamatīgs akmenis, lai durvis turētos vaļā un ārā tiktu mīļotie mājdzīvnieki, jo lielāka daļa sunīšu un kaķīšu īpašnieku tos vienkārši izgrūda pa dzīvokļa durvīm. Taču tagat tā vairs nav.

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 18:53

Māmiņa

tad jautājums - vai mazi bērni ir tie no kuriem mums jāaizsargā savas kāpņutelpas? kas tad pirmklasniekam nav jātiek mājās? Nezināju gan, ka bez vecākiem viņš nedrīkstētu tikt savās mājās! Atslēgas normālas, kas labi slēdzas jau varēja likt vecajās durvīs! Citādi tagad skaisti izskatās, bet nu esam aizsargājušies pat no savējiem, kas netiek iekšā! Skumji...bet kam nav mazu bērnu vai vecu tuvinieku nesaprast...Žēl...

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 19:45

optimists

Ir nu gan čīkstētāji, nekad cilvēciņam nebūs labi, vienmēr vaina jāmeklē citos !
Ļoti normālas ir jaunās durvis ar atslēgu un nekā drausmīga tur nav, verās pavisam viegli, ja kādam tas neizdodas, tad palūdzat kādam kaimiņam, lai parāda. Varbūt neliels knifiņš ir, jo mazliet tās jāpiespiež, tāpēc, ka durvis ir labas - precīzi mehānisms, aizvērējmehānisms cieši aizver durvis un vēl blīvējuma gumijas ir uzstādītas. Arī bērni var atvērt, ja manās trepēs piecgadīgs bērns attaisa kā nieku, tad neredzu problēmas. Un vēl viens sīkums, tomēr lielajās mājās jārēķinās ar vairākuma viedokli un tas ir jāpieņem. Un ja vajadzēs arī mediķi tiks iekšā, ir taču daudzi kaimiņi, nu neatteiks taču atvērt durvis. Nedomāju, ka tās mehāniskās kodu atslēgas ir ērtākas, kad ar vienu roku jānospiež trīs pogas. Diemžēl elektroniskās kodu atslēgas netika piedāvātas.

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 21:35

Tētis

Nezinu kādas durvis ir uzstādītas neapmierinātās Māmiņas mājā, bet manā mājā (Ausekļa 26) gan ir uzstādītas tīri labas durvis. Neesmu liels speciālists celtniecībā, taču manuprāt arī siltuma zudumiem vajadzētu būt mazākiem, jo durvīs ir pat iestrādāta blīvgumija. Varbūt māmiņas mājas durvīm tiešām ir kāda nepilnība, bet tad taču vajag informēt apsaimniekotāju.

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 22:53

zB

Kas tā pa sistēmu stulbu? Aizvakar Ausekla 26 3. pogjim nolauza atsleegu un palika iekshaa! Mums RAINA 12a nav apmainiitas durvis jau kaadus 4gadus! un visi baigi laimiigi! Un kas buus ja pazaudeesi atsleegu vai nolauzisi kaa tiksi tad ieskhaa ? STULBUMS nekas vairaaak!!!!!!!!!!!!!!!! Pie draugiem vairs pat nevar aiziet! vNk kauns par sho pilseetu! Tad labaak dziivot SVALKAA! STULBUMS

pirms 12 gadiem, 2009.02.11 13:55

BZ

Tas, ko tu zB raksti tiešām ir stūlbums... Tev par tīrību un kārtību kāpņutelpā laikam nospļauties. Tu laikam esi viens no tiem durvju bojātājiem.

pirms 12 gadiem, 2009.02.11 17:02

to BZ

Ja nezini, kas vainīgs, netiesā otru, ka pašu netiesā kāds augstāks spēks... Durvis sabojājas acīmredzot, ka ne visiem viņas viegli slēdzas. Man gan liekas, ka labi skaitas, ka slēdzas vienkārši pagriežot atslēgu, bet nevis knifus ar uzspiešanu, pasišanu utt. Un ja es tā sākšu viņas grūst, tad nu gan aši piešūs klāt lietu par mantas bojāšanu!

pirms 12 gadiem, 2009.02.11 20:53

kaimiņiene

Jaunās durvis un kodu atslēga - viss ir labi! Bet žēl tikai, ka ir tādi mājas iedzīvotāji (puišeļi), kuri saviem draugiem atļauj ar kājas spērienu sabojāt kodu sistēmu un durvis ciet vairs neverās (Semināra iela). Nemaz negribas runāt par saspļaudītām trepēm un semušku kaudzēm. Tikai šo puišeļu mammas staigā pa trepēm neko neredzot, un ar birste rokās viņas kāpņu telpā droši vien nesagaidīt. Gan jau citi uzslaucīs! Interesanti vai viņu istabās arī ir katrā stūrī semušku kaudzes?

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 11:05

zB atkal xD

Vienām durvīm jau izsita stiklu vēl nolūza atslēga,tad vēl rokturis nolūza! Baigi normālas durvis teikšu! Un kā lai pie manis tiek draugi un radinieki kas grib mani pārsteigt?

pirms 12 gadiem, 2009.02.14 16:40

Centra iedzīvotājs

Mēs kāpņutelpas ārdurvis sākām noslēgt kādus piecus gadus atpakaļ. Arī mūsu mājā bija cilvēki, kuri sākumā iebilda. Taču tagat neviens neiebilst, jo kāpņutelpa vienmēr ir sakopta un tīra, tajā nekādi tusiņi nenotiek. Pie kāpņutelpas logiem esam nolikuši pat ziedus un citus istabas augus.

pirms 12 gadiem, 2009.02.14 21:52

Valka