Valkā sāk domāt par jauniem mājokļiem 3

To, ka Valkas pilsētā trūkst dzīvokļu, apliecina “sakarsētā” īres tirgus situācija, jo faktiski ne pašvaldība, ne arī dzīvokļu īpašnieki, kuri savu nekustamo īpašumu piedāvā izīrēšanai, nespēj apmierināt lielo pieprasījumu.

Lai sāktu risināt šo pēdējos gados sasāpējušo jautājumu, Valkas novada dome spērusi drosmīgu soli – iegādājusies daļu no nepabeigtās daudzdzīvokļu mājas F. Roziņa ielā 3A – aptuveni 12 dzīvokļus. Jāpiebilst, ka šī daudzdzīvokļu māja atrodas uz pašvaldībai piederoša zemes gabala, bet šī īpašuma daļas pirms darījuma piederēja ne tikai pašvaldībai un SIA “Valkas Būvnieks”, bet arī vienai privātpersonai. Pirms daudziem gadiem šajā īpašuma daļā bija izveidots veikals, pēc tam – dzīvoklis.  

Lēmumu par šo nekustamā īpašuma pirkumu novada domes deputāti pieņēma 25. marta novada domes sēdē. Pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis stāsta, ka šo īpašumu dome iegādājās par 60 500 eiro (50 tūkstoši eiro plus pievienotās vērtības nodoklis). Pašvaldība pieņēma šī īpašuma īpašnieka – SIA “Valkas Būvnieks” –  piedāvājumu ar mērķi šajā ēkas daļā izveidot vairākus daudzistabu dzīvokļus, jo pēdējā laikā tieši pēc tiem strauji audzis pieprasījums. Pēc V. A. Kraukļa teiktā, tas apliecina, ka uz dzīvi pierobežas pilsētā pārceļas ģimenes ar bērniem, pēc lielākas dzīvojamās platības raugās arī valcēniešu ģimenes, kurām dzimst trešais vai ceturtais bērns. Pašvaldības vadītājs atzīst, ka šis darījums lielā mērā varēja notikt arī tāpēc, ka valsts ir devusi zaļo gaismu vietvarām aizņēmumiem ar mērķi to ieguldīt dzīvojamajā fondā vai jaunu māju būvniecībā. Pēc īpašuma pārņemšanas jau nākamnedēļ kopā sanāks darba komisija, kas lems par to, kādus dzīvokļus vajadzētu izbūvēt, un tad pašvaldība projektētājiem pasūtīs tehnisko projektu. V. A. Krauklis cer, ka būvdarbi uzsāksies jau šogad. Taču ar to šis viss vēl nebeigsies, jo ir iecere uzsākt daudzdzīvokļu māju apguvi pamestajā Meliorācijas rajonā. V. A. Krauklis stāsta, ka ir plāns nākamgad vienu māju nodot siltināšanai.

“Ziemeļlatvija” interesējās, kādu nākotni gaida nepabeigtā daudzdzīvokļu māja blakus ēkai F. Roziņa ielā 3A. Tā ne tikai kaitē kopējai pilsētvides ainavai, bet arī ir apdraudējums cilvēku dzīvībai – nereti tur ložņā bērni un pusaudži. V. A. Krauklis piekrīt, ka ar šo ēku ir lielas problēmas un diemžēl tām pagaidām neredz risinājumu. Šo privātīpašumu pārvalda tiesu izpildītājs. Pašvaldībai ar to jau kādu laiku ir sarakste par iespējamiem labvēlīgiem risinājumiem, bet neseko pilnīgi nekādas darbības.

Komentāri 3

multi7

Mākslīgi radīts dzīvokļu trūkums, jo tika izpostīts meliorācijas mikrorajons, tāpat daļēji lauktehnikas mājas... Tagad cenšas izsmelt pirms pārdesmit gadiem izdarīto..

pirms 3 mēnešiem, 2021.04.17 20:20

bezugunsnavdumu

Meliorācijas rajons nomira, jo siltumapgāde nolietojās. Toreiz valdibā bija gudrie un naudu pa labi pa kreisi nedalīja. Bet krauklim ko, paņems no jauna miljonus 3 un uzcels no jauna tukšā vietā. Itkā viņam atdot, bet no rokas mutē sektas adepti ievēlēs no jauna vēl un vēl, jo tas šoreiz viņi tēlo Valkas patriotus, nākotnē kā jau gājputniem pienākās pametīs, bet maksāt jau tiem kuriem reāla deklarēšanas vieta Valkā.

pirms 3 mēnešiem, 2021.04.18 13:42

bezugunsnavdumu

Ūtopisks projekts, tāpēc Valkas būvnieks arī pārdeva, jo tikai par svešo naudu, kuru atdos kāds cits, tādas lietas var būvēt dieva aizmirstā provincē. Par kre dīta naudu aizies bankrotā.

Krauklim gan laime, siltinās meliorācijas graustus, kur pat apkures vairs nav. Kas tādam vēl vienu miljonu kasē paņemt. Valka tāpat jau ir mironis ar trīs paaudzēs iedzīto jūgu.

Būtu iespēja droši ka pirktu arī Valgas graustus, sitinātu un izīrētu, lai arī peļņās būtu nulle. Toties lošiem liekās, ka kautkas notiek, un tie ievēlētu no jauna.

Kur palika krājkase? Lai dalā muļķiem kuri domā ka Valka ir pasaules naba zemesgabalus. 30000 eur 30 gadiem un lai ceļ mājas no nulles, nevis pērk kautkādas vecas mājas, kuras izīrēs, un naudu, NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU, neatgūs nekad.

pirms 3 mēnešiem, 2021.04.18 13:34

Valka