Valkā sākas otrā bērnu nometne "Emociju virpulis laukos"

 Šodien viesu namā "Ausmas" Valkas novadā bērniem vecumā no septiņiem līdz 12 gadiem sāksies otrā nometne "Emociju virpulis laukos", kur jaunieši radošā un jautrā veidā varēs uzzināt par dzīvi laukos, aģentūru LETA informēja viesu nama "Ausmas" pārstāve, nometnes organizatore Ilze Leicāne.

Vasaras garumā paredzētas trīs nometnes: pirmā notika no 3.jūnija līdz 12.jūnijam, bet trešā nometne plānota no 5.augusta līdz 11.augustam.

Radošas un izglītojošas bērnu vasaras nometnes viesu nams "Ausmas" organizē jau piekto gadu, atklāja Leicāne. Nometņu galvenais mērķis ir iepazīstināt bērnus ar lauku dzīvi un darbiem, dot iespēju pašiem tajos aktīvi līdzdarboties.

Nometnes laikā tiek domāts arī par dalībnieku radošuma un praktisko iemaņu attīstību, piedāvājot praktiskās un radošās nodarbības, kuras palīdzēs īstenot nometnes pedagogs. Pasākuma gaitā būs iespējams gan iepazīties ar lauku sētā esošajiem dzīvniekiem, gan uzzināt vairāk par to ikdienu caur radošām un aizraujošām aktivitātēm.

Tāpat, pēc Leicānes teiktā, būs iespēja iegūt arī praktiskas iemaņas seno lauku darbu apgūšanā - vilnas vērpšanā, tēju lasīšanā, māla darbnīcās, kā arī citās prasmēs. Nometnes programma tiek papildināta arī ar ekskursiju, sportiskām aktivitātēm, brīvdabas kino un citiem aizraujošiem elementiem.

Leicāne arī atklāja, ka nometnēs sagaidāms rūpīgi izstrādāts, kvalitatīvs un saistošs nodarbību saturs un pasākumu scenārijs. Pēc viņas teiktā, bērni tiks intensīvi nodarbināti visu nometnes laiku, veicinot lauku dzīves piepildījuma sajūtu.

Viesu nams "Ausmas" ir Valkas novada tūrisma uzņēmums, kas piedāvā gan viesu nama pakalpojumus - izmitināšanu, pirts iespējas, telpu īri, gan arī plašu pasākumu organizēšanas klāstu.


Valka