Valkā sākusies pieredzes apmaiņa

Šomēnes notika pirmā Valgas - Valkas pašvaldību darbinieku pieredzes apmaiņas programmas nodarbība, kurā tikās abu pilsētu deputāti un vadība.

 

Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne informē, ka Valgas pašvaldības pirmās personas viesojās pie kolēģiem Valkā. Viesi iepazinās ar pašvalību vispārējo struktūru Latvijā, kas nedaudz atšķiras no Igaunijā esošās.

 

 

Tāpat igauņu kolēģi ieguva informāciju par domes un tās nodaļu funkcijām, par vispārējām norisēm un aktivitātēm, kā arī īstenotajiem projektiem un plānotajām idejām. Tikšanās laikā atklājās, ka vairākas lietas gan vadības, gan izpildfunkciju līmenī abās pilsētās atšķiras.

 

 

Valdzēniešiem jaunums bija tas, ka Latvijā vietējās pašvaldībās lēmējvara un izpildvara ir apvienotas, jo Igaunijā atsevišķi izšķir lēmējvaru, proti, pilsētas domi, kā priekšgalā ir domes priekšsēdētājs, un izpildvaru jeb pilsētas valdi, ko vada pilsētas mērs.

 

 

Valgas vadības pārstāvji bija pārsteigti arī par to, ka Valkā ūdensapgāde, kanalizācija, siltumapgāde un namu apsaimniekošana ir pilsētas pašvaldības funkcijas. Garākas sarunas izvērtās par budžetu un tā plānošanu.

 

Pēc tikšanās domē igauņi devās nelielā ekskursijā uz pilsētas domes Sociālo dienestu un vairākiem uzņēmumiem. Viesus iepriecinājis tas, ka pašmāju uzņēmuma "Pepi Rer" ir sasniedzis tik augstu līmeni bez ārvalstu investīcijām un ka šī uzņēmuma ražoto materiālu izmanto Igaunijā, Somijā, Lietuvā un Zviedrijā. Tāpat viesus izbrīnīja, ka vācu uzņēmums "EFN Baltija" Valkas filiālē top augsta standarta smalkas elektrodetaļas pasaules klases auto ražotnēm.

Valka