Valkā: Satiek domubiedrus un lolo cerības atrast darbu 2

Bezdarbnieki, kuri Valkā apgūst floristikas prasmes, pārliecinājušies, ka pēc darba zaudēšanas ir jāmeklē ceļš iziet sabiedrībā. Pretējā gadījumā dzīve rādās tikai tumšās krāsās.

Šonedēļ kursu dalībnieki pasniedzējas Valkā zināmās floristes Ingas Straubergas vadībā pievērsās kāzu tēmai. Pirmdien kursanti gatavoja līgavas pušķi, bet otrdien - piespraudi līgavainim. "Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka darbi sanākuši visnotaļ pievilcīgi un cer, ka kādam"dalībniekam pēc sertifikāta iegūšanas izdosies darba tirgū atrast savu vietu.

Kopš februāra darbu zaudējusī Ilona Krūmiņa izvēlējusies apgūt floristiku, jo pirms vairākiem gadiem apguvusi daiļdārznieka profesiju Bulduru tehnikumā.

"Manā dārzā vienmēr vairāk augušas puķes, nevis burkāni," atklāj Ilona. Viņa atzīst, ka kursos aizvadītais laiks nācis tikai par svētību, jo tas liek kaut nedaudz aizmirst kreņķus par darba vietas atrašanu.

Savukārt Egita Stahovska kursus apmeklē, jo viņai interesē šī profesija. Egita bez darba dzīvo ilgāk nekā gadu, un pa šo laiku mājās pati jau veidojusi ziedu pušķus mājiniekiem un draugiem.

"Te apgūstu dažādus profesionālos knifiņus, kas noteikti man noderēs," ir pārliecināta Egita. Viņa neatklāj savus nākotnes nodomus, vien piebilst, ka domājot par iespējām atrast nodarbošanos. Egita uzskata, ka bez darba palikušajiem noteikti jāiet sabiedrībā un kursi ir viens no veidiem, kā neaizsēdēties mājās, bet tie jāizvēlas atbilstoši savām interesēm. Tad arī varēs sasniegt vēlamo rezultātu.

Starp 11 māceklēm rosās arī Igors Lielais, kurš cītīgi kārto ziedus. Vīrietis neslēpj, ka viņam kā invalīdam atrast darbu mazpilsētā ir gandrīz neiespējami. Pirms šiem kursiem vīrietis cītīgi apguvis datorprasmi. Pēc tiem pieteicies konkursā darbam toreizējā veikalā "Elvi", bet diemžēl neveiksmīgi.

"Darbā pieņēma jaunus un veselus cilvēkus," skumji secina Igors. Viņš neslēpj, ka lielu lomu spēlē arī tas, ka kursu dalībniekiem katru mēnesi maksā stipendiju 70 latu apmērā. Stipendija kaut nedaudz palīdzot sabalansēt budžetu, jo ar invaliditātes pensiju diemžēl šodien vairs nevar izdzīvot.

Pārējās kursu dalībnieces Igoru slavē par atsaucību, jo viņš ir galvenais pļavu un meža puķu piegādātājs. Pārējos nepieciešamos palīgmateriālus finansē no šim mērķim paredzētajiem līdzekļiem, kurus piešķīrusi Eiropas Savienība.

Pirms diviem mēnešiem darbu zaudējusi Svetlana Aleksandrenkova, kas nodarbojās ar aizkaru dizainu. Šuvēja ir pārliecināta, ka jauniegūtās prasmes noderēs tērpu veidošanā.

I. Straubergai šī ir jau otrā grupa, kas nepilnos divos mēnešos apgūst pirmās iemaņas ziedu kārtošanas mākslā. Pēc kursiem būs arī tikpat ilga prakse. Florists ir radoša un interesanta profesija, tāpēc arī izskaidrojama bezdarbnieku interese par šo nodarbošanos.

Pasniedzējai esot interesanti, jo viņu aizrauj darbs ar cilvēkiem. Inga nebaidās, ka viņai varētu rasties konkurenti, jo "pasaule ir plaša un iespēju daudz". Inga šajā jomā darbojas jau 16 gadu.

Kursi notiek pateicīgā laikā, jo pašlaik brīvā dabā varot atrast nepieciešamos materiālus. Tas arī rosina mācekļiem pašiem meklēt interesantus augus. SIA "Buts" Valkas nodaļas vadītājs Andris Metuzāls demonstrē kādas kursantes veidoto dekoru, kas tagad rotā iestādes sienu.

Viņš patiesi priecājas par šeit atklātajiem talantiem, kas pierāda, ka bezdarbnieku apmācība par Eiropas Savienības finansētajiem līdzekļiem ļauj viņiem apjaust savas iespējas un prasmes.

Komentāri 2

.

Protams,ir jauki, ka cilvēki, kuriem kādu laiku nav darba, var par Eiropas un valsts līdzekļiem pamācīties dzīvē noderīgas lietas un vēl saņemt stipendiju. Šīs prasmes varētu attīstīt spēju būt stilīgam vai to pilnveidot, ja tāds jau esi. Tiešām, izklausās jauki, bet nojaušu, ka tas ir arī smags darbs - floristika.

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 14:36

...

Lai atrastu darbu ir svarīgi ne tikai tas ko tu proti, bet svarīga ir paša cilvēka attieksme pret darbu un apkārtējiem cilvēkiem.Ar augstprātību un iedomību tālu nevar tikt. Protams kursi ir laba lieta un tāda iespēja jāizmanto. Lai visiem veicas sava darbiņa atrašanā!

pirms 12 gadiem, 2009.07.23 16:55

Valka