Valkā sevi piesaka bijušie domnieki 50

Šomēnes biedrība "Atbalsts Valkai" Valkas novada domei iesniedza priekšlikumu nākamgad padomāt par vērienīgāka robežtirgus rīkošanu, jo tad šim pasākumam būs 10 gadu jubileja, bet tirgū savāktos līdzekļus ieguldīt strūklakas ierīkošanai skvērā Valkas centrā.

Iesniegumā atgādināts, ka strūklakai tehniskais projekts jau ir izstrādāts un par to no saziedotajiem līdzekļiem samaksāti 900 lati. Par savu ieceri biedrības vadība informēja arī "Ziemeļlatviju".

Vēlas izveidot strūklakuTā kā līdz šim par šādu nevalstisko organizāciju nebija nekas īpaši daudz dzirdēts, vēlējos no tās vadītājiem uzzināt vairāk par biedrības mērķiem. Interesi izraisīja arī tas, ka biedrības valdes priekšsēdētājs ir kādreizējais pilsētas mērs Vents Armands Krauklis, bet viņa vietnieks Valdis Rogainis, kurš agrāk domē bija izpilddirektors.

Sarunā V. A. Krauklis paskaidroja, ka biedrība nodibināta jau viņa pirmajā darba gadā mēra amatā. "Sākumā es biju tās vadītājs un diezgan daudz aktivitāšu pilsētā notika tieši ar biedrības kā nevalstiskās organizācijas starpniecību. Vēlāk to vadīja Kristīne Simonova, tad Ance Empele, bet pēc tam organizācijas darbība pierima.

Pērn mani ar savu ideju par strūklakas izveidošanu iepazīstināja Valdis Rogainis, un nolēmām, ka caur šo biedrību to var īstenot. Tās darbību atjaunojām. Pašlaik kārtojam dokumentāciju, lai biedrība iegūtu sabiedriskā labuma organizācijas statusu, " saka V. A. Krauklis.

V. Rogainis piebilst, ka pašlaik strūklakas ierīkošana ir pats lielākais biedrības darbs. "Tehniskais projekts ir apstiprināts, ir izstrādāta tāme. Ideja par strūklaku starp mums vīzijas veidā virmoja jau iepriekšējās pašvaldības laikā, bet dzīvē to sākām īstenot pērn. Kad centrā skvērs tika izveidots, vairāki iedzīvotāji atzina, ka tas ir skaists, bet pietrūkst kaut kāda akcentiņa. Tad nolēmām zem biedrības karoga veidot strūklaku," skaidro V. Rogainis.

V. A. Krauklis stāsta, ka kopējās darbu izmaksas ir apmēram 7000 latu. "Šādu summu krīzes apstākļos vietējiem uzņēmējiem ir diezgan grūti atvēlēt, tādēļ nevarējām strūklaku izveidot jau šopavasar, kā sākumā pārlieku optimistiski bijām domājuši. Ceram, ka novada dome piekritīs šim mērķim atvēlēt arī nākamā gada robežtirgū iegūtos līdzekļus, jo tad būs izveidots objekts, ko visi redz un kas visus priecēs," apliecina V. A. Krauklis.

Noliedz politiskas vēlmesUz jautājumu, kāda biedrībai līdz šim izveidojusies sadarbība ar novada domi, V. A. Krauklis atbild, ka faktiski nevienu aktivitāti gluži juridiski nevar īstenot bez sadarbības un vienošanās ar pašvaldību, un to biedrības biedri veidos. V. Rogainis piebilst, ka, sākot savu ieceru piepildīšanu, biedrības pārstāvji meklēs tos punktus, kuros varētu ar domi sadarboties, biedrība piekristu arī palīdzēt lēmējvarai risināt dažādus jautājumus.

Savulaik pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām gan izveidojās vēl viena biedrība "Par labu Latviju", kurā lielākoties bija Tautas partijas biedri un partijas atbalstītāji. Gluži loģiski rodas jautājums, vai, mainoties politiskajai situācijai, tā nav saplūdusi ar "Atbalstu Valkai" un vai pašreizējās biedrības aktivitātes nav cenšanās kādreizējiem domes vadītājiem atgriezties novada pašvaldībā?

V. A. Krauklis uz to atbild noliedzoši. "Kā jau teicu, biedrība "Atbalsts Valkai" ir sen izveidojusies. Skaidrs, ka vienmēr parādīsies kaut kādas politiskās spekulācijas. Es esmu sabiedriski aktīvs cilvēks un politikā biju un būšu, bet skaidrs arī tas, ka "Atbalsts Valkai" nevar būt un nebūs politiska organizācija. Mūsu vidū ir dažādi cilvēki, no kuriem daži nav nevienā partijā un nedomā doties politikā, bet kuri vēlas kaut ko izdarīt pilsētas labā.

Bez minētā projekta mēs vēl vēlamies pavairot to uzņēmumu un organizāciju skaitu, kas gribētu uzņemties atbildību par kādu vietu pilsētā, to koptu un uzturētu skaistu, jo ne jau ar visu pašvaldība var tikt galā. Tai vajadzīgs arī sabiedrības atbalsts. Vienlaikus jādomā par videokameru uzstādīšanu, lai cīnītos pret vandalismu.

Es neizslēdzu arī iespēju, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, piedalīties politiskās aktivitātēs, bet tās nedomāju slēpt aiz biedrības muguras. Vēlēšanās piedalās tikai politiskās partijas, un šīs lietas nav jājauc ar sabiedrisko darbību. Kas attiecas uz jautājumu par atgriešanos pašvaldībā, tad jāatzīst, ka to esmu daudz pārdomājis un joprojām neesmu izlēmis, vai to vēlos darīt.

Pēdējos gadus esmu bijis lielajā politikā, kurā, uzskatu, biju ļoti aktīvs un produktīvs, un tā vēl arvien mani fascinē, tādēļ pašlaik nevaru pateikt ne "jā" ne "nē" par savu atgriešanos lokālajā politikā," skaidro V. A. Krauklis.

Viņš atklāj, ka nākotnē nolēmis veidot vēl vienu biedrību, kas darbotos sporta dzīves attīstībā.Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs informē, ka pagaidām ar biedrības iesniegumu vēl nav iepazinies.

"Ja runa ir par tirgū iegūto līdzekļu izmantošanu, tad to izlemj novada deputāti, nevis es vai vēl kāda amatpersona. Ja kādai organizācijai ir nopietni un nozīmīgi priekšlikumi, mēs tos vienmēr esam uzklausījuši. Es esmu atvērts sadarbībai, ja tā ir lietišķa un no tās iegūst pilsēta un novads," apliecina K. Albergs.

Komentāri 50

Sports 2011

Jā ,sporta dzīve Valkā ir 0 līmenī.Viss notiek ķeksīša dēļ. Sportā vajag jaunu vadību,vajag pamācīties no Smiltenes.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 12:15

Kultūra

Taču kultūras jomā Smiltenē ir 1 līmenī. Ko tad Krauklis netaisīja strūklaku, kad pats bija mērs?

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 12:27

yy

vareetu varbuut padomaat kaa radiit darba vietas,pilseetaa ir pilniigs darba truukums.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 13:00

arī sportiste

Es arī piekrītu Sports 2011. Atbildīgajām personām nav īstas vēlēšanās kaut ko darīt lietas labā. Nekas jauns un aizraujošs sportā Valkā nenotiek,tāpēc arī tas neuzrunā jauniešus...

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 13:44

Es

Es piesākos par strūklaka sargu!!!! Man būs darbs.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 13:45

qqqq

Krauklis tagad tik guds palicis;)))-laikam jāmuk no rigas atpakaļ uz siltām vietām , un stipri neticas kad lai strādātu tautas un pilsētas labā-ha ha ha

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 13:46

saule

Nu skaidrs, ka te ir savi mērķi apakšā, bet, ja pilsētai no tā tiek kaut vai strūklaka, lai tik dara. Vienīgi nepiekrītu ka tas būs centra s'vērā , tur vietas lielai strūklakai par maz, jo ja taisa, tad tādu lielu un smuku.... vardulēns, kas čurā pa pilītei diez vai vajadzīgs. Varētu parku, nu to kas pāri no ļeņina laukuma palicis, sakārtot.
Lai nu kungiem un dāmām veicas!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 15:12

caca

Kur aizplūdīs ūdeņi, jo Valkai raksturīgi plūdi, tiklīdz tuvumā mazākais ūdentiņš? Vai oranžie jau sen nesolīja strūklaku un skaistu skvēru pie kultūras nama? Šķēli apcietinās un visas vīzijas izbeigsies.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 16:07

kika

Visi, kas pabijuši lielajā politikā, kā paši to dēvē, ir galīgi izgāžušies, jo nekādas politikas vispār nav, ir tikai politekonomiskas bandas, kas raujas sevis interesēs. Laikam kļuvis tik bēdīgi, ka K. Rīgā vieta nesanāca arī pēc lielās politikas taisīšanas.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 16:13

X

Baigi labi par novada naudu sev reklāmu uztaisīt, lai tiktu atpakaļ mēra krēslā. Kas ta traucēja strūklaku taisīt "treknajos gados", kad pilsētā valdīja TP?

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 18:34

X

"Atbalsts Valkai" būtu tad, ja šī organizācija no savas kabatas noziedotu 7000 Ls strūklakai. Pagaidām nekādu atbalstu nesaskatu. Kāda jēga pašvaldībai no tādas organizācijas, ja tāpat pašai tas pasākums jāfinansē?

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 18:50

Sportists

Par sportu piekrītu. Bardaks novadā. Vairāki sporta objekti, katram savs direktors. Ja vajag kur sportot iekšā nekur netiek:( Esam mazs novads. Vai nevarētu par sporta kompleksiem un sporta dzīvi novadā atbildēt viena institūcija??? Vai tā sporta skola, vai novada sporta speciālists???

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 19:38

atbalsts

vai vīri ir piemirsuši, kā no pils.budžeta un citiem kontiem nauda pārskaitījās atbalsta biedrībā????????? Varbūt vajag palīdzēt atcerēties?

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 20:21

ŪDENS

kur es varu redzēt to strūklaku- par to jau runā ilgi, bet kur es to varu apskatīties, kāda tad tā būs- kā izskatīsies. Smuki noteikti būs- kā skrējiens pa šķēršļu joslu- no beverīnas ielas cauri strūklakai, pāri aizslietnim un kultūras namā uz baļļuku. ok

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 20:28

Kapeika

Krauklim ar bērnu pabalstu nepietiek, lai uzturētu brēkuli, tāpēc ar fonda palīdzību jādabū nauda no pašvaldības budžeta.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 21:10

te pat

Ko Vents ar to pensionāru kopā! Vajaga jaunus cilvēkus ar citu domāšanu!

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 21:55

TP

Šķēle jau nu gan varēja savam ideju bīdītājam sagādāt kādu siltu vietiņu,lai nav atkal jāsāk k.k.veidošanu-)

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 07:27

skauģiem

Komentējiet par tēmu! Traki gribas "uzkakāt"?
Bet par ideju- labs katrs darbs, kas kaut ko dod pilsētai.Un arī skaistums ir ieguvums. Ar skaudību vien tālu netiksi.
Pašvaldībai novēlu sadarboties,jo ieguvēji būsim visi.

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 08:20

Students

Jaunieši un studenti būs ar Ventu, ātrāk, lai Valkā notiek izmaiņas domes sastāva, Vents ir vajadzīgs Valkai!

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 08:33

Valka