Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā siltuma mazāk, maksa lielāka 24

Rudenī pirms apkures sezonas sākuma Valkas novada domes amatpersonas sabiedrību informēja, ka šķeldu kurināšanai izdevies nopirkt lētāk. Tas iedzīvotājos radīja cerību, ka samazināsies arī maksa par siltumu. Tomēr cerības nepiepildījās.

Kaut arī šķeldu izdevās nopirkt uz pusi lētāk, maksa par apkuri saruka tikai par sešiem procentiem. Tarifi vairākiem dzīvojamiem namiem ir atšķirīgi. Dažās mājās siltums ir lētāks, citās dārgāks. Valcēnietis Vilis Poga, kurš dzīvo Raiņa ielā 12a, neatceras, ka maksa par kvadrātmetru agrāk būtu bijusi tik augsta.

 

Vairāk lasiet šodienas, 16. februāra laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Komentāri 24

vasilits

В свое время господин депутат,А. Сядеме писал об этом в местной газете. И что? А ни чего. Коалиция В Валкской краевой думе не работает и работать не хочет. От того и счета у нас бешеные. Разгонять надо всю эту шарагу во главе Албергса и пормейстере. Дальше под их управлением будет только хуже. Ну не умеют эти господа работать ,так как надо.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 10:11

kiss

vasiliit,esi labiņš,raksti latviski,man ar krievu valodu švaki,man arī gribās saprast.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 12:05

vasilits

kiss Так набери в рот дерьма и плюй в мою сторону.Достали Вы меня тут,национально озабоченные. Страна разваливается,а Вам язык подавай. Правильно говорят. Кого Бог наказать хочет - лишает разума .Это про тебя kiss.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 14:35

anti- vasilits

Smieklīgs un neizglītots esi, vasilīt. Sāksim katrs ar sevi, tad valsts neies postā. Un valsts valodas zināšanas ari būs viens no valsts pastāvēšanas faktoriem.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 14:39

vasilits

anti- vasilits А Вам не все равно на каком языке говорит пожарный ,когда спасает Ваш дом от огня? Мракобесы. Устроили из страны бардак ,сидите в грязи ,а все Вам неймется. Развели в центре Европы настоящий апартеид и говорите ,что Вы европейцы.Не стыдно? Или Вы не Европа ,а что то другое?

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 14:47

izis

Kur tad ir taisniba. Maksajam par paradniekiem,jo pagajuso gad kad bija labie laiki pie pasa lielaka sala bija tikai latu divdesmit.Bet sogad kad skeldra maksa uz pusi letak un solija 30 procentus kritumu!!!! Nau godigi kad paradus noraksta uz mums!! Domaju kad sito rekinu pavilks retais un bedri rok pasi seu!!!CERU KAD VINI KAUTKAD ATDURSIES AR SAVAM CENAM!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 14:51

vasilits

izis Мы еще и оплачиваем теплые кабинеты и пустующие квартиры,которые можно заселить очередниками. Платим за всю дурь наших думских специалистов,которые не могут ,да и не хотят работать. Вот за что мы платим. А должники сами рассчитаются ,когда будет работа,Вы за них не платите ни сантима.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 15:01

mjā

ja vasilits nezin tās zemes valodu ,kurā viņš dzīvo,tad tas ir labi ,bet ,ja kāds aborigēns neprot "dižo"vasilīša valodu ,tad tas jau ir aparteīds un visi nepratēji ir "ļišeni razuma".Kaut kā jocīgi sanāk-kā pēc Orvela -daži ir vienlīdzīgāki par citiem.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 16:42

to mjā

Pievienojos, bet, diez vai viņš zina, kas ir Orvels.Droši vien domā, kā kads nacinālis:))

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 17:01

vasilits

mjā В 91 Вы нас позвали и мы пошли с вами на баррикады. Вы обещали все блага цивилизованного мира. Вы нас обманули. Если не знаешь значение слова апартеид,загляни в словарь. А знаю я или не знаю язык ,это моя личная проблема. И ни кого она не касается.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 17:06

vasilits

to mjā Да ,я не знаю такого слова,так просветите. А вообще я тоже могу всяких разных слов написать,только .что от этого изменится? Вы поумнеете,Вы прекратите апартеид в стране? Нет . Вы как лошадь у которой надеты на глаза шоры,идете и ни чего ,что творится вокруг не видите. Вы даже здесь где речь идет о том как нас обманывают наши избранники ,умудряетесь раскрутить национальную тему. Платите ,платите за их теплые кабинеты,за их дурь,платите ,Вам нравится когда Вас бьют . Мне нет . Вот этим мы с Вами и отличаемся. Я не хочу кормить и не буду ,дармоедов,Вы за этих придурков готовы глотку порвать,потому как это ВАШИ ,свои как в банде.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 17:17

Raksts ir par apkuri, nevis par vasilita valodas prasmi.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 17:18

vasilits

to mjā Может Вы имели ввиду писателя ,Оруэл. Так почитайте его внимательно. Там очень интересная аналогия прослеживается,это по поводу апартеида. ( Все свиньи равны, но есть свиньи которые ровнее других свиней) В самую точку.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 17:32

Protams

par apkuri,bet ,ja lielā puse komentāru tiek rakstīta svešvalodā ,tad -gluži dabīgi ,ka gribētos arī iedzimtajiem uzzināt "o čom bazar",citādi sanāk -viens par mušām ,otrs par kotletēm.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 18:14

vasilits

Protams Ej uz manu blogu ,tur viss skaidrs

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 18:27

Es

Kurš man var paskaidrot???? Pastkastītē man bija kaut kāda "ļipiņa" ar virsrakstu "Cienījamie dzīvokļu īpašnieki un īrnieki" kur skaidri rakstīts, ka šogad janvāra mēnesī apkures cena pieauga tikai par 5,2% salīdzinājumā ar 2009.g. janvāri, bet reāli man par siltumu pieaugums ir 26%, bija ls 0,95 bet šogad Ls 1.20???? Ceru ka Spiridonova lasa un varēs man paskaidrot..., bet ja nelasa slikti. Slikti ka novada priekšniekus neinteresē iedzīvotāju viedoklis :(

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 18:44

Es

Izsaucu Spiridonovu uz diskusiju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 18:46

putnuverotajs

Paskaidroju Es

Atgriežoties pie apkures cenām. Par cenām runa var iet tikai latos par gigakaloriju (enerģijas mērvienība Gcal) . Latvijā tā svārstās apmēram no 20 līdz 65 latiem. Tas, ka maksājam vairāk , nenozīmē, ka Gcal cena ir pieaugusi. Vienkārši mūsu mājokļi, sakarā ar aukstu un vējainu laiku, patērē vairāk šīs siltumenerģijas. Vecais zēns Ņūtons , ja nemaldos, savā laikā pierādīja , ka enerģija nezūd un nerodas no jauna , bet pāriet no viena veida otrā. Jāsāk domāt , kā saimniekam un nav ko cerēt uz onkuli, kas atnāks pamās ar burvju nūjiņu un viss acu mirklī sakārtosies. Sākam ar savu istabu, tad kāpņutelpu, māju, mikrorajonu , pilsētu un valsti.

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 21:51

zzs

to Putnuvērotājam
Pilnībā Tev pievienojos un atbalstu.Šeit vairāk ir ambīcijas un neapmierinātība par to, ka ir lielāki rēķini, neiedziļinoties, kāpēc tas tā. Jau ilgāku laiku Putnuvērotājs mums visiem cenšas skaidrot un ieteikt variantus, kā situāciju uzlabot, bet tikai retais šajos tekstos iedziļinās.Tas, ka laukā ir auksts laiks un ne tikai 1 dienu, net jau vairākas nedēļes, līdz ar to nākas vairāk kurināt, vairāk patērēt kurināmo, elektroenerģiju... Tas, ka ar steigu jādomā par siltināšanu un ēku siltuma saglabāšanas iespējām, ir fakts.Tas jādara jau šajā vasarā, bet to nedarīs pašvaldība, jo daudzi dzīvokļi ir privatizēti un tātad par privātīpašuma siltumefektivitātes uzlabošanu jādomā pašam privātīpašniekam ir viņu pasšu ziņā. Jāapvienojas, jāņem kredīti(kā to dara privātmāju īpašnieki, lai uzlabotu savas mājvietas kvalitāti) un jāsāk siltināšanas darbi. Pašvaldība nevar šajā projektā piedalīties, bet privatizēto dzīvokļu īpašniekiem šādas iespējas ir dotas.Padomāsim par to. Tas, ka Spiridonova vainīga pie tarifa ir smieklīgs apgalvojums. Viņa tikai saliek kopā reālos ciparus un aprēķina tarifu, tālāk katrā siltummezglā ir noteikts patērētais rādītājs, kas tiek sareizināts ar noteikto tarifu un rezultāts ir tāds, kā katrs savā lapiņā(ļipiņā) saņēmis.

pirms 9 gadiem, 2010.02.17 08:22

Nu jā

es kaut kur lasīju,ka ir tāda pilsēta,kurā dzīvokļi pirms nodošanas privatizēšanai tika savesti normālā kārtībā un tikai pēc tam pārdoti privatizētājiem.Pie tam tas esot noticis Latvijā.Pie mums par pieklājīgu cenu atdeva īpašumā visus graustus.Nu un tagad ,dārgie īpašnieki,grozaties kā gribat-jūsu īpašums,paši "uzlabojat kvalitāti".Īpaši jau tas attiecas uz "neiedomājami bagātajiem" pensionāriem.Drīz jau vispār nedrīkstēs maksāt par komunālajiem pakalpojumiem ,ja negribēsim piesaistīt VID uzmanību-no kurienes ņemam tādus līdzekļus ,lai tos rēķinus samaksātu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.17 10:19

Valka